zaujímate sa o moslimskú kultúru?

Príspevok v téme: zaujímate sa o moslimskú kultúru?
Fara

Ahojte, chcela by som sa spýtať, aké máte skúsenosti s moslimami, či sa o túto kultúru zaujímate, stretli ste sa s dákymi, máte záujem o ich kultúru- ak áno potešilo by ma keby ste niečo o tom zdieľali, povedali, no atd :D
Hľadám niekoho takého práve tu pretože na Slovensku býva stále málo moslimov a tu nikoho zatiaľ nepoznám kto sa o to zaujíma.
Tí, ktorí sú proti tomu a majú múdre reči nechajte si to pre vás prosím, dakujem.

bibba

*povodom je palestinčan (som chcela napisat)

ale prepac, moc sa mi tu nechce vypisovat o sebe vseliake detajly, prosim ta, neber to v zlom, ja toto forum beriem velmi anonymne...

bibba

Fara, otec je z Libanonu, povodom z Palestinčan... na Slovensku zijem uz 10 rokov. Predtym som zila v zahranici 12 rokov, ale nie v arabskych krajinach, ale v Skandinavii :)

doubledog

v ramci spoznavania islamu som zacal citat koran.
ale je to pre mna necitatelna kniha, takze som sa daleko nedostal.
nejake skusenosti priamo s moslimami nemam, a ani po tom nejak zvlast netuzim.

Fara

kafik vidíme, je to hrozné a tu sa ukáže že jedným z najväčších problémov na svete je chamtivosť a žiarlivosť, a dakedy sa ani nedá od seba rozlíšiť.
Je teraz nový film videla som o ňom dokumentáciu na Euronews volá sa Devils Double, neviem pozrem či sa dá stiahnuť je to úplne nové a veľmi ma to zaujíma niečo s Bin Ladinom a podľa skutočnosti.

kafe

Mne sa páči, ako sa moslimky obliekajú. Vkusne a žensky. Má to šmrnc.

Poznám jeden manželský pár. Utiekli z Iraku, lebo jej muža prenasledovali. Získali azyl v EU, usadili sa v Nórsku, lebo tam žil niekto z ich rodiny. Jej muž tam pracuje a kočka s dvoma deťmi študuje medicínu na SK, lebo je to tu lacnejšie. A lekár v Nórsku (vraj) po 10r má toľko peňazí, že už viac nepotrebuje robiť a len si vychutnáva život. Smutné je, že keď mala auto, stále sa našiel debil, ktorý jej poškriabal lak, ochriachlil sklo.. že ho radšej predala a viac tu auto nechce. Jediné čo vidia ľudia je - hnusní moslimovia. To že je skutočne dosť ľudí, ktorým išlo v ich domovskej krajine o život, to im akosi nedocvakáva. Našim emigrantom niekto opľúval auto v USA?

Čerstvo poznám jednu slovenku, čo je vydatá za moslima zo Sudánu. Jeho rodičia boli vzdelaní a kým pracovali (v Saudskej Arábii alebo Emirátoch) tak aj neskutočne bohatý. Ale pretože jeho otec písal články a bojoval proti moslimským fanatikom, prišli o prácu, ich syn utiekol z krajiny, pretože nechcel ísť na vojenčinu. Vyštudoval VŠ, v GB získal prax a teraz si žije s rodinkou na SK.

Fara

myslím si ten, kto s až tak vžije strašne do svojej vuery si tým škodí sám.
Islam nieje ´´zlá´´ viera, nieje proti nikomu a ničomu zlému alebo nespravodlivému, tí, ktorí sú ( teroristické útoky a la alquaida a podobné činy) to sú rôzne sekty.
Dalšou vecou ktorá mi je tŕňom v oku a bojuje sa za jej zrušenie je obriezka u žien