mama ma nenávidí

Príspevok v téme: mama ma nenávidí
Karotka71

Ahojte. Nie som žiadna pubertiačka, aby ste si nemysleli, ze som náhodou ešte v puberte, toho roku končím vysokú školu. S mamou mám otrasný vzťah (otec je nebohý). Vždy som mala pocit, že sestra pri nej bola na tom lepšie. Nechcem o všetkom rozpisovať. No rada by som sa opýtala len na jednu konkrétnu vec, pre ktorú sme sa naposledy tak pohádali, že ... to skončilo otrasne, asi najhoršie doposiaľ.

hrozne mi vykrikovala, že som si cez leto nenašla brigádu, (čo je na jednej strane pochopiteľné,..), ovšem, pokiaľ by dieťa bolo plne finančne závislé na matke. Ja ale peniaze mám. Žijem si len z dôchodku za nebohého otca, mám našetrené pekné peniažky, aj z toho, čo dostávam ako prospechové štipendium. Som skromná, nepotrebujem veľa, takže si viem ušetriť. Bude to už okolo 50 000 Sk. Priznám sa, brigádu som hľadala, ale skôr uprednostňovali študentov, ktorí by pracovali dlhšie než mesiac (ja som mesiac musela povinne praxovať-odbor, škola). Tak som to nakoniec vzdala, koniec koncov, peniažky mám. Mama mi nefinancuje ABSOLÚTNE nič, stačím si sama (strava, internat, skola, cesta, mobil, lieky a pod.). Tak som si ten druhý mesiac oddýchla, veď vlastne sú to moje posledné prázdniny.

Strašne mi vynadala, aká som ja neschopná, že v živote sa nebudem vedieť o seba postarať, že neviem robiť a pod.! Že sestra pracuje, ja nie! Pričom sestra je typ, že je závislá od financií, potrebuje si nakupovať veľa šiat, kozmetiky, jednoducho je náročná. Aj frajerov si stále nachádzala bohatých, lebo potrebuje financie. I terajší mi povedal, že je zaťažená na peniaze. A keď potrebovala kúpiť spotrebič do jej prenajat.bytu za 250 eur, tak pýtala mamu, aby jej dala peniaze (samozrejme jej dala). Ja som od mamy v živote, ani keď som bola menšia peniaze nepýtala, aj Notebook som si kupovala zo svojich peňazí (už druhý, lebo prvý sa mi pokazil) stáli ma vtedy dokopy 30 000 SK a som tu, peniaze mám. Keď som menšia bola, hoci som chodila v zašitých nohaviciach (na zadku bola diera), hanbila som sa od mamy peniaze popýtať. No mama ma nedávno tak ponížila a neustále ponižuje, že to už presahuje medze. Nevydržala som a vykričala som jej svoje (samozrejme len pravdu, za čo som dostala oprávnenú facku-to jej nezazlievam). Mňa len trápi to, že mňa zrejme nenávidí. Za celý čas, čo som bola počas leta odcestovaná, nezavolala mi ako sa mám, a to som medzitým bola aj v nemocnici. Sestra vždy bola lepšia (pre ňu...) ... A to po všetkých stránkach o ktorých sa už nebudem ďalej vyjadrovať, lebo by to bolo naveľa,... jedine, žeby ste chceli, napíšem.

... Tak čo na to vravíte vy...

Karotka71

Maoam - dakujem velmi pekne za rady. Samozrejme napisem co nove. Sama som zvedava, ako sa to bude po tejto hadke vyvíjat, lebo bola naozaj asi najvacsia co sme mali...vykricali sme si vsetko...

Maoam

lebo tvoja mama je ako tvoja sestra, su z jedneho cesta, vzdy ju bude branit

ty si ina- vzdy to budes mat velmi tazke, bohuzial a otec ti uz nezije, takze si sam vojak v poli, prajem ti vela sily a napis ako sa ti dari priebezne

Karotka71

áno viem, resp. tuším to. Vždy to chcela. Takže akékoľvek snaženie by bolo možno i márne.Chce už mať jednoducho pokoj a život len so svojím partnerom.
Sestra, áno, je falošná, ale mama si to neprizná, aj keď som jej to počas hádky vykričala, že ako ju ohovára za chrbtom a prd ňou sa tvári, že je všetko OK, milučko, podliezavo, povedala, že s ňou sa dá aspoň porozprávať! a že jej to nevadí! Moja mama nemá relevantný, racionálny argument ako vidím.

