Neochota v zdravotnictve

Príspevok v téme: Neochota v zdravotnictve
Hana321

jaj,....
aka ja som bola naštvana....
tak si to predstvte. seklo ma v križoch.bolel ma chrbat 4 dni.nakoniec som sa odhodlala,že pojdem k svojmu dr.ten ma poslal na neurologiu.samozrejme,kam som sa dopotacala s bolavym chrbtom na neurologiu.sestrička mi povedala,že ma nemožu zobrat,lebo maju vela pacientov a beru len na objednavku.chcela ma objednat až o tri dni.lebo ,že niesom surny pripad.mna dobreže neporazilo,ved som ledva chodila a nemohla som sa ani hybat.hovorim jej nato,že kedy budem surny pripad,ked UMREM? to ma dožralo...tak som išla na pohotovost a tam mi pichli injekciu.dnes som zobrala druhu davku.injekcia pomohla,citim sa lepšie.to naše zdravotnictvo-vlastne ochota našich sestričiek je na ho...o!
ake mate vy skusenosti so zdravotnictvom?

muc

Hana321, sestra mala pravdu. bolavy chrbat nie je surny a zivot ohrozujuci pripad. ten je, ak ma clovek nahlu mozgovu prihodu. ak ta nezobral jeden neurolog, mala si moznost ist za inym. je ich jak maku

Maoam

sestricka: mas moj obdiv a mozno si to este premyslis co do buducnosti :-) je to strasne tazka praca a ludia, ktori do toho nevidia, to nevedia posudit, ako vzdy cest vynimkam

co sa ambulantnych sestier tyka, tak v zahranici su ambulancie otvorene bezne od 7 do 19h, niektore aj dlhsie, len aby ste neboli v iluzii ze o 12 padla ;-)) a zalezi od toho kde clovek pracuje, su odd kde sa clovek nadrie a poriadne, aj v ambulantnom sektore, denne kliniky, operacie, ambulancie vramci normalnych klinik, medicinske centra a tak dalej a vyzaduje sa absolutna odbornost, vzdy slusne a ustretove spravanie, kompetencia ako po ludskej tak aj po odbornej stranke, to je proste samozrejmost...

sestrička

No len ked si človek plánuje založiť aj rodinu a tak .. Nie je to také lahké. ALe tak uvidíme , čo bude:))

jankaaaaaaaaa

tak zatial zbieraj skusensoti na slovensku a uc sa nemecky. a neskor ked budes mat toho dost u nas, mozes odist :)

sestrička

Ďakujem Janka... Nad zahraničím som zatial neuvažovala, uvidíme čo prinesie budúcnosť. Problem je hlavne v tom , že neviem dobre po nemecky, aj ked som sa ju učila. Nevylučujem túto možnosť , ale zatial zostávam. Je to pekná aj ked strašne ťažká robota, psych, aj fyzicky. Plus ak má človek ešte svoje osobné problémy. Ale tak aj to musí niekto robiť :) len by niekedy fakt tej slušnosti a vdačnosti viac neuškodilo :-)

jankaaaaaaaaa

sestricka: obdivujem ta ze si si vybrala take povolanie.. neuvazovala si nad zahranicim? tam su podmienky o dost ine co sa tyka prac. podmienok.. napr. rakusko, nemecko..

talentmania

Lebo to je tak vacsinou vsetci vidia len ambulantne sestricky a lekarov a nie tych co su na lozkach.A potom sa to takto porovnava teda neporovnava rovno sa to nahadze do jedneho vreca:(

sestrička

Tiež som sestrička ešte len začínajuca, ale musím priznať že niekedy je to hroza.Ťahať 12tky, naťahovať sa s imobil. pacientmi, prebalovanie,krmenie, terapia celého oddelenia, v ničom sa nepomýliť, lebo si v base ,snažiť sa každému vyhovieť, slovo dakujem počuť málokedy. A za taký plat !!! Niekedy sa fakt čudujem , prečo som si zvolila práve toto povolanie. Nehovorím že ma to nebaví , ale človek sa niekedy fakt cíti skor ako slúžka. A o ludoch na nadštandardných izbách by som tiež vedela písať svoje. V 90% som sa stretla s najvacsou aroganciou. Obyčajne tam ležali docenti, inžinieri, oteckovia, mamičky pánov doktorov a skor to bolo tak, že zrejme mali pocit že su v hoteli,kde ked majú priplatené možu vyskakovať , ako v nemocnici kde je na jednom oddelení aj 35 pacientov a človek má bohužial len dve ruky a dve nohy !
Ale táto robota ma naučila obrovskej pokore k životu . A to mi dalo vela....

Hana321

budem sa snažit oddychovat.pri dcerke sa to velmi nebude dat,ale posnažim sa.teply kupel mi pomohol-to možem potvrdit...PN,si nemožem dovolit,tak verim,že bolest sa nevrati...