Ukazat to naj na Slovensku cudzincovi :)

Príspevok v téme: Ukazat to naj na Slovensku cudzincovi :)
veve.ricka

Coskoro (polovica septembra) ma pride navstivit moj priatel zo zahranicia na Slovensko, po prvý krát. Rada by som by som s ním spravila takú týždennú Tour of Slovakia, okruh Slovenskom, cestovali by sme vlakom. Bola by som povdacna za vas nazor na to NAJatraktívnejsie co tu mame (vaša naj jaskyna, naj hrad, naj mesto, naj tura). Osobne nechcem vynechat Spissky hrad, Tatry, Blavu, Kosice. Ak viete aj o nejakych fajn folklornych akciach, sem s tym :)
Dakujem!!! :)

jajka001_

blava je škaredá a špinavá. raz som ju ukazovala cudzinke - priatelke a az vtedy mi doslo že ako veľmi. a hanbila som sa. mozno tak centrum - stare mesto este ujde.

AdamKrt

Urcite nejake pekne slovenske hrady - ako oravsky a ine. Ale aj zrucaniny...

Potom jazda na koni na nejakom ranci.
www.travelguide.sk

Jazda na tanku...
www.mertour.sk

Splavovanie, ale nie rafting, ale na pltiach...
www.plte-orava.sk

Ak by chcel suvenir, tak kupit mu original slovensku fujaru.

Vyrobcovia...
www.fujara.sk
Fujaru od r. 2005 zaradilo UNESCO medzi svetove kulturne dedicstvo.

alebo mu kupit aj valasku. Tiez ju UNESCO radi medzi svetove kulturne dedicstvo.
www.slovenske-suveniry.sk

Zname su aj pastierske opasky, crpaky.

cha

neviem, co si taky zatazeny ANTIbratislavak. Aj v bratislave je vela pekneho a neziju tu len sami hajzli...ti chodia na vikendy domov...na druhu stranu republiky

www.divokavoda.sk (da sa tu prezit nezabudnutelny den-ale bacha,budu MS od 6.9), navsteva stareho mesta

beskyd

ale zas na druhej strane ak chces aby sa uz nevracal, ukaz mu rimavsku sobotu, nove mesto nad vahom, dialnicny most nad povazskou bystricou, romske osady, petrzalku, vrakunu, bratislavsku hlavnu stanicu resp. celu blavu aj s jej obyvatelmi s dorazom na niektore linky mhd predovsetkym 201, 99 a 78 (odporucam vyhliadkovu trasu linkou c. 99 po petrzalke v doobednajsich alebo vecernych hodinach ako cerenicku na zaver:P)

jajka001_

tiez som chcela ako prve napisat ze blavu mozes vynechat :) radsej si vyber nejake krasne historicke mesta, a nase tatry, jaskyne, hrady, vodopady

beskyd

blavu mozes s kludom vynechat, pripadne ked to uz musi byt tak radsej az na konci, lebo ked ju das na zaciatok tak by mohol stratit chut vidiet ostatne:) ja odporucam hrad beckov, trenciansky hrad, bojnicky zamok, strecno, oravsky hrad, obidve demanovske jaskyne, beliansku jaskynu vo vychodnych tatrach, splav pltou po dunajci, tury na volovec a ostry rohac v zapadnych tatrach a na babiu horu v oravskych beskydoch, dalej vyhliadkovu trasu vlakom z BB do KE cez cervenu skalu so zastavkou v ciernom balogu povozit sa ciernohronskou zeleznicou, z miest sa oplati vidiet bansku bystricu, zilinu a bansku stiavnicu, teoreticky by sa tam dalo zobrat ho do stolne bartolomej sfarat do bane ak to este funguje:) no a aby si mu po tomto vsetkom nepokazila dojem tak ho namiesto blavy vyprevad radsej rovno domov:)

allie

zavisi od typu cloveka, ci chce chodit viac po prirode, alebo historickych pamiatkach.

ked sa vydate smerom Tatry spis, zasla by som dalej na vychod k Bardejovu, krasne stare drevene kostoliky, dukla, zakopy SNP, diva priroda, cestou ukazala romsku osadu, ak je zo zapadu, bude zazitok:)

osobne milujem oravsky kraj, oravsky zamok, splav, rohace...

urcite zober navstevu na salas, ovci syr, domace maslo a tak.

v Tatrach doporucujem Koprovsky stit, krasna pohodova tura okolo hincovych plies