25 kg dolu-ako na to?

Príspevok v téme: 25 kg dolu-ako na to?
Dayley

Ahojte mám 18 rokov 170 cm a 85kg(príšerné) chcela by som schudnúť 20-25kg. Do konca tohto roka by som chcela schudnúť aspoň 10 a do leta 20 :) len neviem ako začať, teraz cez leto som chodievala na bicykel tak 3x za týždeň na hodinu, no neschudla som ani kilo a som z toho nešťastná, už nechcem byť tá tučná, ktorú si nik nevšíma, prosím vás o rady

Dayley

Wielly- v pohode :D pochopila som či si chcela napísať :) dnes som si kúpila na raňajky celozrnné rožky a cottage cheese-keďže raňajky boli neskoro(11) už som vypila vyše litra vody a poobede sa chystám na bicykel:)

Dayley

Ďakujem vám všetkým, veľmi pekne sa mi to číta ale viem, že len prečítať si to nestačí, začnem sa poriadne snažiť a dnes som si dala posledné čipsy a čokoládu, dúfam, že sa mi podarí schudnúť aspoň tých 10 kg do konca roka, moja nadváha mi už lezie vážne na nervy zatiaľ som nemala nejaké zdravotné problémy-ale v poslednom čase ma strašne bolia kolená a je mi trápne s tým ísť k lekárovi, lebo viem, že mi povie že mám nadváhu. Nemám problém jesť zeleninu-pretože ju milujem a čistú vodu pijem už od detstva a stále, najväčší problém bude pravidelné stravovanie-pretože vôbec neraňajkujem a premôcť sa počas voľného času ísť cvičiť a nie sedieť pre telkou. Chcem veľkosť 44 zmeniť na 38 a konečne si obliecť všetky tie pekné veci, ktoré sú v obchodoch no ja si ich nemôžem obliecť.

Bianca1236

jessi_1111 ano pekne si jej napisala suhlasim ze spravnym pristupom a systemom v stravovani sa daju spravit divy. uz je to len o vole a moznostiach. ale snazit sa nevyhovarat na to ze moznosti nie su. kazdopadne verim tomu ze ak sa budes snazit Dayley, urcite to zvladnes. a hlavne, robis to pre seba :) inak ja sa uz dlhsie nemozem pohnut z bodu 68kg, asi uz to chce odbornika aby poradil spravne cviky a mozno aj vytkol tu stravu. ono vzdy sa lahsie moralizuje nez kona :) tak drzim ti palce, pa :)

Jessi__002

niekde sa pise ze od horkej cokolady a spagiet sa nepribera. ze spagety su dietne. neviem no a niekde opacne ale soom toho nazoru ze su zdrave, diétne a niekde sa pise na zena.sk www.zena.sk. ze si ich pokojne mozeme / mozete dopriat aj kazdy den. ako sucast priloha obeda alebo obed ale väčšiu porciu ako obed a ako pirlohu tak menšiu porciu a tdo toho mozete nemusite kopec zeleniniy ako zeleninový salat.

Jessi_111111

Ahoj. Určite niesi tučná, a určite si ťa každý všíma. To že máš nejaké to kilečko navrch, to vbec nevadí. Jedz pravidelne 5 krát denne. ja jem napr: Raňajky: celozrnné pečivo so zeleninou (alebo kráľovský, chlieb špeciálny), so zeleninou, ovocím. (poprípade k tomu jogurt alebo mlieko. ) a to striedaj s mysli s mlliekom, občas, alebo nejaký jogurt občas-. Desiata: jogurt a/alebo ovocie a zelenina Obed: zeleninová polievka. Špagety s kečupom, omáčkou alebo zemsoou na špagety (morca della, špagetka, zmes na špagety, rajčinový pretlak, kečupová omáčka....) Zeleninový šaalát Olovrant: zelenina večera: ryba s kapustou a zelenina (okrem ryby na večeru jedz len zeleninu, ale zábavne si ju uprav, aby ti vyzerala skvelá, chutná. A SUSTRED SA NA JEDLO. Určite si super baba :) NETRAP SA TYM. 20-25 kg možno zhodíš aj za, 6 mesiacov. za týždeň môžeš zhodiť aj 1,5-2 kg. Za 2-3 dni pol kila. Máš len miernu nadváhu, nič to nie je. Ja som mala: no mala som 163 cm a 81 kíl. Začala som sa zdravo pravidelne stravovať raňajkovať a cvičiť 1-2 hodiny denne. plus: nejaké bicyklovanie, skakanie na svihadlo, aerobik, nčk pred zrkadlom. Ak chces a máš tak spon pol hodku sa venuj svojim zvieratká, ráno s zabehaj. alebo tak. pod. .... Dnes mám 166cm a 70 kíl. Chcem mať 68, potom 64 a nakoniec možno 55. Určite si super, snaž sa zaujať svoje okolie, ak mas pocit ze na teba kaslu , kup si vyrazne a pekné oblečenie (urcte take pekne mas)), ,,, a skús byť mil á (určite si) skus pomahat pirode pohybovať sa najmä vonku, neznečitovat pridodu a mahat ludom a zvieratam. (ak chces, to je uz o d temci) O.k prajem vela stastia a nezabudni do roka, si ako modelka :D a do mesiaca ako zdravá baba. (urcite si, ale každé to kilečko dole, je super, lepšie, viacej viac zdraviu prospešné ako navrch. Prajem veľmi veľa šťastia a nezabudni:

