Neochota v zdravotnictve

Príspevok v téme: Neochota v zdravotnictve
Hana321

jaj,....
aka ja som bola naštvana....
tak si to predstvte. seklo ma v križoch.bolel ma chrbat 4 dni.nakoniec som sa odhodlala,že pojdem k svojmu dr.ten ma poslal na neurologiu.samozrejme,kam som sa dopotacala s bolavym chrbtom na neurologiu.sestrička mi povedala,že ma nemožu zobrat,lebo maju vela pacientov a beru len na objednavku.chcela ma objednat až o tri dni.lebo ,že niesom surny pripad.mna dobreže neporazilo,ved som ledva chodila a nemohla som sa ani hybat.hovorim jej nato,že kedy budem surny pripad,ked UMREM? to ma dožralo...tak som išla na pohotovost a tam mi pichli injekciu.dnes som zobrala druhu davku.injekcia pomohla,citim sa lepšie.to naše zdravotnictvo-vlastne ochota našich sestričiek je na ho...o!
ake mate vy skusenosti so zdravotnictvom?

Maoam

Ludia su ludia, praca s ludmi je praca najtazsia a ako Jankaaaaaa uz pisala, oni samotni by sa v praci spravali uplne inak,ale tak praca v sluzbach je najtazsia, lebo clovek je vystaveny vsetkym vrtochom, naladam, narokom poziadavkam a vsetkym roznym psychickym porucham ludi, ktore len jestvuju a mnohi si proste idu vyliat frustraciu na sestricke, predavacke, uradnicke, cest vynimkam to vzdy vyzdvihnem, lebo su aj velmi mili ludia, ktori si vazia to dobre a to co este funguje napriek tazkym podmienkam. Ja skladam klobuk pred kazdou zdravotnou sestrou, ktora na SK este pracuje.

talentmania

Ja vravim ze nas zdravotny system je zly.Ja mam tiez zle ale aj dobre skusenosti.Takze netreba vsetkych hadzat do jedneho vreca.:):)

talentmania

Maom presne tak ale u vacsiny ludi by za to mohol aj tak len ten tym v zachranke a nie ta babka s chrbticou vsak?Lebo keby umrel tak by bolo ze zachranka meskala ale ze preco a kvoli comu meskala to by sa uz nekomentovalo.

Maoam

niektori pacienti su hrozni, 112 sluzi na stavy kde je ohrozeny zivot pripadne pre imobilnych pacientov alebo rodiacu zenu a nie pre ludi, ktori sa chcu pohodlne dostat okamzite k lekarovi s nejakou talafatkou, je to zneuzitie a mali by zacalovat par tisic Eur za vyjazd, zapamätali by si to do smrti!!! ja poznam pripad, kedy sa pacient s otravou krvi musel dopravit do nemocnice taxikom v poslednej chvili, lebo 112 vyrazila k pacientke s bolestou chrbta ktorej sa nechcelo cakat u lekara ale sa chcela dostat hned na pohotovost ako urgent tak a z toho bol potom problem, lebo v tom case mali ist po toho s otravou krvi

talentmania

Ak by si naozaj odpadla a rodina by privolala zachranku tak ano ale ak by si zavolala kvoli tomu ze ta boli chrbat ale vies aj napriek tomu sa kde tam dopravit tak to by bolo zneuzitie.Mozno by ta 112 namiesto venovaniu sa tebe mohla zachranit inemu zivot!

Maoam

suhlas s talentmaniou, na Slovensku su ludia cest vynimkam velmi neprijemni a nevdacni, iba sa na vsetko vedia stazovat a nadavat a fnukat, neviem ako to ti co su ini na SK vydrzia

Maoam

Neda mi neodpisat, Hana321 seklo ta PRED 4 dnami a zrazu ta mali vziat ako akutny pripad a to si riesila samozrejme v piatok pred vikendom, lenze pacienti a zakaznici su najnevdacnajsie tvory na svete cest vynimkam...je to v prvom rade TVOJA chyba, ked ta chrbat boli uz stvrty den, tak si to mala davno riesit a za tie styri dni by si bola obehala vsetkych lekarov. Ale je lahsie vsetko hodit na lekara, ktory ma plno a nevzal ta a ano, seknutie v krizoch nie je pripad ktory by bol nejak vazny a uz vobec si nebola ohrozena na zivote a ked si nabuduce budes volat 112 kvoli seknutiu v krizoch, dufam, ze ti to daju komplet preplatit, lebo je to hnusne zneuzitie zdrav. starostlivosti.
Inak suhlasim vo vsetkom s Jankaaaaaaaaa, lebo to velmi vystizne vsetko uviedla na pravu mieru.

