Čo mozem zobrat do lietadla a co nemozem?

Slobodna

webcache.googleusercontent.com

webcache.googleusercontent.com

handbag je batožina do ruky- jedna batožina takže kabelku nie, alebo si potom normalne zober obrovsky kufor, kabelku ale všetko si plať.Ideš tam na pár dní preboha, ja som išla s malým batohom a v pohode, všetko sa dá kúpiť a ceny sú ako u nás, ak však narazíš na tie správne obchody :)

jankaaaaaaaaa

ale ked idem do UK a beriem si so sebou len maly kufor a kabelku (vsetko dokopy 10kg), tak to vsetko moze ist so mnou do lietadla ako rpirucna batozina, ci si musim zaplatit za dalsiu batozinu navyse??

lost

ja som mal v batohu hociake haluze, a tesne pred kontrolou som si odpil z 500ml coca coly.. dal do batohu a presiel skenerom bez problemov :D myslim ze som tam mal aj jedlo.. uz neviem.. no raz to skusim zvonu, ale tentokrat si zoberiem aj svajciarsky nozik, ci mi ho najdu :D zabava musi byt..

Slobodna

Ja som s Ryanair bola spokojná, aj keď žiadny luxus :-)), my sme dodržali ich pravidlá a oni nám nerobili žiadne problémy- na ich stránke tie pravidlá majú napísané, všetko aj to čo sa smie a nesmie do lietadla, ohľadom batožiny atď. Jooj hneď by som letela zas :-) nám batožinu nevážili a iní cestujúci ju určite mali ťažšiu než 10kg, ale na to sa netreba spoliehať, hlavne na letisku nemáš čas sa s nimi dohadovať. Takže oplatí sa nešpekulovať, dodržať pravidlá a mať bezproblémový a pokojný let, aj tak je to stres aj bez naťahovačiek. No a v Anglicku nechať, zahodiť všetkú kozmetiku, lieky, jedlo aj pitie, pretože s nimi by som nechcela prísť do konfliktu, som mala stres keď mi kázal sa vyzliecť, vyzuť a nereagoval na moju otázku Problem? :-))

Linguistics

Jasne, zalezi. Spolocnost bola ta ista, len v Prahe mali asi ine pravidla. V Kosiciach napr. mali napisane, ze mozes mat 100ml (napr. kozmetika), ale kus nesmie mat viac ako 30ml a samozrejme, zabalene v plastovom vrecku. A s plechovkou ma pustili, vraj neni problem. V Prahe plechovku nepustili, ale zenska co bola na kontrole za mnou mala so sebou flasu vody, a tu pustili, tak neviem.. :) Zalezi od spolocnosti, napr. s Ryanair by som uz nikdy neletela, a ak ano, tak si treba velky pozor davat na hmotnost batoziny, robia s tym velke problemy. Aj ked samozrejme, cestujuci by si mali batozinu povazit doma a respektovat maximum, ako ja :P

Slobodna

jedlo a pitie nesmieš, to ti hneď vyhodia. Kozmetiku môžeš, no každý kus nesmie presiahnúť 50ml a dokopy najviac 1liter a v priesvitnom obale to musíš mať. Nesmieš nič čo môžu považovať za zbraň- zapaľovač, zápalky, atď. Dá sa to vygoogliť. Neni problém si všetko nakúpiť keď prejdeš kontrolov na letisku a neoplatí sa s nimi dohadovať. Nás v Londýne slušne prešacovali a boli maximálne prísni. Slováci to až tak prísne neberú ale v Londýne sa to neoplatí riskovať. Mimochodom príručná batožina...my sme to brali maximálne zodpovedne a niektorí cestujúci považovali za handsbag aj veľký kufor či cestovnú tašku :) Ja som sa odtiaľ vrátila teraz a bolo super, základ je nepremokavá bunda a topánky, pretože svieti slnko a je teplo a o minútu je zima, prší a fučí- takže vrstviť oblečenie, vyzliekať a obliekať ale oplatí sa :) pokojne leť z Bratislavy, no problem a je jedno koľko máš parfému vo fľaštičke, berie sa objem aký máš napísaný na nej :)

Linguistics

ja som teraz sla z kosic, a v pohode mi nechali 500ml plechovku Monster. Nevypila som ju a v prahe ked sme sli na dalsi let, tak tam mi ju vzali. neviem, vsade maju asi ine pravidla :)