5-7 krát ovocie
5-7- krát zelenina
1-2-3 krát do týždňa ryby raz moze byt aj 1 krát rybací šalát
Strukoviny: 2-3 krát tyzdenne
mäso:2-3 krát do týždňa
vajcia: 2-3 krát týždenne. (najlepšie natvrdo uvarené) to uz necham na teba
mlieko a mliečne vyrobky 2-3 krát denne napr. ráno pohár mlieka 2-3 dcl, a 2 jogurty napr na desiatu , na olovrnt alebo ako sucat obeda. V horrsich pripadoch vecere ked budes ma t chut na chipsy, alebo niečo. POHYB: KAžDý DEň 2 HODINY PLUS. NORMAL JE ASI 30-60 MINUT ALE KED CHCES SCHUDNUT A BUDE TA TO BAVIT TAK PROSIM AJ VIACEJ. pOPRIPADE AK NEMASCAS TAK CVIC 3-KRaT TYZDENNE PO 10-30 MINUT- ale upratuj a var alebo polievaj zahradku a striekaj rastlinky s v odou kazdy den :)) :D :DD:D:D::D)):D)D:D): PI 2-3,5 L vody denne. mozes aj 5 poharov mineralky, 1-2 pohare dzusu s nizsim obsahom tuku a cukru. a čaje: najlepšie: zelený, ovocný, nesladený (ked tak osladený medom podla chuti najlepšie (1 lyzicka alebo 1 lyzicka bieleho alebo trstinoveho hnedeho cukru) Občas aj kakao, a sladkost. Ale radím vynechať a dat si 2-3 krát do tyzdna pri velkej chuti, aj to z tych zdravších, neviem kolko mas rokov, no mne velmi chuti kinder, kinder pingui, alebo sušené ovocie, banán v čokoláde, horká alebo mliečna čokoláda. (2-3 kocky tyzdenne) alebo ovocná, mňamky je jahodova. (kakaovú horkú z viac nez 60 70% kakaa mozes 2-3 kocky aj kazdy den. niekede sa pise ze je zdravšia ne ovocie a neobsahuje tolko cukru ako ovocie. A ešte niečo: NIKTO BY SA NEMAL HAMBIT ZA SVOJE, TELO. KAZDY JE DOKONALY, TAKY AKY JE... :*) :-) Veľa šťastia všetkým prajem :)) p.s moj vek po 20.

Bianca1236

no ono chudnem aj ked necvicim uz tie 3 hod denne, ale vtedy to slo najrychlejsie. ano suhlasim ze sladke netreba vynechavat, ale v podobe prirodnych produktov ako susene slivky s acidkom alebo ked uz je kriza tak za lyzicku malu medu som si dala. a sladke rano iba, vtedy to telo stihne spalit za den. musli tycinky su plne cukrov, na to pozor na znacku. ovsene vlocky so susenym ovocim su dobre na rano. kazdemu ale ine chuti tak neviem. no ale s tou skolou je to blbe, to chapem. skus si aspon fit loptu kupit a sediet na nej kym sa ucis, ked nic ine aspon si pohopkas a trochu chrbtu ulavis. alebo potom uz len skore vstavanie a cvicenie vtedy ma napada. len to moze byt narocne ak budes mat skusky. ale nic neskazis tym ked si namiesto tych cipsov a cokolady kupis zeleninu a tu do seba tlac aj nasilu, aby si si zvykla a zaplnila zaludok.

Aja02

Ja mám 180cm vážila som 85kg a schudla som na 74kg tak, že som začala pravidelne jesť, malé porcie a dopriala som si aj sladké, ale v podobe musli tyčiniek. Chodila som pešo, ráno som si zacvičila cca 10-15 minút (drepy, brušáky a pod.) a kilá išli dole. Jedla som aj po 17:00hod. a nemusela som cvičiť 3 hodiny denne. Stačí viac zeleniny, ovocia, namiesto bieleho pečiva si daj celozrnné, keď ti pôjde na chuť sladké, daj si musli, veľa pi, hlavne raňajkuj, hýb sa a kilá pôjdu dole. Nemusíš ísť na to nejako drasticky.

Dayley

Ďakujem za rady, keby nie je škola tak sa sebe venujem viac, lenže teraz sa zase začne a môj deň vyzerá asi takto-pešo do školy tam sedím celý deň na riti/2x do týždňa telesná, pešo zo školy a potom celý deň doma, sa učím alebo som rada keď mám aspoň chvíľu času na oddych a o víkende radšej ani nehovorím/jediná aktivita ktorú robím je vysávanie inak som väčšinou doma, je to strašné ale mne sa cez školský rok vážne nič nechce, a keď som z toho všetkého učenia vyčerpaná max. prejdem do supermarketu kde si kúpim čokoládu alebo čipsy! a za posledné 3 roky som cez každé zimné obdobie pribrala 7 kg- čo by som dala teraz za to aby so mala spoň tých 78 kg čo som mala minulé leto

Bianca1236

pripajam sa k Wielly, vynikajuco to vystihla co robit. ja som tych 25kg uz schudla (z 94 na 68) a najviac som chudla ked som jedla fakt poctivo, vela zeleniny (ked mas vecer hlad daj si celer atd :) ) vela vody (aspon 3l denne) a pohyb aspon 5x do tyzdna po tri hodiny denne. to potom nemas na vyber len schudnut, ziskat kondiciu, sebavedomie, zdravie a hlavne si uvedomis ze ked vies zvladnut seba, zvladnes uz vsetko. drzim palce vsetkym co v sebe najdu silu s tym nieco robit!