EZP - odmietli ma osetrit

Príspevok v téme: EZP - odmietli ma osetrit
evka :)

dobry den,

potrebovala som vysetrenie od plucneho lekara, konkretne rontgen pluc, no odmietli ma osetrit s tym, ze oni nemaju zmluvu z EZP a teda ze ich sa moj pripad netyka, nech idem inde. Neviete nahodou ake mam prava? volala som do poistovne no uradnik ktory nevie rozdiel medzi lekarom a pacientom mi povedal ze nech idem do nemocnice na druhom konci mesta... som z KE.

lekár

to SAMKO R.
keď si praješ jednu zdrav.poisťovňu tak si zároveň praješ na Slovensku jednu predajňu potravín, jednu školu, jednu nemocnicu, ........ a všetko len po jednom
a potom uvidíš tie výdobytky socializmu

noro

Ahojte, chcem sa vyjadirt k tej jedinej "silnej" poistovni co spominal Samko. Pravda je taka, ze od kedy tu mame sukromne poistovne, naklady na osetrenie sa znizuju, lekarom rastu platy, neexistuju cakacie listiny na operacie tak ako v statnych poistovniach (az 8000ludi v poradovniku). Takze problem nieje vo viacerych poistovniach, ale v tom, ze tak ako v normalnom zivote, aj tu sa musis zorientovat, ktora je pre teba najlepsia, a ma co najviac zmluvnych lekarov.

zrrzka

pripadne sa skus popytat v tvojej EZP, ale pozri do zmluvy, ktoru si s nimi podpisala, aky je postup, ak navstivis zariadenie, s ktorym nemaju uzavretu zmluvu. ci musis najst zariadenie, s ktorym zmluvu maju, ale ci ti ten vykon preplatia, ak by si ho musela zaplatit zo svojho.

zlata

evka pokial to neni zivot ohrozujuci stav tak maju na to pravo ako ti uz nizsie pisali robili by to zadarmo.je to byrokracia na ktoru doplacaju chori ludia ale poviem ti ze aj my zdravotnici pretoze ten pocit ked niekoho nemozeme osetrit by som ti nepriala zazit ked stojis zoci-voci choremu a musis pocuvat jeho kolkokrat nevyberave argumenty...

aljoška

Prepoistit sa možeš až o rok,musíš vydržat a hladat takých,ktorí majú s poist.zmluvy.Radšej sa treba dopredu opýtat.

evka :)

mate pravdu, problem je ze ja som sa dala ovplivnit mamou, tak som si povedala ze rodic vie lepsie.. no uz vidim ze nie.
teraz sa uz prepoistit neda vsak? alebo ano?

samko r.

Ľudia sú dne blbí a dajú sa nabalamutiť reklamou. Reklamuje sa len to, čo sa nepredáva!!! To sa týka aj poisťovní.

aljoška

Tak,tak samko.A keby si vedel,ako ma tiež prehovárali.Ešte ma aj vtaihli do tej poistovacej mašinérie,naštastie som sa na to vykašlala a nikoho neprepoistila.Si predstav,že by som dakoho obabrala tak ako tú moju kolegynu.Ked sa mi s tým priznala,skoro som ju vytrepala,že sa dala tak oblafnut.

samko r.

Vidíte? Ja som za to, aby bola iba jedna jediná zdravotná poisťovňa!!!! A táto musí byť štátna a silná!!! Pre všetkých poistencov, rovnaké práva a vymoženosti!!! Hold, politici lobujú, pozrite si správy.Dnes hýbu svetom len peniaze a mozgovú mŕtvicu dostávajú aj deviataci na škole!!! Toto nikdy nebolo!!!

aljoška

Ak som to dobre pochopila si poistená v Europskej zdr.poistovni.Problém je v tom,že nie všetci lekári a zdravotné zariadenia majú zmluvy s touto poistovnou.To sa týka aj Union poistovne.Ked ludí lákali do poistovní,tak naslubovali neviem čo, a pri tom nie všetci uzavreli dohody.Ak spomínané zariadenie nemá uzavretú zmluvu s danou poist.tak ta nevyšetria,lebo im to nikto nezaplatí.Alebo by si si to musela zaplatit Ty.Mám kolegynu,ktorá sa dala dobehnut Unionom,polovica lekárov nemá zmluvy tak nemože ist napr.ku zubárovi.Je to kruté,ale je to tak.