Uz neviem co dalej

Príspevok v téme: Uz neviem co dalej
to je jedno

depresiami trpim od cca 13 rokov...teraz budem mat este len 19.....ale je toho namna strasne moc :( ja uz neviem...uz som sa pokusala o vselico....snazila som sa neopustat,,,,a nikdy som ani len nepomyslela ze by som si nieco nebodaj spravila :::((((....ale posledne mesiace je to katastrofa :( ,,,,uz som sa o to dokonca pokusila a nikto o tom nevie....zakazdym co niekomu nieco poviem..nic sa aj tak nevyriesi.......utapam svoje ziale v alkohole a viem ze to nieje dobre :( ..ale viem ze to spravim znovu...ja uz fakt neviem co mam robit...,,,,,bodaj by slo vsetko do kelu´´´´ :(...vravim si casto......a coraz castejsie .....

m25

nie, neužívam, nebola som s tým ani u DR , neberiem to ako lekársky problém, asi blbosť, ale tak to vidím. a je jasné, že DR ťa liekmi aj tak budú dopovať, ako na všetko..

Genesis

ono uvedene rady su rady pre depresiu ktora nema logicke opodstatnenie t.j. endogennu .. inymi slovami ak depresivny ani nevie preco sa vlastne trapi.

Pre depresie typu kde je jasne definovany problem napr.:

1. samota
2. choroba
3. nepritazlivost pre druhe pohlavie
4. problemy v rodine

atd:

rozhodne vylucte psychiatra. Tie trupky maju tendenciu predpisovat antidepresiva a robit na vas pokusy ako uplne prvy krok co je vam uplne naprd pretoze kamarata vam to nenajde ani vam to neprida na krase ani vam to nevyriesi problemy v rodine.

mišela

Ahoj,si mladučká a zrejme si skončila strednú školu a možno si nezamestaná a nevieš čo by ťa v živote naplňalo....
V prvom rade sa musíš sustrediť na to,aby si z hlavy vyhnala take myslienky a nemyslela len na to....
skús to najskor sama..možno by ti pomohlo písať si na každý deň program...stai najskor len na dalsi den...je to veľmi dobre a pomaha to..ale musíš ty chciet..to je hlavne ty musiš chcieť!!!
takže každu somarinku si napis..možes si to aj časovo rozvrhnut..napr.rano o 8.00 si uvarim kavu a dám si raňajky.
potom upracem nieco...pomožem v domacnosti, venuj sa nejake zalube..alebo možno maš psika..chodievaj s nim častejsie von.ak si nezamestnana.
Ak máš kamaratky skuste si najst spoločnu zálubu.

Ak to nik nevie a mas kamaratku ktrej doveruješ,tak jej povedz o tvjom probleme.
doležite je vedieť a je dobre zistiť z čoho pramenia tvoje problémy.
nejaký dôvod musí byť a určite na to prídeš.
Takže držim Ti palce,aby si prišla na to a vedela zvládať svoje nálady,tak ,aby si neprepadala depresii.
A ak to nepojde..určite sa nehanbi a najdi dobreho psychologa.nieje to žiadna hanba,žijeme v modernej a ťažkej dobe.a napr.ked si zoberieš Ameriku,,ved tam ma skoro každy svojho psychologa,ktoreho pravidelne navštevuje.on ti pomoze najst cestu životom,bude ta určite obdobie podporovať a radiť ti,čo ti pomože nasmerovat tvoj život k lepšiemu.
lebo problem,ktory sa nerieši a stava sa hlbším....sa vždy zhoršuje,ak ho človek nevie zvladnuť sam.

Genesis

no v tomto pripade jedine co mozem doporucit je psychiater (i ked sa priznam ze ich uplne ze neznasam a volim ich ako poslednu moznost).

dalsie rady:

1. mysli co najmenej - ak nevies nemysliet kontroluj negativne myslienky v svojej hlave .. akonahle sa pristihnes ze ti nejaka myslienka robi zle povedz si stop a nahrad ju hoc akou pozitivnejsou myslienkou ako napr mam v pič ... :) alebo som zdrava krasna inteligentna a citim sa skvele :)

2. cvic - naj aerobna aktivita svihadlo, plavanie, beh, eliptikal kludne aj beh na mieste, aerobik , zumba atd

3. snaz sa jest vela surovej zeleniny a ovocia

4. snaz sa menej chlastat

5. skus studenu sprchu aspon dva krat do tyzdna 2 minuty

6. snaz sa nebyt sama .. pokial mas kamaratov tak snaz sa byt s nimi

7. vzdy sa snaz nieco robit ... ak nemas co uc sa napr nejaky jazyk

8. snaz sa byt co najviac niekde v prirode hlavne v blizkosi stromov

nevravim ze moje rady ti zarucene pomozu. ale popravde je to to najlepsie co ti clovek moze poradit

m25

ja zvyknem mať strašné zmeny nálad, z ničoho nič príde depka, tiež neviem kvôli čomu..
ísť tak k DR jedine, užívať lieky ..

to je jedno

Ja absoluuutne netusim co ma trapi...to je na tom najhorsie...mna dokazu trapit uplne somariny...ja tomu nachapem...to je proste nieco vo mne...proste niekedy ako keby nic pre mna nemalo zmysel