Strojček na zuby

Príspevok v téme: Strojček na zuby
lilynka

Dobrý deň, chcela by som opýtať či niekto nosí snímateľný strojček na zuby. Pretože sa mi predá lopatka začala predsúvať už dávnejšie ale v poslednej dobe mi to z estetického hľadiska veľmi prekáža. pomáha vôbec takýto strojček v mojom veku? (mám 19) alebo je lepšie fixný. a keďže patrím do skupiny , ktorej by to už poisťovňa nepreplatila , koľko to asi bude stáť? má s tým niekto skúsenosti?..ďakujem za odpovede

Wewerka1

Ja mám podobný problém so zubami, tiež sa mi jedla lopatka predsúva už dlhšiu dobu, šlo to pomaličky, no teraz je to už dosť vidno. S tým rozdielom, že ja som už od trinástich do pätnástich rokov nosila strojček (skoro 2 roky fixný a potom aj vyberací - priznávam, nie veľmi poctivo :-/) a teraz sa mi zase posúvajú zuby. Starý strojček ešte mám doma, síce v trošku doničenom stave, keďže som raz na ňom spala a dokrivili sa mi drôtiky, dokonca jeden sa zlomil. Teraz mám 18 rokov. Mne už jeden zub múdrosti vyrástol minulý rok a teraz mi rastie druhý. Neviem, či by zabral vyberací strojček ...rozmýšľala som, že pôjdem za strojčekovou zubárkou, no neviem ... tento rok matura a potom hádam výška ... rátam s tým, že menej ako 2 roky by som ho nenosila...a potom určite aj vyberací... no neviem teda =/. Mňa vyšiel ten fixný strojček na cca 12 000 plus každý mesiac dákych 5 eur za kontrolu ... a vyberací okolo 5 000. Dosť veľa peňazí a teraz sa mi to vracia =/ ...

lilynka

ak správe viem, tak zuby múdrosti ešte nemám....skôr si myslím, že to bolo také samovolne pomaličké(to predsúvanie)nepamätám si to dobe lebo som na to nekládla nejaký veľký dvôr ale začalo to už v nejakom 15tom roku....naprv som len s jazykom cítila, potom s prstom a teraz to je aj trošku vidieť...

Eva531

Tento problem, ak vznikol az v dospelosti, pravdepodobne suvisi so zubami mudrosti, ktore medzi ostatnymi zubami nemaju dost miesta. Mozno sa tie osmicky budu musiet pred nasadenim strojceka vytrhnut. Alebo sa vytrhnu niektore ine zuby, ktore su v horsom stave, napriklad zuby s hlbokymi plombami, s korenovymi vyplnami... Treba cim skor navstivit celustneho ortopeda a poradit sa s nim. Inac by sa ti mohlo stat, ze sa ti zuby pokrivia este viac. Alebo sa dostanu do velmi tesneho rozostavenia a nebudu sa dat medzizubne priestory dobre cistit.

lilynka

v podstate ja nemám vôbec krivé zuby len pravá lopatka je o kúsok predsunutá pred tú ľavú nie je mi to velmi vidieť ale nepriek tomu ma to trápi. takže , by som potrebovala len o nejaký milimeter alebo dva posunúť. preto si myslím, že by to nemusela byť nejako finančne náročné aj keď som momnetálne študenka a náročné je asi všetko.....

Eva531

V tvojom veku urcite len fixny. Nocny sa, pokial viem, napriklad v takom Rakusku dava tak nanajvys detickam do 11 rokov. No nie na vyrovnanie zubov, ale vylucne len kvoli tomu, aby sa rozsirila celust, pretoze v sirsej celusti bude viac miesta pre trvale zuby, ktore tam raz narastu. Makka decka celust je lahko rozsiritelna, ale cim je clovek starsi, tym je kost tvrdsia, stava sa nepoddajnou tomu, aby sa rozsirila pod vplyvom posobenia nocneho strojceka, ktory by ju mal svojim tlakom do stran rozsirovat, preto takyto sposob vytvarania miesta pre zuby s pribudajucim vekom straca efekt a nema zmysel ho robit u deti starsich ako 12 rokov. Kto ma viac ako dvanast, dostane uz fixny. Ja mam fixny kovovy na hornych a na dolnych zuboch. Oba strojceky mi nalepili pocas jednej navstevy. Nalepenie tychto dvoch strojcekov aj spolu s hygienou trvalo asi dve a pol hodiny. Platila som nieco cez 1300 € za tieto dva strojceky, ale este predtym som absolvovala uvodnu konzultaciu, kde sme sa porozpravali o tom, ake su moje predstavy, navrhol sa sposob liecby, na ktoreho odsuhlasenie bol potrebny moj podpis a urobili sa odtlacky. Za uvodnu konzultaciu som platila 195 €. Na kontroly budem chodit v dvojmesacnych casovych intervaloch. Som dospela, takze si vsetko platim sama. O celustnej ortopedicke, ku ktorej chodim, sa hovori, ze je to nahdrahsia bratislavska sukromnicka (?), preto rataj s tym, ze to moze byt aj lacnejsie. Ja som si tuto pani doktorku vybrala preto, lebo studovala v Nemecku a chcela som niekoho, kto je velmi dobry, nakolko sa povazujem za komplikovany pripad, kedze uz mam vzhladom na moj vek (30) prilis vela plombovanych zubov, prilis vela zubov s korenovymi vyplnami, tesne rozostavene zuby, krive zuby a predkus, takze je toho vela, co tu treba riesit. Dufam, ze som ti aspon trosku pomohla. :)