Zdravotna sestra kde sa zamestnat:(

Príspevok v téme: Zdravotna sestra kde sa zamestnat:(
sestricka7

Dobry den potrebovala by som poradit kde by som sa mala zamestnat ako zdr.sestra kde v podstate netreba robit odber?Viem ze teraz ma odsudite ze ako mozem byt zdr.sestra ale naozaj ma to velmi naplna len mam jednu slabost ze nemozem aplikovat inj.proste strasne sa mi trasu ruky:(Netrasu sa mi stale ale iba pri predstave keby ze mam ist niekomu zobrat krv alebo aplikovat inj.tak proste nemozem.Ja sama som zo seba nestastna.Prosim poradte mi ci su take ambulancie kde by som nemusela robit taketo veci:(Velmi velmi velmi pekne vam dakujem za kazdu uprimnu radu.

talentmania

xi xi to akoby som citala o sebe s tou praxou.Normalne zacnem uvazovat uz hadam aj ja ze sa vratim do zdravotnictva len som si tiez myslela ze uz sa to ani neda.Pocula som ani neviem kde berme to tak ze jedna babka povedala:D)ze ak nemas 3 rocnu prax ako zdravotna sestra tak vlastne akoby si stratila moznost pracovat na tejto pozicii ale ako citam tak asi nie?
A tiez teraz uz neviem ako je to ci zdravotna sestra musi mat uz vyssie vzdelanie aby bola brana ako zdravotna sestra a ak nema tak je na pozicii ako zdravotny asistent?Viem ze po nas rocniky uz boli len asistenti uz sa neotvaral odbor vseobecna sestra tak fakt neviem a oni vraj nemohli robit odbery na praxi ako este my.Tak teraz neviem kebyze sa zamestnam a nemam vysku tak ma budu brat ako sestru alebo ako asistenta?A ak ako asistenta tak ten vlastne ma co na starosti teda pretoze viem ze mohli na praxi akurat tak vypisovat sprievodne listky...No proste nemohli robit ziadne odbery a aplikovat injekcie tak ako to vlastne je teraz?

vsade asi

Lenze na tej JIS sa robi asi vraj vsetko tak toho sa zacina bat ale ved uvidi co jej povedia.Ak teda sa nezlakne a pojde na ten pohovor nakoniec.Aj to ju zarazilo ze hnet ju daju na JIS no samozrejme som jej povedala ze ak potrebuju tak potrebuju:D)))
Inak som to nepochopila dako ona bude ako iba zdravotny asistent?To je ako sanitarka alebo?Alebo nakoniec mozno nebude robit ona ani odbery ked nema vysoku skolu fakt ja neviem no vsak uvidi.Ale tuto temu jej dam precitat nak tolko nestresuje uz:)

Slobodna

existujú nemocnice s ambulanciami, kde majú na to vyhradenú jednu ambulanciu, kde sa robia čisto len odbery, sestričky v iných ambulanciach sa týmto ani nezaoberajú. Jedná sa prevažne o vojenské, železničné nemocnice, ktorých kvalita je ešte na nejakej úrovni na Slovensku.

vsade asi

Teda nechcela som pourazat nase zdravotnictvo teda nie vylucne zdravotnictvo oni za to nemozu ze su aj platy take ake su a vsetci utekaju prec to je uz politika.Chcela som len napisat tym babam co tu pisali ze sa boja pracovat ako zdr.sestry pretoze sa im trasu ruky ci co tu spomynali.Tak som im uviedla priklad ze ako to tu chodi samozrejme neviem presne len sa mi to tak zdalo divne ked hnet v zapeti prijali tu nasu susedu aj bez praxe.Nema vysoku skolu vravim nema ani ziadnu prax ma vraj daky odbor vseobecna sestra ci ako neviem.Sama vravela ze sa boji aj zamestnat ze ako sa k nej budu spravat ked nic taketo uz neovlada ale ak ju zaskolia tak urcite bude sikovna a urcite sa potesi z toho co si napisal pretoze uz chce vycuvat z tejto pozicii.Boji sa ze to nezvladne a bude len na starost a smiech personalu.Ja som jej sama vravela ze urcite pocitaju s tym ze nema prax tak snat ju hnet nepustia samu do odberov.Teda dufam.

muc

vsade asi, podstatne je, aby bola kvalifikovana sila, teda aby mala aspon 1.st. VS vzdelania. ak ma zdravotnicke SŠ vzdelanie, bude prijata ako zdravotnicky asistent. v kazdej profesii sa najprv novy zamestnanec zaskoli. tak to je aj na pozicii sestry. ak ma vztah k tej profesii, prax a zrucnost si ziska casom. ak bude do prace "lava", zamestnavatel ju moze kedykolvek prepustit bez udania dovodu pocas prvych 3 mesiacoch skusobnej doby.

ak sa ti nepaci nase zdravotnictvo, tak si to nasmeruj na zapad a potom mozes porovnavat... alebo si vyhladaj na nete dokument SICKO, aby si bol/a v obraze, o com pisem a aby si zbytocne nemrhalúa pismenkami na margo nasej zdravot. starostlivosti...

vsade asi

Ze kde sa zamestnat len v *BA potrebuju asi vyse 300 sestier do nemocnic a je im asi uplne jedno kto tam bude robit ci sestricka kt.sa trasu ruky hlavne ze je tam pritomna:D))))
Suseda si poslala ziadost do nemocnice a hnet asi cca za 15 minut jej hnet volali ze potrebuju jasne serne na JIS.Na tom by nebolo nic zvlastne az nato ze jej zivotopis je asi taky ze vystudovala Zdravotnicku skolu a 9 rokov pracovala ako predavacka.Takze asi tak sama vravi ze nema sajnu o nicom ved aj ako by mohla mat ked len vystudovala tu skolu vobec vraj nevie ani len krv odobrat hadam ani len vraj aka skumavka treba a tak.
No na jednej strane fakt na zaplakanie teda nase zdravotnictvo ked uz musi prijmat taketo sestry.
Na druhej strane sa ani necudujem ze asi radsej pracovat but v zahranici alebo potom v obchode:)
Takze ak sa vam trasu ruky to je asi to najmenej ale ak nemate sajnu ani ako sa to robi tak potom fakt neviem co bude robit na tom odeleni alebo ju to tam naucia este raz?:D)))):DDDDD)))))))))

mella

juj ja som prave vysla zdravotnicku skolu a nemam ziadnu prax a tiez sa trosku bojim aby ma lekar nevyhodil za dvere:(niesom ista ci by som v prvy odbber vedela tiez zobrat bez problemov asi by sa mi tiez od stresu zacali ruky triast.V skole som problem mala tiez iba ako zaciatky ale potom uz v pohode ale som taky stresun:(No nevadi tak dakujem teda.Pytala som sa preto lebo ked som bola na internom na praxi vzdy sestricka obsluhovala len EKG asi som nemala stastie na tie odbery.