Praca na dohodu

Príspevok v téme: Praca na dohodu
dohoda

Dobry den potreboval by som poradit ako mam riesit takuto vec.Pracujem nepretrzite asi cca 3 roky s tym ze teraz som zamestnany v jednej firme 8 mesiacov.Lenze prvy mesiac ma zamestnali iba na dohodu a potom uz my dali na TPP.Lenze som dostal znovu vypoved s tym ze mozem u nich dalej pracovat ale len na dohodu.lenze ja neviem co mam robit pretoze to by som si musel zacat asi platit odvody a ja neviem ze presne kolko a kam ci aj na socialku a ci aj na zdravotku.Alebo ci by som sa mohol prihlasit aj na urad prace a urad by za mna platil tieto odvody?Ale zase neviem ci by som dostaval z uradu aj dake peniaze za to ze som nezamestnany co by som mal asi narok ked som nepretrzite pracoval cca 3 roky nie?Alebo tym ze ked budem pracovat dalej ale len na dohodu tak stracam peniaze od uradu prace kt.by mali byt asi cca 60% z prijmu?fakt teraz neviem co mam robit skoncit uplne a dostavat tych 60% z uradu pol roka alebo ostat a zarabat menej.kto sa vyzna prosim poradte dakujem

ZAZU1

ahojte mam stalu pracu ale chcem pracovat na dohodu alebo zivnost ci bi sa to dalo ci to musim oznamit zamestnavatelovi ze chcem vedlajsiu pracu dakujem

dohoda

Dakujem tekvicka:))Tak asi sa na to vykaslem pojdem na ten urad a rychlo si budem hladat pracu kt.bude serioznejsia ako tato firma.Ked sa im nechce platit odvody tak mozno mi nebudu chciet platit uz ani poriadne vyplatu.Radsej s tym seknem este raz dakujem za radu.

tekvicka_

kby si chcel byt na urade prace mozes zarobit iba cca 137 eur, myslim ak sa to o nieco nezvysovalo, proste tu kriticku hodnotu si najdes - to ale predpokladam, ze by ti nevyhovovalo, iba ze by si mal este podporu ku tomu
ak by si siel na dohodu vyrataj si ci sa ti to oplati. ako samoplatitel platis zdravotne povinne minimalne je teraz cca 50 €. socialne nie je povinne, ale ak by si chcel platit dobrovolne je to cca 100 €. ja ako szco platim cca 150 € za mesiac aj zdravotne aj socialne, tu minimalnu hodnotu. tak si to vyrataj ci by sa ti to oplatili, pripadne si pytaj tak aby sa ti to oplatilo, zamestnavatelovi sa to urcite vyplati aj kedy vypytas viacej.
a este si prerataj ci by sa ti neoplatilo ist na zivnost - tu si odratas aj naklady, co pri dohode nie...radim to urob iba pokial je ta praca perspektivna na dlhsie obdobie

dohoda

Naozaj nikto mi nevie poradit prosim.Mozem pracovat aj na dohodu a zaroven dostavat podporu.Pracu si hladat budem urcite normalnu ale potrebujem peniaze viacej ako zarobim teraz co mi chcu dat na dohodu:(