Zlé trávenie - rady a skúsenosti

Príspevok v téme: Zlé trávenie - rady a skúsenosti
Barbora_Bn

Dobrý deň , moja mama má už veľmi dlho problémy s trávením . Pije rôzne čaje , užíva psyllium a zdravuje sa zdravo . Lekári jej diagnistikovali syndrom lenivého čreva ( neviem či je to úplne správne napísané ) . Chcela by som sa spýtať na nejaké rady . Taktiež som na internete našla program Colonix . Je to čistiaci program na črevá . Je však veľmi drahý a je k nemu veľa nepozitívnych i pozitívnych reakcií .Chcela by som sa spýtať na váš názor , pretože už neviem ako jej mám pomôcť . Za odpoveď veľmi pekne ďakujem .

RNG

Opakujem, travenie je vec dostatku kyselin, roznych enzymov, roznych mikrovlaknin a probiotik. Co chyba treba doplnit.
Pomaly posuv jedla v traviacom trakte(motilita) sa da doplnenim chybajuceho urychlit
Mikrovlakniny treba brat s dostatkom vody(az 50 nasobok vody je potrebne na mikrovlakniny) inac mozu zapiect.

pandorica

To psylium môže byť zradné.Moja mama hoo vôbec nemohla užívať, lebo sa je ešte viac zhoršil stav, asi jej tá vlákniina na to lenivé črevo, nerobila dobre.Možno trochu viac pohybu, aj to môže pomôcť.

simka111

Mala by pravidelne piť rumančekovy čaj a pupavovy čaj, a tiež konzumacia jablk denne. Pokial jej nerobia šťavu... viac poradiiť neviem :)