tehotna a praca

lizinka

Keby som mala povolanie, ktore mi to umoznuje, hned to riesim tak, ako pises..ale kedze robim servirku v jednej dost velkej restauracii (14-16hodin na nohach plus napina ma z jedla)a druha moja praca je sportova maserka, a obe na dohodu, takze velke sance tu uz nemam..a pomaly zacinam druhy trimester..a okrem ineho okamzite ako som sa dozvedela, ze som tehotna, zacala som si platit dobrovolne nemocenske a modlim sa, aby mi to vydalo na matersku..preto si chcem este isto nieco zarobit..

jajka001_

v ktorom si mesiaci? predpokladam ze v prvom trimestri. tvoj zamestnavatel je povinny ti zabezpecit taku pracu, aby si nebola zdravotne ohrozena, podrobnejsie to najdes v zakonniku prace. nedavaj vypoved. on ta prepustit nemoze. pracuj, aby si mala matersku. hladat nove zamestnanie v tehotenstve nie je dobry napad,nikto ta nezamestna.

lenca45

Jasne, ze nie je normalne, aby tehotna nic nerobila. Ak ma prilezitost, nech pracuje. Co by si robila cele dni sama doma? Priberat sa da aj popri nejakej cinnosti :)

lizinka

lenca dik..ale ja aj tak nemam pocit, ze som nejaka akcna..proste pred porodom tych par mesiacov chcem nieco robit..ci je normalne, ked tehotna zena nerobi nic? ja by som sa citila ako prizivnik..ale ked babo pride, tak sa budem venovat len a len jemu..to financie necham na draheho :)

lenca45

Lizinka, rozumiem Ti. Aj ja som ten typ, ze nechcem len sediet doma a starat sa o babo. Potrebujem aj vlastnu sebarealizaciu a robit nieco ine - aspon trosku. Skus normalne klasicky profesia.sk, zverejnuju casto aj prace z domu na dohody. Ja tiez budem popri babu pracovat na dohodu - par hodin do mesiaca - administrativa a pod. Lepsie ako prazdna penazenka a depky :) Teda pre maminy, ktore su akcne :)

Martini

aha, prepac, nepochopil som, akze chces pracovat pre zabavu :-) a nejaka spolocnost by ti nestacila? kde si mozes pokecat s inymi mamickami, pripravis sa na porod a tak? skus navstivit materske centrum .... o takej praci ako ty pises som este nepocul a moze to byt podvod

lizinka

Ani zdaleka nechcem byt superman :D ja nechcem len sediet pat mesiacov na zadku a nic nerobit..je to nebodaj divne? :) aj keby som mala miliony, aj tak by som potrebovala nieco robit, lebo nicnerobenie sa rovna depresia..v mojom pripade :)a babo potrebuje kludnu a vyrovnanu mamicku, no nie?

Martini

Hras sa na supermana? Si tehotna a bude sa to zhorsovat. Ked ti narastie brucho, ani chodit nebudes vladat. Mas mat manzela ktory bude zarabat a postara sa o teba. Porodom starosti nekončia. Feministky zle dopadnu.