platonicke lasky pocas vztahu

Príspevok v téme: platonicke lasky pocas vztahu
petraa29

Mam 8rocny vztah, s priatelom spolu zijeme 5 rokov, este nemame deti. Pocas nasho vztahu som sa viackrat platonicky zalubila-namotala na inych chlapov, kolegovia v praci, sused, doktorand na VS, kamarati... Vzdy to bolo v rovine, ze mi s niecim pomohli, spravali sa ku mne pekne, alebo koketne, alebo som ich za nejaku schopnost, vlastnost, vedomost obdivovala. Nikdy tento cit vsak neprerastol k nicomu vacsiemu, aj ked dotycny by bol aj za. Svojho partnera si vazim a nikdy by som mu to za jeho chrbtom nespravila a nastastie sa vzdy tento platonicky cit stratil, ked mi dany muz odisiel z oci, zo zivota. Chcem sa Vas spytat, ci zazivate nieco podobne? A ci je to podla Vas normalne? Ze sa mi to pocas mojho vztahu stalo uz aspon 8krat.

talentmania

Pridavam sa aj moj je prvy aj ja jeho a tiez sa mi obcas niekto zapaci ale nic viac.:)))):)))Presne ako jajka napisala pokial su to len pocity a nie ciny:))Ked tak rozmyslam ktovie ci aj moj manzel ma take pocity hmmmm:ONo ak ostane tiez len pri tych pocitoch tak dobre:))

petraa29

jajka001_-a to sa Ti priznal? Ja som to u toho svojho nespozorovala, ale predo mnou mal furu vztahov, takze sa snad vyburil v laske... Nikdy som nad tym takto neuvazovala, ale mas pravdu, asi to bude tym, ze som si to v mladosti neobila... Citom sa rozkazat neda, ale cinom hej, tak sa nad tym nebudem nejako trapit...

jajka001_

moj tiez prvy...asi to bude tym :) nie necitim sa previnilo, viem o tom ze aj on bol zalubeny, kratko....co uz, sme len ludia. za svoje pocity nemozes, za činy ano

petraa29

jajka001_-a necitis sa kvoli tomu previnilo? Moj partner bol u mna prvy tak povediac vo vsetkom, takze ma specialny post v mojom srdci, ale nie je to uz take ako v minulosti, preto sa mi to mozno stava... Samozrejme mam moralne hodnoty, takze skakat po nikom nebudem:)))

jajka001_

rozpadnut sa vam to moze aj bez toho ze sa zalubis do ineho...pokial sa vies ovladat a neskocis hned na kazdeho, ktory sa ti zapaci, rozmyslas, tak sa nemusis bat ze sa ti rozpadne vztah kvoli kratkodobemu vzplanutiu, aspon teda nie z tvojej strany, ci to tak zvladne aj priatel,ktovie

petraa29

bibisa-len u mna sa stava, ze aj kalkulujem, ze ake by to bolo, keby ten chlap nahradil mojho partnera a neviem, ci je to spravne vo vztahu k nemu:((( sme spolu uz strasne dlho, ta zaciatocna strasna zalubenost skor prerastla v take priatelstvo, len neviem, ci je to nejake "normalne" ochladnutie, alebo to znamena, ze sa nam to v buducnosti rozpadne...

User_37597

no neviem ci to je platonicka laska no samozrejme ze sa mi uz stalo ze sa mi zapacil iny muz a bol mi viac sympaticky kedze sme sa bavili urcitu dobu.no platonickou laskou to isto nemozem nazvat.myslim si ze preoblem neni ani v tebe ani v partnerovi.proste sa stane ze stretnes cloveka kt ti zo zaciatku viac sadne ako momentalny partner.