Iba placete,fnukate a stazujete sa, pritom slov. zdravotnictvo este stale strasne vela ponuka, preplaca a neviete co to je byt BEZ zdrav. pomoci a platit vsetko sami...a tie uzasne odvody, ktore platite, tak to su v porovnani so zahranicim a vyspelymi statmi haliere.

talentmania

dobra vila teraz ti budem protirecit.Praca s ludmi je to najhorsie co moze byt ani predavacky to nemaju lahke nie ze je oduta tiez maka 12 hodin denne ak robi v dakom nakupnom centre.Prebera tovar musi sa venovat zakaznikom v tom musi blokovat a este prerabat aj predajnu a to nehovorim o upratovani tolkeho oblecenia na predajni a dokladania.kolko krat som sa ja stretla ze som sa pozdravila zakaznicke a pozrela na mna ako na chuderu ze komu dobry den moja a ani sa mi neodzdravila.V tom na teba nablaci ze ako ze nemame ine cislo alebo ze ako je mozne ze tento isty tovar je v druhej predajni o polovicu lacnejsi ako tu.A najlepsie je ze ked mame uz o 21:00 spustenu mrezu tak ty uzastny ludia ju este aj po kolenacky podlezu a este chcu nakupovat.Rano sa stretavam s kecami ze to len otvaraju az o 10:00?Vecer zase naopak to uz zatvarate o 21:00?Nie predavacka musi makat asi od 6.00 do 24.00 ba dokonca aj cez piatok sviatok.V tomto mozem povedat ze predavacka je asi vzacnejsia ako ambulantny lekar pretoze je v praci urcite viacej:))

talentmania

My mame len velke keci a skutky ziadne.Kludne by sme mohli vsetci obcania SR zacat strajkovat ale poriadne strajkovat proste nepovolit ale nato sme slaby narod.Vseobecka je v krachu a kto doplaca zase len my co sme do nej davali peniaze.nak si krachne naco su nam poistovne.Aj tak vela toho nepreplacaju.radsej by som si setrila na svojom vlastnom ucte a ked ma chyti choroba kt.je velmi financne narocna na liecbu tak mi nepomoze ani poistovna sa na mna vyserie aj cela poistovna:(

dobra vila

No oni by tam mali mat cennik, a ked im uhradis stanovenu sumu, vezmu ta okamzite, tak to je tusim...
Vies, ti nasi lekari, oni sa stale citia ukrivdeni, nezapleteni a podobne... Pritom vsetky peniaze bokom co si strcia, s tym si duplovane privyrobia. Mnoho ludi je odkazanych na to, ze si tak ci tak musia priplatit, aj ked nie na okamzitu casovku, ale aspon presnu (na cas), hah.
Ako...nic by som nevravela, vsak kto na to ma, nech si zaplati, je mi luto akurat tak dochodcov, lebo ti teda fakt nemaju z coho vacsina, ale mne ide na nervy ta ich neochota! V prvom rade by mali byt ludski! Bohuzial, s milou lekarkou ci sestrickou sa clovek stretne coraz zriedkavejsie. Hlavu ti idu odhryznut aj ked sa im ty milo prihovoris, o nieco ich poziadas, ci co i len o casovku zavolas.
Brat mi nedavno hovoril ako volal o casovku na usne a ze dobre ze ho ta sestricka cez telefon nezdrala, taka bola neprijemna, doslova ho to nastvalo. Mne sa toto stalo pred casom tiez, dokonca na 2 miestach... som sa dovolala a ani mi len nevedela povedat dobry den, tu alergologia, ci cosi podobne...zdvihla "prosim, co" ??? Tak som sa pozdravila a pre istotu spytala, ci je to alergologia a ona ma znosila pod ciernu zem, ze ak volam toto cislo tak ano... Akoze stacilo mi, kam vymizla slusnost?! Ak niekto strati nervy aspon opravnene, pochopim, ale hovorim ako so psami s ludmi tak bezdovodne... Nevraviac o osobnych navstevach a ich ochote... verim, ze mozu mat toho vela, ale vela zo svojej roboty ma snad kazdy clovek!! A predsa kazdy nesteka na kazdeho... Netyka sa to iba lekarov, je to ako neprijemna predavacka, ktorej s usmevom vojdete do obchodu, a miesto toho, aby bola rada, ze ma klientelu, sa na vas este osopi, tvari kyslo a ledva vyludi pozdrav!
Uplna nechut...a najma zo zdravotnictva...