Prednison a slnko

Príspevok v téme: Prednison a slnko
Fialka711

Ahojte.. chcela by som sa opytat ci ma niekto skusenosti s Prednisonom a opalovanim. Cez vikend som bola pri vode a dosta ma spalilo, ale to by nebol az taky problem..skor to,ze som opuchla. Mam opuchnutu tvar,oci mi zapadli dnu a mala som opuchnute aj nohy..clenky mi nebolo ani vidiet. Prednison beriem od oktobra 2010 v davke 20 a 5 mg obden.. Kedze sa neviem dovolat svojmu neurologovi ziadam vas o pomoc.. Dakujem vopred..

jaanna

nemala by si rapidne znizit o polovicnu davku,to sa musi postupne-radsej sa porad s lekarom,ktory liecbu nasadil...a neriskuj..ano?

sonaXXX

Ahojte, beriem prednison 0,40 mg kazde ramo od marca tohto roku a tiez som pribrala 18 kg. Som z toho psychicky na dne, lebo uz si nemám ani co obliecť na seba. Predpísali mi ho pre nejaký nešpecifikovaný zápal v tele, ktorý sa mi prejavil zhoršovaním zraku.Ja rozmýslam, ze si ho stiahnem sama na 20 mg. Čo mi poradíte? Podľa krvných testov mám už všetko OK. Dík

Fialka711

Lulu2011 --ano,som naliata aj bez slnka,to mas pravdu.. Jasne,ze som sa natierala,ale spalilo ma aj tak,lebo som bola bleda ako stena.. Uz som si vsimla,ze to pomaly prechadza..tak snad to uz nebude dlho trvat.

nikushka --ano,stalo sa mi to prvy krat. Vlastne Prednison beriem len od oktobra 2010,takze som este nemala prilezitost velmi sa opalovat :-) A bola som na slnku len jeden den.. aj to nie nepretrzite..

Ale uz to pomaly asi prechadza.. takze dakujem za pomoc...

Fialka711

Lulu2011 --ano,som naliata aj bez slnka,to mas pravdu.. Jasne,ze som sa natierala,ale spalilo ma aj tak,lebo som bola bleda ako stena.. Uz som si vsimla,ze to pomaly prechadza..tak snad to uz nebude dlho trvat.

nikushka --ano,stalo sa mi to prvy krat. Vlastne Prednison beriem len od oktobra 2010,takze som este nemala prilezitost velmi sa opalovat :-) A bola som na slnku len jeden den.. aj to nie nepretrzite..

Ale uz to pomaly asi prechadza.. takze dakujem za pomoc...

[zruseny17]

ja tiez beriem kortikoidy ale nemala som takyto problem so slnieckom...v pohode sa opalujem...a to sa ti stalo prvykrat?lebo ak by to bolo zo slnka tak by si opuchla aj po kratkom pobyte na slnku...

Lulu2011

clovek je naliaty a opuchnuty aj bez slnka ak berie Prednison nie? ak si viac, ako zvyknes, malo by to prejst, si sa mohla aspon natriet, myslim, ze o par dni by to mohlo prejst, ak ti nie je nejak nevolno, nemalo by to byt nic vazne