krcne a nosne mandle u deti

Príspevok v téme: krcne a nosne mandle u deti
petra32

mojmu skoro 7-rocnemu synovi chcu vybrat aj krcne aj nosne mandle.behom 5mesiacov mal 2krat silnu anginu,mava kasle a sopliky,zvysene horucky(uz dlhsi cas).Nepoznam vela ludi s detmi,lebo byvam v zahranici.Preto vas prosim,mate niekto s tym skusenosti?Prestali byt vase deti po vybrati mandli chore?trochu sa bojim...za odpoved vam dakujem

novakulka

Ak je doktor presvedceny, tak asi ano. Ale nie je na skodu vypocut si aj nazor ineho lekara. Vybratie mandli je dnes uz celkom bezne. Netreba sa bat, deti to dobre znasaju. Je to urcite lepsie, ako stale chore dieta a vecny kolobeh - lekar-nurofen-lekar-ATB...

zuza

kamoškinej neteri tiež vybrali. Chudiatko, po operacii boli u tej kamošky, lebo ju nechceli prevažať daleko od nemocnice, tak tam spali. No a malá v noci zvracala, mala teplotu, tak jej davali nurofenove cipky a aj od bolesti, takže sa treba na toto pripraviť, ale asi to pomaha.

zuzkas

môjmu synovi vyberali oboje mnadle keď nemal ešte ani 2 roky.strašne sme sa toho báli,ale začal mať deformáciu tváričky z toho ako dýchal ústami+mal stále hnačky so soplíkov,tlačilo mu to na ušká a samozrejme vkuse bol chorý a zle nám začínal rozprávaŤ.najhoršie bolo prežiŤ tých pár hodín po prebudení z narkózy,ale teraz už bude maŤ 4 roky a chorý,že by užíval lieky,bol len raz.takže z mojej skúsenosti pokial odporúčajú vybraŤ,tak som za.,ale je dobré ísŤ k viacerým krčným na konzultáciu,či to je naozaj potrebne,my sme boli u troch a každý nám to odporučil...a inak ja mám tiež oboje mandle vybraté už vyše 15 rokov,nemávam angíny,ale často bývam prechladnutá/soplavá.

Silvia.

Male deti zvladaju obdobie po vybrati krčnych mandli lepšie ako dospelý človek. U dospeleho to viacej boli, su rozne komplikacie - krvacanie...

karolblava

Moja znama sa tiez bala. Jej dcere vyberali. Bala sa hlavne obdobia po zakroku. Robili jej to v celkovej anesteze. Ale zvladli to krasne. Dokonca nepotrebovali ani nurofen proti bolesti :-) Zatial je to lepsie, nez to bolo pred zakrokom. Mala ja menej chora, ale moze sa stat, ze mandla dorastie. Vraj.

30mamina3

ja mam s tym len dobru skusenost mojej malej vyberali mandle ked mala 4roky teraz ma 7apol ale prvy krat vyberali len nosnu a v lokale a do roka sme boli spat a vyberali aj krčne ale v narkoze a odvtedy super.noo a malemu vyberali nosnu pred rokom to mal cca 3 apol a krčnu mu zmenšovali a odvtedy sa tiež zdravotne zlepšil a to je alergik.takže ja mam dobru skusenost a pritom sa vravi že krčne vyberat čo najneskor no je to individualne.mala nemala až take problemy ale ked ich vybral tak povedal že ich mala riadne rozhnite.