Ako naznacit kamaratovi ze sa mi paci?

Príspevok v téme: Ako naznacit kamaratovi ze sa mi paci?
bezradna123

ahojte :) napriek tomu ze nemam iba 15 rokov a mam 2 dlhe vztahy za sebou by ma zaujimalo, ako mam dat najavo svoj zaujem o svoj \"objekt\". Pytam sa preto, lebo v minulosti ked sa mi 1 chalan pacil som to dala najavo, ale mozno az prehnane, on o mna nemal zaujem, proste som sa snazila az prilis a chcem sa tejto chyby vyvarovat. Navyse, tentokrat je to moj kamarat(ja nie som prelietava malokedy sa mi niekto zapaci ale on sa mi paci). Nechcem riskovat nase dobre priatelstvo.Svoj objekt zaujmu poznam dlhsie je mi s nim strasne fajn. Ako byt v jeho ociach viac nez len kamoska bez toho, aby som sa strapnila tak ako kedysi pred predoslym objektom zaujmu? Ako neposobit lacno, ani vyzyvavo, no zaroven mu naznacit ze ho uz nedokazem vnimat iba ako kamarata? Dakujem za vase rady.

hnedoocka3

podla toho ako dobry je to kamarat a ako velmi si vazis vase priatelstvo.
budem asi velmi podobny pripad ako ty :) celkom sa v tom vidim :)stalo sa mi daco podobne, len rozlozene do dvoch pribehov :D
prvy- pacil sa mi velmi jeden kamos, spoluziak mojho brata, poznali sme sa viac menej len cez neho a nikdy sme sa osamote nebavili. ked uz ma islo z toho porazit bo som ho vidala v skole a vzdy bol mily ku mne som mu (mala som asi 16) napisala list kde som sla pekne s pravdou von, ze sa mi paci a rada by som vedela co on na to. cakala som najhorsie ze ma znemozni, povie to bratovi abo tak daco... odpisal ze to bolo velmi mile prekvapenie ale nevie co mi na to povedat lebo ma nechce sklamat, ze ma ma rad ako kamaratku. a nic sa nezmenilo medzi nami :) teda nechal si to pre seba, a ani sa na mna nepozeral inak ako predtym, teraz sme este lepsi kamarati aj ked sa cesty rozisli, vychadzame si fajn :) to je priklad toho ze nie vzdy odmietnutim musis toho druheho stratit.
a druhy pribeh: nedavno som sa zalubila do spoluziaka. od zaciatku sa mi zdal nejako pritazlivy ale tiez si k sebe len tak niekoho nepusti. ale sme si zacali nejako rozumiet, aj ked stale je to s nim zlozite, myslim ze ma berie viac nez ostatne baby. a ta jeho nedostupnost mi totalne poplietla hlavu. cele jedno skuskove som z neho bola skoro na prasky co som nevedela co so sebou lebo som na neho neprestajne myslela. preberala som to s jeho kamosom, vraj ze teoreticky by sympatie mohli byt vzajomne.. ale dospela som k zaveru ze to ako si rozumieme mi je vzacnejsie nez vztah ktory by sa mohol potom pokazit. nemusel ale mohol, a riziko je tym vacsie ze by sme spolu boli takmer stale- v skole, vonku s partiou, spolu len my... chcela som byt s nim, ale keby to nevyslo, asi by ma strata jeho ako kamarata mrzela viac. tak som mu to ani nevravela, a nejako samo sa to vyliecilo :) uz mam iny objekt a som rada ze ON nevie o mojich citoch minulych :) tak ak ti to daco pomoze... dufam ze tie hlboke myslienky si pochytila :D

bezradna123

mna to strasne zranuje ked mi ani za svet nepochvali vizaz ani oblecenie napr....iba raz ked sme pili z neho vyletelo to, ze mal rande, ale ta hoilka sa mu nepacila vobec a ze nebola taka ako ja :) co som vzala sice v dobrom, lenze neviem nakolko ma s nou porovnaval - ako 2 potencialne partnerky alebo koho? myslite ze to nieco znamena?

vevericka

jejda prepaaac, vela hodin na mna, som citala, ze mas 15.:)
ok no aj tak s allie suhlasim..ani vela ani malo, byt s nim a uvidis, co sa z toho vykluje;)

bezradna123

pisem ze NEMAM 15 :) na to, ze som tesne po 20tke sa da povedat ze 4 rocny vztah je dlhy vzhladom na moj vek a vzhladom na to ze nie som taka prelietava a lacna ako mnohe dnesne slecny, proste sa mi nestava casto ze o niekoho vobec stojim

allie: diky za radu :) tak to aj robievam ze sa izyvam ale nie prilis casto zeby som mu nesla na nervy a zeby ma nebral ako samozrejmost - samozrejmost je totiz mozno pre chlapov totalne nudna a ja sa snazim úroste ho enotravit docista :D

allie

skus s nim travit viac casu v ramci vasho kamaratstva. viac ako doteraz a uvidis ako sa to vyvinie. ak vylozis karty na stol, moze sa zlaknut, ak je este mlady. upevni co najviac vase kamaratske puto a potom chod do toho ak sa on nebude mat k cinu, vela stastia a ziadne depky:)

bezradna123

prosim vas :,( ja som sa pred nim vzdy tvarila ze jak mi fasa samej, sebavedome atd. (lebo zas je pravda ze nie som nejaka troska psychicka) lenze bez neho som velmi nestastna zacinam mat depky :,( a nechcem ho vobec stratit neviem ako mu mam dat najavo co citim...tak, aby ak sa mu nepacim, som mohla byt nadalej jeho kamoskou (kedze uplne bez neho byt nechcem! )