3 mesiace noveho partnera a babatko?

Príspevok v téme: 3 mesiace noveho partnera a babatko?
kika25

ahojte,

mam taky problem. S mojim priatelom sme spolu 3 mesiace ( pozname sa 2 roky vedeli sme o sebe ale nic viac ). On ma 30 rokov ja mam troska menej, a coraz castejsie hovori o babatku. Dokonca sa mi tak zda ze uz po dvoch tyzdnoch co sme boli spolu sa ma pytal ci si spravime babatko, hovoril mi ze ma navzdy bude milovat aj keby sa neviem co stalo a ze si ma chce zobrat za manzelku..Je strasne zamilovany, vraj toto este k nikomu necitil. Ja to babatko chcem, ibaze sa bojim toho ze co ked sa nahodou za 2 roky rozvedieme co ked sa zmeni a nebude dobry otec ani manzel co ked... Pred tym som mala 2 rocny vztah a tiez chcel partner so mnou babo a zasa ma trapili tie iste otazky ze co ked sa stane hento a tamto. Moji rodicia su rozvedeny a nikdy by som nechcela aby aj moje dieta bolo z rozvedenej rodiny. Uz par krat to dal aj "do mna" ale nakoniec som tehotna nebola. Co najviac nechapem ze on to berie uplne prirodzene stale mi hovori ze dom ma zabezpeceny je a inde problem nevidi. Ja stale nad tym premyslam lebo viem ze to dieta chcem ale moj syndrom " co by bolo keby" ma bude trapit asi vecne. Este sa chcem spytat ze po akej dobe ste mali s priatelom/ manzelom babatko?

Barborka27

A urcite by ste mali najprv spolu byvat, a to na 100percent! to je taka skusenost..minimalne rok, lebo len tak priatela spoznas a uvidis ako by to medzi vami fungovalo. Jeden rok spolocneho byvania su jak 3 roky chodenia :) ver mi

Barborka27

kika urcite sa nenechaj prehovarat a nedovol aby na teba tlacil, v ziadnom pripade. Rozmyslas a uvazujes velmi zodpovedne, aj ja som z rozvedenej rodiny a tiez ma trapi co keby, nikdy by som sa nechcela rozviest, je to hrozne hlavne pre deti ale aj pre zenu.. 3 mesiace su malo, ja som s priatelom 5 rokov a stale to odkladam lebo mam vnutorny strach, co keby..takze daj si na cas a urcite nedaj na to, ze je zabezpeceny, ze ta lubi.. aj vo vztahu musi byt nejaka postupnost, a hlavne je dolezite co citis ty. Tvoje podvedomie ti to dava jasne najavo, drzim ti velmi prsty

jajka001_

nenechaj sa dotlacit k nejakej hluposti. bud aspon ty zodpovedna, ked on nie je:) dobre si rozmysli, kto bude otcom tvojich deti. prve mesiace si zalubena, mas ruzove okuliare, nevidis tie chyby, ktore mozu byt neskor fatalne.

kika25

ved najhorsie je ze ja to vsetko viem len on ho strasne chce. Fakt nechcem aby moje dieta bolo z rozvedenej rodiny neni to dobre, viem ze dnes uz je vela parov rozvedenych a deti to tak neberu ale aj tak. a este jedna zasadna vec! sme spolu sice denno denne, non stop ale nebyvame spolu. To by sme si malo v prvom rade skusit, vela ludi zisti ze si nerozumeju uz prve dva mesiace co spolu ziju. Toto mu ja stale vravim....

jajka001_

a privazovat si partnera dietatom je uplne najhorsi napad. aby ste boli dobri rodicia, musite byt zladeni, zodpovedni, a to po troch mesiacoch asi tazko.

jajka001_

dieta je zlate, ale treba sa on aj postarat, nie len hrat sa chvilu a odlozit, nech si neterku/synovca vezme na cely den :) aj prebalit, aj utisit ked place, aj nakrmit, cely den byt pri nom. to ze ma blizky vztah ku sestrinemu dietatu bohuzial neznamena automaticky ze bude mat aj k vlastnym. deti treba aj vychovat, zakazovat, nervacit sa, venovat sa aj ked sa ti nechce,a nevladzes. dieta je zavazok na cely zivot.

kika25

mozno ho tlaci vek, ale skor si myslim ze od kedy ma jeho sestra dieta ho to chytilo fakt stale je s tou malou ked ju ja pestujem, vzdy je cely stastny.

Dieta je fakt velke rozhodnutie a miestami som mala pocit ze tym dietatom si ma chce ako keby priviazat. Lebo spominal mi jeho predchadzajuce vztahy ktore vzdy dopadli katastrofalne a dlho sa z toho dostaval a vzdy ho ta baba nechala kvoli niekomu inemu.

kika25

ved prave preto, potrebujem ho este spooznat ale zda sa mi ze nejak moj na mna tlaci vzdy ked sa milujeme sa ma to pyta. Antikoncepciu nemozem brat, uz som brala vela druhov a nesedi mi ani jedna. Nerobi mi to dobre mam bolesti hlavy ani na psychiku.... Podla mna dieta je az moc velke rozhodnutie presne ako si napisala ibaze sa mi zda ze coraz via na mna tlaci. Jeho sestra ma rocne babo a stale sa s nim mazna vidim ze ho hrozne chce... mam skoro 25 :-)

jajka001_

mas 25 rokov?
nepride mi to velmi zodpovedne, ze aj ked mas pochybnosti, a si s nim tak kratko, ze ste mali sex naostro. ale stalo sa.
tri mesiace je hrozne málo. pockaj tak tri roky, budes mat ovela lepsi obraz o nom a jeho rodine. neponahlaj sa, dieta je velke rozhodnutie. on ma tiez cas, muzi su plodni dlho, do 33 vydrzi.