Ako ziskat flek na urade?

Príspevok v téme: Ako ziskat flek na urade?
dakovna

Chcela by som pracovat na urade v kancli(mestsky urad, danovy urad, katastralny urad...). Uz som aj videla par takych ponuk na profesii. Vacsinou tam hladaju nejakych samostatnych radcov... Aj by som splnala podmienky co tam davaju, len na take miesta chcu vzdy ovladat nejake zakony, vyhlasky. Raz som na taku ponuku poslala materialy. Zohnala som si tie zakony, co chceli vediet a som sa ich ucila. No bolo toho dost vela, casu malo... nestihla som to... Pozvali ma na vyberove konanie. Bolo nas tam dost vela. Najskor sme pisali test z tych zakonov. Kto ho spravil, postupil do dalsieho kola na ustny pohovor. Kto neziskal potrebny pocet bodov za test, skoncil. Ja som patrila medzi tych, co test nespravili. Chcem sa opytat, ako je mozne, ze to ti ludia zvladli? To je nejaka skola na tie zakony, alebo co? Keby to bolo tak, ze dostanem subor otazok, tie sa mam naucit tak v pohode ale takto nemam sancu. Stve ma to. Taku pracu by som velmi chcela robit, len ako si natlacit do hlavy vsetky tie zakony co chcu ovladat?? Ma s tym prosim vas niekto skusenosti??

xxxxxxxxxxxx

na tieto posty su ludia uz dopredu vybrany a tieto vyberove konania sa robia len na oko. malokedy sa tam dostane clovek bez kontaktov, bohuzial...

dakovna

no, asi to tak je. Co som videla ponuky na nete, tak aj na take miesta boli vyberove konania. Ak chces taky job, priprav sa na take nieco. Dnes uz sa pomaly robia konkurzy aj na predavacky...
Mna tiez bavi papierova robota, rada by som to robila. A tiez prac. doba je tam vyborna. Teraz robim na smeny a musim popri tom aj nadcasy :o(

vladka-

a to aj ked by som chcela robiť obyčajnú úradníčku na MU sa robí výberové konanie ?

alebo ak chcem robiť na ÚP, Dan.úrade niekde v kancelárii, nie vedúcu funkciu tak aj tam sa robí výberové konanie ?

Lebo od 1.10 budem bez roboty a toto by som chcela robiť. Baví ma papierová robota ale na výberové konania by som nervy nemala. Som trémistka a pred komisiou vystupovať by bolo hrozné pre mna.

Lemurik

dakovna musim ta sklamat ale v statnej sprave byvaju v 90 percentach pripadov ludia vybrani dopredu bez ohladu na vyberove konanie :(

uhlie

Na urade hniju ludia zaziva. Preto byvaju zeny=uradnicky casto zurive, lebo cele dni prekladaju papiere z miesta A na miesto B a kopiruju ich na mieste C. A stale dookola. Ved to je horsie ako vezenie.

[zruseny17]

dakovna-kedysi davno som bola v ramci absolventskej praxe na urade prace a tiez som sa takehoto pohovoru zucastnila.Nasprtala som sa to od a do z ale tie otazky boli formulovane tak nejasne,ze som sa z toho nevedela vymotat.A kedze som od zaciatku videla,ako si jedna zo zucastnenych podava ruky s komisiou,tykali si a cez prestavku si davali spolu kavu,tak mi bolo jasne kto ten pohovor vyhra.Nemylila som sa.Vtedy ma presli vsetky iluzie o ferovych vyberovych konaniach do statnej spravy...asi tak:)

dakovna

no ano, nebola som dostatocne pripravena. Chodila som popri tom do prace a pripravovala som sa na statnice. Okrem toho mam aj rodinu, takze vtedy bolo toho na mna dost. Snazila som sa ucit tie zakony, no vedela som dopredu, ze ich neviem tak, ako by bolo treba. Chcela som to vsak vyskusat, nedavno predtym sme mali skusku z politologie a ustavu som tiez ovladala, kt. chceli vediet tiez. Tak som si povedala, ze skusim, snad otazky sadnu a dosiahnem aspon min. pocet bodov. Lenze ked som potom nad tym rozmyslala, tak aj keby som nemala tolko povinnosti, by som sa asi nestihla za ten kratky cas, co som mala od pozvanky na vyberove konanie az do jeho konania sa to naucit. Tie zakony boli fakt dlhe a obsirne. Neviem ako sa nieco take naucit :( Tam nie je ako v ucebnici dolezite vbyznacene tucnym pismom... ako si mam z toho spravit vycuc, ked vsetko sa mi vidi dolezite :(