Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

nenormálne problémová pleť..

Príspevok v téme: nenormálne problémová pleť..
dairis

Ahoj, chcem začať takto. Počas celej puberty mám pleť, na ktorej sa časom objavil taky ten pupák, boli dni, ked sa kazila viac, niekedy menej..časom som si zvykla na pravidelné čistenie pleti- ráno, večer (teraz to už je samozrejmosť) čo robilo s jedným lepším pleťovým mliekom a občas tou maskou doslova zázraky- pleť žiarila, bola čistá, nemastila sa, fakt zlaté časy ked spomeniem..mám 17 a tak pred dvoma týždnami z neznámych dôvodov sa začala pleť vidiťelne kaziť, mastiť, vyhodilo sa niekolko vyrážok - pleťové mlieko už nestačilo, ale ako tak som to ešte zvládala. Posledné dni to už je doslova na nervy. Nemôžem vyjsť von bez púdru a to som ani raz nezanedbala povinnú starostlivosť. Pleť sa doslova leskne už polhodinu po tom, čo ju ráno/večer vyčistím či ako zmyjem droždovú masku ktorá mi VŽDY veľmi pomohla. Mám pocit že čím viac a častejši sa o nu starám, tým viac sa kazí. Kúpila som si Biodermu z lekárne na stiahnutie pórov- taktiež vôbec nezabrala. Skúšala som to aj s citrónom - tiež žiadny účinok. Napadlo ma že to môže byť vnptorný problém - berem zinok a vitamíny B- to je vraj osvedčené na tieto problémy s mastením. Nič, nič a ešte raz nič. Ani známka že sa to pohlo k lepšiemu. Skôr naopak - dneska sa mi vyhodili dalšie tri velké bolestivé pupáky na tvári. Ja tomuto už vôbec nechápem. Stravujem sa zdravo. Robím všetko správne. A predsa je to zo dna na den horšie. čo mám robiť?:-(

mimula

dairis, sa cudujes ze sa ti vyhodili akne pri takychto teplotach co su momentalne?? prestan stresovat! to je to hlavne, normalne pokracuj vo svojich ritualnych ocistach pleti, neprehanaj to, lebo iba fakt mozes pleti uskodit prilisnou narazovaou starostlivostou. Normalne existuj a z toho co sa ti deje na pleti si skus menej robit stresov. Co ti poradim, pi veeeeelmi vela vody, ale tiez nie narazovo. Pocas dna neustale. Hmm mne sa tiez plet vyrazne zhorsi zmenou teplot, hlavne ak je prilis horuco. Pot, prehrievanie tela, bakterie ktore sa ti usadzaju na pleti, to vsetko moze mat za pricinu vznik zapalov. A taktiez ta prehnana starostlivost. Poviem ti len tolko, ze aj ja som mala z toho stresy, este viac som sa snazila starat o plet, a vysledok nulovy. Som brala vitaminy, davala si masky, cistila nonstop, ale nic..no.. by som povedala este horsie po tych zazracnych vitaminoch a tom vsetkom. Pi vela vody, hyb sa, a zbytocne nedrazdi plet novymi a novymi prostriedkami a blbostami. Staci cista voda, pripadne neaka ta stahujuca maska. Ahoooj

dairis

V poslednej dobe si dávam riadny pozor čo do seba dávam, už som takmer vylúčila aj všetko sladké hlavne čokoládové hm..teplo môže tomu pomáhať to hej, ale zažila som toto leto aj väčšie horúčavy a takýto problém som nemala.

dairis

Deaa, u kožnej som bola, dala mi na to zynerit, ale ten je čisto na vyrážky, tak ked sa už objavia, potriem, vyrážka sa vysuší a zmizne ale celkovému stavu pleti to houby pomôže:-(

jankaaaaaaaaa

zinok a vitaminy zaberaju az po pol roku najskor a mozno aj po dlhsom case.
mozno to je z toho tepla, ked sa ochladi tak to prejde.. alebo si jedla nieco velmi nezdrave v poslednej dobe..