20-ročná dcéra klame

Príspevok v téme: 20-ročná dcéra klame
jedlinka

Dnes som sa dozvedela, že dcera sa vykašlala na vysokú školu, celý rok tvrdila, že má skúšky urobené a dnes som zistila na škole, že 6 predmetov nemá spravených. Celé prázdniny leží doma, nemá priateľa, komunikuje striedmo ale aj tak je to zbytočné, čo povie beriem z rezervou. Väčšinu dňa je na PC. Tvrdí, že jej organizujeme život, že ona chce pracovať, ale zatiaľ si nič nenašla. Čo mám robiť ja ako rodič?

veronicka2

povedali sme ti co mas robit. proste vidis ze je pekna isto sa rada maluje pekne oblieka....no len ked ZRAZU zatrhnes pristup vreckoveho tak sa dievca skoro uvedomi ze daco asi robi zle, lebo bez prace niesu kolace takze zadarmo nikto nic nema a bude makat ked sa chce malovat a obliekat...pochybujem ze tento prostest vydrzi dlho lebo bez peanazi si nepipne nikto

Weva

No presne ako ti poradili - povedat, ze takto to nejde a ze cakate ze bude prispievat a spravat sa ako dospela. Mozes jej zopakovat, ze si robis starost a ze je skoda, ze to vzdala, ale ze chapes ze je dospela. Ale trvas na tom, ze bude znasat nasledky.

jedlinka

Na vysvetlenie, všetkým ďakujem ale aj tak neviem sa pohnúť. To, že odkladala skúšky to som nevedela z každej keď došla domov hovorila natešene, že to spravila-a teraz ja zistim, že to tak nebolo? Ja sa pýtam prečo furt KLAME a nepovie nikomu v našej rodine pravdu. Sme OK rodina, veľmi si všímam, čo robí, to sedenie na PC je, ale nenazvala by som to závislosť-podľa mňa bežná komunikácia s vonkajším svetom, resp ľuďmi zo zahraničia ktorých pozná z dovolenky. Rovesníkov nemá žiadnych, ktorý by k nej chodili a na počudovanie je aj veľmi pekná, V škole problémy nemala kôli tomu, že nezvláda sa učiť, je až prehnane inteligentná, ale robí nám napriek. A posledné ak niekto si nájde prácu a potom nechá školu, tak to by som pochopila. Ale ona odmieta ísť aj na úrad práce. A teraz buďte múdry, lebo ja neviem...

neznama_08

Igny, nie každý má stále prístup na net, zakladateľka písala včera v popoludň. hodinách, odpisovala večer neskoro, nenapadlo Ťa, že môže byť v práci a nemôže si so tu ešte prečítať? určite nekašle na rady, ale proste nemôže tu predsa vysedávať stále....

Igny

tiez si spominam na tu temu s 19 rocnou dcerou, ale to bolo trocha ine, toto urcite nie je ten isty pripad. to sa tusim volalo neschopna dcera alebo tak nejako. a nebolo tam o tom, ze by ta dcera nechodila do skoly a kaslala na vsetko, ale ze berie vsetko velmi vazne a je perfekcionista. to je predsa nieco celkom ine. a neviem, preco sa tu uz zakladatelka temy neobjavila, ludia sa tu namahaju a radia a ten, kto o rady poziada na to kasle.

la-la-la

Dnes diplom nie je zarukou ze si clovek najde pracu. Mozno slecna spravne usudila ze je to strata casu. Nie sme v raichu ze by clovek musel pracovat.

Lia86

Klincek,

Ked ma ist clovek v 20 resp. v 22 rokoch pracovat, to je podla teba trest? A kedy sa chce postavit na vlastne nohy? A co nejaka zodpovednost? Ci si ma najst manzela aby ju zivil a aby ona "chudinka" mohla aj nadalej vysedavat pri pc? Bohuzial, vykaslala si sa na skolu, pojdes robit, tot vse. Bud skola alebo praca. Je to aj o charaktere cloveka, ked som videla kolko nasich stala moja vyska, inak som makala, letne brigady, praca i pocas studia, tyzdne presedene nad knihami pocas skuskoveho. Este som ani neprisla domov zo statnic a uz som pisala zivotopisy. Vysku som skoncila s cervenym diplomom a do dvoch tyzdnov mala pracu, vsetko sa da ked sa chce. Lenze ked clovek caka, ze ho bude stale niekto zivit a podavat pomocnu ruku, tak to je smutne. Ak nema naozaj nejake psychicke problemy, treba ist na nu tvrdsie, mozno sa raz rodicom za to aj podakuje. Tot moj nazor.

Maoam

Klincek, myslela som ze ide o ten pripad, ktory tu uz bol pod inym nazvom pred par mesiacmi ale velmi mi ho to pripomenulo. Preto som sa Jedlinky aj pytala, ci je to o nej a jej dcere, lebo tam bolo tych problemov viac.