Ako hľadať prácu?

dakovna

lost,
netvrdim, ze to co pises, nie je pravda. No zda sa mi, ze si v niektorom fore pisal, ze si nezamestnany. Uz sa to zmenilo? Pomohli ti tieto vedomosti, ktore tu prezentujes zohnat pracu?

Anaya

LOST --- díky :-)
A čo v prípade, keď mám záujem o miesto v odbore, s ktorým som zatiaľ nemala skúsenosti, ale nie je to zas nič špecifické, čo by sa človek nedokázal naučiť? Ako sa dostať k takémuto miestu, ak som doteraz pracovala v úplne inom odbore? Ako presvedčiť, že ja som schopná sa zapracovať na tú pozíciu?
Inak mám dojem, že voľné miesta, ktoré sú v ponuke, sú tam preto, že to nikto nechce robiť a tie dobré miesta sú už dávno rozchytané po známostiach :-(

lost

Zivotopis by mal byt mozny precitat DO DESAT SEKUND, inak skonci v kosi..

A nepisat tam veci ze "kde som pracoval, ako dlho som tam pracoval"

To skonci v kosi.

Treba tam napisat CO SOM DOSIAHOL (tam kde som pracoval)

A nestaci len poslat zivotopis, lepsie je rovno (aj) zavolat...

90% spolocnosti maju len zopar manazerov, nemoze to byt az taky problem im dat o sebe vediet aj cez telefon.

Vacsina ludi tam ide za ucelom "co pre mna mozete spravit?" ale tato otazka ma padnut az ked sa oni rozhodnu ma prijat, dovtedy je to prave opacne.

A brat co je, ziadne take ze "som prilis dobry pre tuto pracu" (toto je velmi popularne aj pocas krizy, hmm)

Je to extremne citova zalezitost, hladat si pracu, preto s tym treba mat trpezlivost.. Hladat si pracu nie je nic ine ako PROCES, tj. dlhodoba vec, a ked sa clovek sustredi na proces, tak vysledok nie je az tak zaujimavy (tj. 50x za sebou neprijatie)

Co NEROBIT v zivotopise?
- nepisat v zmysle ze "toto pre mna znamena to a to"
toto je hovadina co nas v skole ucia.
koho predsa zaujima ze co toto pre mna znamena?
Treba pisat v zmysle, ze nech to nieco znamena pre CITATELA (tj. potencionalneho zamestnavatela)
- necitatelny font, farebne veci, plny papier ale nulova informacna hodnota. Oni chcu vediet pre koho som pracoval, a co som dosiahol a aj napriek tomu to musi byt mozne precitat do 10 sekund. napisane v spravnom "tóne" a an ito nemusi byt CIELENE napisane, len v pripade ak je to pre nejaky velmi specificky odbor, ako inzinierstvo alebo hocico..
- vtip je aj v tom ze, ak napisem "timovy hrac" "prisposobivy" atd atd.. eh.. ved to je jasne ze toto mam, co tam mam napisat ze "nie som prisposobivy" ? :D avsak prave toto je take osuchane a otrepane ze az.. proste "spam"
- prilis dlhy zivotopis je tiez na skodu (10sekundove pravidlo)
- neopisovat pracu, ale vykon. tj. "Toto je co som spravil. Takto uspesny som bol."

~~~~~
Sice sa to lahko pise a este lahsie cita, ale tak.. je to proces :) drzim palce..