Bolesti hlavy a zvláštny stav vedomia

Príspevok v téme: Bolesti hlavy a zvláštny stav vedomia
Zeddicus

Dobrý deň! Mám v posledných dňoch akýsi divný problém. Opakujúce sa stavy vedomia, v ktorých akosi sa oslabuje moja pamäť, myšlieť je ťažšie, a neuvedomujem si ani úplne, kto som a svet okolo je iba akoby nejaká kulisa v týchto stavoch. Som šťastný za každú chvíľu kedy mám normálne vedomie, pretože tých chvíl je už akosi menej. A ked sa cítim normálne, tak mám stále strach, aby sa ten hrozný stav nevrátil :( čo mi môže byť? Ďakujem

marcelina78

presne tak, myslim, ze to je len sposobene depresiou. kdesi śom citala, ze akoby sa chcela dusa odtrhnut od tej neznesitelnej bolavej reality /pri depke/ a preto si telo vytvara takyto obranny mechaniznus vnimania, ale nechutne to bolo, to musim uznat, trvalo mi to tusim 3 dni, prestala som uplne citit konecne tu silnu uzkost strach ,dusevnu bolest, ale v podstate som prestala akoby vnimat vsetko, ved to poznate, kto zazil....

squash

presne ako tpch napisala - derealizacia resp. depersonalizacia. vacsinou trapi ludi ktori trpia dlhotrvajucimi depkami. malokedy sa vyskytuje sama zo sebe. len v pripade ze mas organizmus zamoreny tazkymi kovmi. niektori ludia si preto davaju vytrhat blomby a davaju si alternativnu latku na zablombovanie

marcelina78

moze to byt aj sposobene depresiou , uzkostou, poznam to, je to strasne neprijemne, clovek si mysli, ze mu asi hrabe a tesi sa, ked to prejde, tazko sa mi vtedy aj vyjadruje, moze to byt aj depersonalizacia a derealizacia, ako to tu uz ktosi spomenul, akoby zahmlene myslenie, vtedy mam pocit, akoby mi neprekrovalo mozog alebo co, skus masaz, uvolnit sa, sport, nech sa mozog prekyslici, fyzicka aktivita urite troska pomoze, ja sa citim vtedy aj unavena, ospala aj ked spim dost...

Zeddicus

ešte by som dodal, že je veľmi ťažké v tých stavoch aj skoncentrovať sa na nejakú činnosť. Nie som schopný v týchto stavoch plne vnímať cieľ žiadnej činnosti a nemám chuť robiť nič, lebo v ničom nevidím zmysel. A zároveň mám pocit akoby ja som nebol ja, ale akoby som v skutočnosti žil iba v akomsi sne, v ilúzii, ktorá nie je skutočná. V tých stavoch verím, že nie som nič viac iba duch bez tela a moje telo je len ilúziou a nie je skutočné, tak ako aj celý svet okolo. Sú to hrozné stavy :(((