Asi psychicky problem.

Príspevok v téme: Asi psychicky problem.
strateny

Zdravim, prepačte za nazov temy. Potrebujem pomoc. Casto cestujem autobusom, vlakom či autom z prace a tak. Jedneho dna sa mi stalo, že som isiel na bus a strasne sa mi chcelo ist na wc, mocit. No kedze to je 20 minut cesty, som si vravel, že vydrzim a potom pojdem. Bolo to otrasne, nechcel som aby zastavil niekde v strede pola a isiel. Tak som to dako vydrzal bolo mi hodne blbo. No a potom to začalo, neviem z akeho dovodu, ale jednoducho, ak idem busom do prace alebo k priatelke do mesta, hned ako nasadnem, pripadne ked sa pohneme, obleje ma take teplo, nohy su take akoby neovladatelne a zaludok od nervov skrutený. A to si už davam pozor aby som nesiel do busu ako prvýkrat ked sa mi to stalo. No a neprestava to. Už si pripadam ako debil, najma ked už mam 23 a popravde hanbim sa za to. Vo vlaku sa mi to nestava, lebo viem, že tam by som mohol ist hocikedy, nie je problem. Poradte mi niečo prosim, ak su nejake lieky, čo by mi pomohli alebo čo s tým. Myslim to smrtelne važne. Možno som si aj sam odpovedal, no potrebujem nazor odbornikov. Dakujem vam velmi pekne a nezabudnem vam to nikdy. Majte sa a prajem pekny den.

panika

ved som povedala,ze blbe riesenie.Lieky fakt neviem poradit, ale niekde tu rozoberali PERSEN.To je nieco take na ukludnenie a je to prirodne, skus si pripadne vyhladat tu temu(neviem presne na co to je).Budem uz koncit a prajem ti prijemne cestovanie (aby ti to preslo) a jasan ze auticko.Ahoj a dik za pokec

strateny

Alkohol+problemy=este vacsie problemy, nie som psycholog, no nepači sa mi to, tato varianta. A čo tyka liekov,som mal skor na mysli dake prirodne, čo neskodia organizmu a pritom pomahajú. Drzim ti palce, diki za to auto :))

panika

vies, najhorsie na tom je, ze som vlastne odkazana na tu sestricku, ktora so mnou cvici. A ja som si k nej vybudovala dost velky odpor, lebo nesuhlasim s niektorymi jej nazormy a urcite veci v mojom zivote nechape a ani nemoze pochopit. Vlastne kvoli nej som tam prestala chodit a teraz ani neviem, co s tym.K inej lekarke nemozem ist, lebo tato je super - mam z nej naozaj pocit, ze rozumie vsetkemu co jej hovorim

panika

nakoniec som skoncila na tabletkach na spanie aj ked som ich nechcela.Zacala som sa budit v polovici noci a nemohla som spat.Potom som jednu dobu brala lexaurin, ale nevidela som nejake ucinky.Tie cvika boli fajn, pretoze som mavala tiky na tvari a lekarka mi vysvetlila, ze to je ako ventil, ze je to pre mna fajn -no inak nic moc,na to ze to malo byt fajn).A tiky zacinam mat znova, takze asi v tom stale lietam,len som nemala cas si to pripustit.Obcas to riesim alkholom, ale to nie moc dobre riesenie.Zrejme je cas na objednanie ...

strateny

Tak potom si z toho vonku, ked to tak statočne beries :)S tym busom to ja velmi dobre viem, vyhybat sa tomu je hlupost, lenze mne je teraz uz spatne ked si spomeniem na to, že mam ist busom. Zaludok v tahu, nervozny som. Mas aj nejake tablety či niečo, čo by sa dalo zohnat bezne v lekarni? Ci tebe pomohli tie cvika a to je vse?

panika

no u nas nastal taky zlom, ked som zrazu zostala na vsetko sama.je to sice len docasne, ale vsetko je proste na mne.Doteraz som si zila (aj ked relativne nedobrovolne)vo svojom svete a nic vonkajsie sa ma netykalo.no a prave teraz, ked vsetci z mojho okolia cakali, ze sa uplne psychicky zlozim som taka silna ako nikdy.Niekedy si len tak sedim a myslim na tie reci z cvicka(tam som si na papier pisala co mi na kom vadi a preco. co dostavam od zivota a co by som chcela)a uvedomujem si, ze aj ked niekedy rano nechcem vstat z postele, lebo sa mi zda vsetko zbytocne a stratene , taj aj tak vstanem doslovne sa posuniem kusok dalej. Viem ze tie reci vyznievaju stupidne, ale nasla som par obchodov kde su fasa predavacky a radi vykecavaju (to je priklad) a vobec na mna nezazeraju ked sa 3x vratim.Mozno nezazerali ani púredtym, ja neviem...No a preto sa mi zda ze s tym tvojim nutkanim na WC je to nieco podobne.Urcite ti nepomoze, ked sa budes vyhybat busu

strateny

Diki za podporu,podnajom nepripada v uvahu, jednak by som tam uz asi nemusel ani pracovat a po druhé, sestra studuje v bb, nie je ani doma poriadne po celý rok, otec jazdi na kamione, to este horsie. Tak aspon ja som raz u priatelky, raz doma. Nech nie je mama s mladsim bratom sama doma, dačo treba aj porobit okolo domu. Bude to ale hrozne cestovanie, koncom roka si planujem kupit dake auto, to je moj raj a momentalne aj vykupenie, no este je to daleko. Musim počkat kym splatim uver, potom si vezmem na auto. Ako sa tak čitam, najhorsie znie, že nemožem si žit život naplno, už len tym že sa musim obmedzovat na vlak. Moc sa mi to nepači, no možno to nebude az tak dlho trvat. Neviem???

strateny

To panika: Je mi to luto, ale prestat si nemala, asi si viem predstavit kde bol problem. No a potom ako si prestala, ako to znašaš? Berieš dačo, čo ti pomaha alebo sa snazis nadalej vyhybat miestam ktoré ti navodzovali tie neprijemné stavy? Ako sa s tým vyrovnávas?

To regi: Presne, ono je jedno či som dnes siel taxikom, ani tam nie je zachod, bolo mi ta taktiež blbo a neprijemne, no na bus sa to nechytá. Do prace cestujem do NZ busom a potom vlakom do NR, ked idem na nočnu. No 12 hodin v robote a potom je zas problem sa dostat domov. Sakra, skusim niečo vymysliet ako sa vyhnut busom aspon na určitu dobu, potom možno zabudnem, inak netušim čo s tým.