mama ma nenávidí

Príspevok v téme: mama ma nenávidí
Karotka71

Ahojte. Nie som žiadna pubertiačka, aby ste si nemysleli, ze som náhodou ešte v puberte, toho roku končím vysokú školu. S mamou mám otrasný vzťah (otec je nebohý). Vždy som mala pocit, že sestra pri nej bola na tom lepšie. Nechcem o všetkom rozpisovať. No rada by som sa opýtala len na jednu konkrétnu vec, pre ktorú sme sa naposledy tak pohádali, že ... to skončilo otrasne, asi najhoršie doposiaľ.

hrozne mi vykrikovala, že som si cez leto nenašla brigádu, (čo je na jednej strane pochopiteľné,..), ovšem, pokiaľ by dieťa bolo plne finančne závislé na matke. Ja ale peniaze mám. Žijem si len z dôchodku za nebohého otca, mám našetrené pekné peniažky, aj z toho, čo dostávam ako prospechové štipendium. Som skromná, nepotrebujem veľa, takže si viem ušetriť. Bude to už okolo 50 000 Sk. Priznám sa, brigádu som hľadala, ale skôr uprednostňovali študentov, ktorí by pracovali dlhšie než mesiac (ja som mesiac musela povinne praxovať-odbor, škola). Tak som to nakoniec vzdala, koniec koncov, peniažky mám. Mama mi nefinancuje ABSOLÚTNE nič, stačím si sama (strava, internat, skola, cesta, mobil, lieky a pod.). Tak som si ten druhý mesiac oddýchla, veď vlastne sú to moje posledné prázdniny.

Strašne mi vynadala, aká som ja neschopná, že v živote sa nebudem vedieť o seba postarať, že neviem robiť a pod.! Že sestra pracuje, ja nie! Pričom sestra je typ, že je závislá od financií, potrebuje si nakupovať veľa šiat, kozmetiky, jednoducho je náročná. Aj frajerov si stále nachádzala bohatých, lebo potrebuje financie. I terajší mi povedal, že je zaťažená na peniaze. A keď potrebovala kúpiť spotrebič do jej prenajat.bytu za 250 eur, tak pýtala mamu, aby jej dala peniaze (samozrejme jej dala). Ja som od mamy v živote, ani keď som bola menšia peniaze nepýtala, aj Notebook som si kupovala zo svojich peňazí (už druhý, lebo prvý sa mi pokazil) stáli ma vtedy dokopy 30 000 SK a som tu, peniaze mám. Keď som menšia bola, hoci som chodila v zašitých nohaviciach (na zadku bola diera), hanbila som sa od mamy peniaze popýtať. No mama ma nedávno tak ponížila a neustále ponižuje, že to už presahuje medze. Nevydržala som a vykričala som jej svoje (samozrejme len pravdu, za čo som dostala oprávnenú facku-to jej nezazlievam). Mňa len trápi to, že mňa zrejme nenávidí. Za celý čas, čo som bola počas leta odcestovaná, nezavolala mi ako sa mám, a to som medzitým bola aj v nemocnici. Sestra vždy bola lepšia (pre ňu...) ... A to po všetkých stránkach o ktorých sa už nebudem ďalej vyjadrovať, lebo by to bolo naveľa,... jedine, žeby ste chceli, napíšem.

... Tak čo na to vravíte vy...

Maoam

proste sa sklzava potom do toho, ze na deti platia dva rozne metre a to je velka krivda, ktoru na detoch rodicia pachaju

silne dieta ked nevladze a ukaze slabost, tak este utrzi zle zaobchadzanie, vycitky, ma sa citit vinne, ze nezvlada, lebo od neho sa to proste automaticky ocakava, kdezto surodenec si moze volkat - na toto pozor

Maoam

lenze zabuda sa na to, ze od tej silnej osobnosti sa vzdy a za kazdych okolnosti vyzaduje, aby bola silna a vsetko zvladala a tak sa velmi lahko stane to, ze je pretazovana, ze sa jej problemy a slabosti neberu vazne a ostane tak na vsetko sama, kdezto ta akoze slabsia osobnost casto aj vyuziva svoju poziciu a necha si pomoct kde sa len da...takze netreba toto podporovat, silnej osobnosti treba tiez pomoct, kedze nikto nie je tak silny, aby vsetko vzdy zvladol sam a tej slabsej osobnosti treba pekne dat prilezitost aj trocha zosilniet.