Maoam

vidis, pisala som, ze tie deti, ktore su tak cicikane a ochranovane a uprednostnovane, to aj vyuzivaju, manipuluju s tym ako sa im to prave hodi, presne tak to chodi, tvoja sestra je dost falosna

no tak to vyzera tak, ze mama sa ta chce zbavit :-(

Karotka71

Maoam - veď práve to robím, úplne na ňu kašlem - svoje veci si upratujem, ale na upratovaní domácnosti sa nepodieľam. City jej neprejavujem, vlastne nikdy som jej veľmi neprejavovala, ani ona ku mne. Čo chce docieliť - zrejme to, aby som sa už odsťahovala a aby si ona mohla užívať život len s jej priateľom. Vždy to omieľala dookola, aby sme vypadli z domu čo najskôr. Sestra má byt (intrák sa jej asi nepáčil), a tým, že má brigádu, domov chodí len raz za mesiac. Ja mam internát, ale domov chodím každý víkend, lebo na našom internáte nik neostáva a samotu by som nezvládla. Ako sa k tomu stavia sestra - popravde, ona hraje na dve strany (vie mamu poriadne poohovárať, naoko drží so mnou, .. ale keď príde domov, alebo jej niečo treba, vtedy hraje na maminu strunu). Proste taká je. Či ma mama problémy s priateľom - ona tvrdí,že žiadne, že on je to, čo celý život hľadala. No popravde, ten chlap mi príde akoby mu preplo v hlave (vlastne celej rodine tak príde), ktovie, ako sa správa, keď sú len oni sami.

Maoam

neviem ci je tvojej mame jasne, co ti tym sposobuje, opytaj sa jej co tym chce docielit, ze si zbalis kufre a pojdes prec alebo o co jej vlastne ide? urcite musis zmenit svoje spravanie a kontrovat, nedat sa zranovat, neukazovat jej uz ziadne city, nic, proste chlad, ignoracia a maj ju na haku, nerob nic, neupratuj, dokym ona neznormalnie a nepokusi sa o normalne zaobchadzanie a neprizna si svoj podiel na tom vsetkom, nerob co si ona zaziada, inak mozno ma aj problem s priatelom, mozno je nespokojna, frustrovana...ktovie? a tvoja sestra - ako sa k tomu stavia ona, ci si uziva status milacika? ani trocha ju netrapi, ze si vsetko vzdy zliznes?

Karotka71

maoam - ja to babke nezazlievam, ze ma nemoze branit, ona chce, stoji za mnou, pomaha mi psychicky a za to jej dakujem. A rozhodne by som nebola rada, ak by sa moje problemy vyrieisli tym, zeby ona opät vpadla do tazkych zachvatov ako kedysi. Komunikacia s mamou je narocna. Ona ma vzdy svoju pravdu - je to proste kopia deda a babka mala pred dedom vzdy respekt. Takze je to skoro to iste.

Naposledy co sme sa pohadali som jej vykricala hadam vsetko, aj veci, za ktore som dostala spominanu facku - ked som to povedala babke, vravela, ze som urobila dobre, ze som to konecne dala zo seba von a ze sa mama isto teraz bude nad tym zamyslat! Ze aj ked som jej to povedala hrubo, povedala som len pravdu. Po hadke sa sama stiahla a neviem ci si aj kus nepoplakala, nevidela som ju, len pocula raz potiahnut nos.

Maoam

stale si myslim, ze najlepsia bude pokojna, ale priama konfrontacia, na ten styl: mama, si jedna frustrovana zena, ktora si vybija svoje komplexy na vlastnom dietati, co je maximalne ubohe, sebavedomie sa da zvysovat aj inak

Maoam

to je zle, tym padom si mama mysli, ze moze vsetko, lebo nie je nikto, kto by pre nu bol autoritou alebo pred kym by mala respekt...
preco by babka mala dostat zachvat, vsak iste berie lieky, ano pri rozculeni moze, ale vsak veci sa daju povedat aj kludne, ale ak ma babka strach z vlastnej dcery a jej reakcii a necha ta radsej trpiet, tak to je zle :-((
tak sa budes musiet branit sama, kazdy ma svoje slabe miesto, aj tvoja mama, ma nieco cim je mozne ju zasiahnut - porozmyslaj nad tym

Karotka71

Maoam - no, babka s dedom sa túto vec snažili veľakrát riešiť. Ale mama si hovorí, že je dospelá, že jej nikto nemá rozkazovať do života. Okrem toho sa babka bojí priamo konfrontovať mamu, pretože je epileptička a bojí sa že dostane záchvat (čo chápem) preto vždy cúvne dozadu a len verí, že všetko sa vyrieši keď sa osamostatním, že sa to trápenie skončí.