Psorioza

Príspevok v téme: Psorioza
nakazenaLup

Mam psoriazu dva mesiace. Nikto ju nemal v rodine, cize neni to sposobene geneticky. A viem, ze vsetci hovoria, ze je neprenosna, a urcite bude mnoho negativnych ohlasov na moj prispevok, ale napisem vam ako som ju ziskala tu mrchu.
Chodila som do jedneho lacneho solaria, neskor som pocula od znamych, ze ta nemam chodit lebo, ze sa tam nasla kozna choroba - konkretne lupienka, a ze vela ludi co tam chodilo sa nou nakazilo. Samozrejme, som vedela ze lupienka je neprenosna tak som chodila dalej. Az jedneho dna som sa vyhadzala, bola som sama bodka. Sla som ku koznej a ona jednoznacne povedala, ze mam psoriazu, a tiez ma ubezpecovala, ze tam som ju dostat nemohla lebo, ze je to geneticky podmienene. Tak mi povedzte, ze kto ma pravdu! Neverim, ze ide o blbu zhodu nahod, a som si ista, ze som to schytala v tom sprostom solariu ako kopa dalsich co tam chodila!! tak si davajte pozor, psoriaza je URCITE prenosna!

jankaaaaaaaaa

moj otec mal psoriazu jeden cas, bol pouraze, takze si prejavy na nohe nemohol sam natierat. natierala mu to mama a ona psoriazu nikdy nemala
keby to bolo prenosne tak psoriazu ma kazdy druhy clovek

uhlie

tpch,

mas pravdu, ze je to urychlene delenie, ale nie je to dane geneticky, ale bakterialnymi toxinmi. Keby to bolo gen, ochorenie, nedalo by sa to ovplyvnit stravou. Ale ono sa to da.

tpch

tak teraz si absolutne mimo
psoriaza sa neda preniest z cloveka na cloveka, je to geneticky dane urychlene delenie koznych buniek
spustaci faktor moze byt vselico, vratane infekcii, ale nie je to pricinou, len spustacom

uhlie

tpch,

to nebol pokus o zart. Myslim to vazne! Poznam ludi, ktori ju dostali po navsteve niektorych kupelov. Neprenasa sa lahko, ale moze sa to stat.