Zdravotna sestra kde sa zamestnat:(

Príspevok v téme: Zdravotna sestra kde sa zamestnat:(
sestricka7

Dobry den potrebovala by som poradit kde by som sa mala zamestnat ako zdr.sestra kde v podstate netreba robit odber?Viem ze teraz ma odsudite ze ako mozem byt zdr.sestra ale naozaj ma to velmi naplna len mam jednu slabost ze nemozem aplikovat inj.proste strasne sa mi trasu ruky:(Netrasu sa mi stale ale iba pri predstave keby ze mam ist niekomu zobrat krv alebo aplikovat inj.tak proste nemozem.Ja sama som zo seba nestastna.Prosim poradte mi ci su take ambulancie kde by som nemusela robit taketo veci:(Velmi velmi velmi pekne vam dakujem za kazdu uprimnu radu.

derma

Skus v ambulancii ako je kozna ambulancia alebo na stomatologii v ocnej ambulancii alebo si sprav kurz kozmeticka a potom mozes pracovat ako kozmeticka sestra ja sa teraz o to prave snazim:))Drzim palce

modrá

Ja pracujem na lôžkovom odd. pre dospelých. Nechcem konkretizovať :) S odbermi a vnútrožilovou terapiou to závisí asi od zvyklosti oddelenia. U našej detskej berie odbery sestra. u detskej endokrinol. berie lekárka. Môjmu malému kedysi podávala premedikáciu do žily (na hlavičke, bože..) lekárka. Na detskom odd mám kamarátku a tam berú deťom krv ony, sestry.

talentmania

Modra a ty kde pracujes a tym babatkam robia odbery zdr.sestry ci lekar?Chudtko sestricka7sa tu uz asi ani neukaze.Nebooooj aj mne by sa urcite triasli ruky:))

modrá

pretože bábätká sú malé + tučnučké, tak by sa asi ťažko našla žila na ruke. Na hlavičke majú vystúpené žily.
Ja ale nie som na detskom, ani nikdy nebudem, aj kvôli odberom napríklad :) na to by som nemala nervy, pichať decko opakovane, keď sa nezadarí na 1.x (kvôli opuchom, zlým žilám, praskaniu žíl, myknutiu sa dieťaťa a tak) ten dospelý z toho takú vedu nerobí, ak treba opakovať, ale pre deti je to pomaly otázka života a smrti, na to by som nemala.

talentmania

No asi kvoli zilkam tam ich je viacej vidiet su vystupene.No poviem vam ze fakt uz nic neviem s tej skoly sice skola vas aj tak poriadne nic nenauci trebala by dobra prax:)))