rodicia v tomto robia chybu, aj ked chapem pozadie ale...silna osobnost vzdy MUSI byt silna a slaba moze pokojne uzivat vyhody svojej pozicie a casto sa ma tym padom ovela lepsie ako ta silna osobnost, ktora taha na doraz

ta3

Karotka, ja ako matka dvoch dospelych dvojciat mam na danu vec trochu iny nazor, ak si Ty z Vas dvoch dcer tou silnejsou osobnostou a vyzera to tak, si rozvazna, skromna, vies setrit atd, mama viac podporuje materialne aj moralne Tvoju sestru, Tebe sa to zda nespravodlive, ono navonok to tak aj vyzera, ale mama Ta urcite preto nema menej rada ako Tvoju sestru, ked budes mat sama deti, potom terajsie spravanie svojej mamy lepsie pochopis, moje deti su povahove rozdielne ako nebo a zem a dcera (ovela silnejsia osobnost ako jej brat)sa citi odstrkovana alebo menej milovana, ako jej brat, lebo citi, ze viac podporujem syna ako ju, no mozem cestne prehlasit, ze ich mam obidvoch rovnako rada, ale matka ma vzdy sklon chranit a podporovat viac prave to dieta, ktore je najmenej schopne, toto diferencovanie zo strany rodica som zazila aj ja na vlastnej kozi, boli sme dve dcery, ale ja som mentalne ovela schopnejsia ako sestra, preto otec sa o mna nikdy nebal, lebo vedel, ze sa v zivote nestratim a poradim si v kazdej situacii, kdezto moja sestra tieto schopnosti nema a preto ju moj otec vzdy viac cicikal a podporoval aj financne ako mna, ked sme rastli, aj ja som to pocitovala zo strany otca ako krivdu, teraz ked som matkou tiez, mam na to celkom iny pohlad, okrem toho, dnesna doba je psychicky velmi tazka pre matku dvoch dcer, ked nema muza a je na vsetko sama, cela tarcha zodpovednosti za Vas jej deti je iba na nej, kedze otec Vam zomrel, mama ma urcite obavy o Vasu buducnost, je pod psychickym tlakom a urcite aj preto takto reaguje, ano, mas pravdu, niekedy trochu neprimerane, takze skus sa vzit do maminej situacie, naozaj to nema lahke a hned ta krivda, ktoru pocitujes bude o trosku mensia, aj ked to navonok velakrat tak nevyzera, ale mozes mi verit, mama nie ze Ta nenavidi, ale ma Ta rada, hovorim veci z vlastnej skusenosti a dufam, ze som Ta trosku potesila

Karotka71

Maoam
Dnes 12:21:

na otca sa podobám, ale povahu mám vraj po mojej babke (mamina mama) a tá ju zamladi riadne obracala, tiež skôr rýpala do nej a mladšieho súrodenca mala väčšmi v láske.

kafik
Dnes 12:19:

ja som sa veľakrát snažila jej to normálne povedať, ale v ten deň ma urazila ešte niečím a to tak poriadne, že som neskutočne vybuchla a povedala som jej tisíc ďalších otrasných vecí. A dôvody som jej presne takto povedala. No vždy mala argument, akurát že nie veľmi relevantný.

jajka001_

to sa ti len zdá, lebo tomu nerozumieš :) neboj, o chvilu ti zacne škola, zas sa nieco nove naucis , budes mudrejsia a nebudes musiet anonymne urazat cudzich ludi

Kamila963

jajka001 ty co tu sedis cele dni na tomto fore a musis okomentovat kazdy prispevok co na tomto fore je a pises len same kraviny

jajka001_

no, mozno sa len boji, ze si nebudes schopna najst pracu, co je opravneny strach. aj ked mas dost penazi, ked skoncis skolu, nebudes mat nic, ani sirotsky, ani stipko. a tvoja sestra je obratnejsia v zivote, ma viac skusenosti. nejde o to ze ma vyssiu spotrebu, ale o to ze nema problem najst si pracu. o to tvojej mame islo.

Maoam

a skus to adresovat formou, ze ta zranuje, ako s tebou jedna, mozno si to ani neuvedomuje, mozno na teba nieco projektuje, bude mat nejaky nevyrieseny osobny problem, proste najlepsie je priamo konfrontovat, nastavit zrkadlo

Maoam

nepodala si sa nahodou velmi na neboheho otca? nie si mu velmi podobna, mozno aj povahou? pripajam sa k nazoru, ze je to iracionalny dovod, tvoja mama ma problem a skus ju s tym konfrontovat, v klude, nie v hadke, proste priamo sa opytat, s cim ma problem

kafe

Neviem, čo na to povedať. Ty mame vykričís síce pravdu, ale ona počuje len krik a následne ti vlepí.
Asi by to chcelo povedať jej v KĽUDE, že si myslíš, že ťa nenávidí. A uviesť aj dôvody - TY máš našporené peniaze, nepýtaš od mami nič, na rozdiel od setry ale mama považuje za neschopnú TEBA.
No aj tak si myslím, že rozprávaním veľa nevyriešiš. Mama je proti tebe z nejakého iracionálneho dôvodu, ktorý si asi ani sama neuvedomuje. Podvedome jej niečo na tebe vadí a tie dôvody ktoré uvádza sú len také zádrapky, nie skutočné veci, čo jej vadia. Vykašli sa na to.. mame určite nie si ľahostajná. Záleží jej na tom, aby si prežila a aj keď ten záujem dáva najavo dosť zraňujúco, má ťa rada.