Bolesť kolena...

Príspevok v téme: Bolesť kolena...
Krali.cek

Ahoj, dlhé roky mám problémy s kolenom. Keď som mala 8 rokov mala som úraz a doktor akosi zanedbal ošetrenie. Odvtedy ma väčšinou len každú zimu trápili bolesti toho kolena... keď ma trocha ofúklo hneď som cítila bolest zväčša z pravej strany kolena, v miestach kde sa nachádza kĺb... Neskôr ma bolesti trápili oveľa častejšie. V kolene mi nepríjemne praská a stále mám pocit akoby vŕzgalo ... je to už 9 rokov odkedy sa mi to stalo... a bolesti sú u mňa na dennom poriadku, v kolene mi praská ešte viac a dokonca strácam akoby kontrolu nad ľavou nohou... K lekárovi som šla už pred dvoma rokmi, no ten ma vyhodil z ordinácie. Do iného mesta ísť nemôžem pretože ani tam ma lekári vziať nechcú ... chcem sa spýtať na váš názor...môže to byť naozaj ten meniskus? na nete som nenašla stránku kdeby presne popisali aké následky môže mať dlhodobo poškodený meniskus ... Ja som inak v pohode, teda bola som bezproblémov som behávala, skákavala, korčulovala sa ... dokonca som robila drepy s ťažkou činkou ... niekedy som nevedela ani že nejaké koleno mám inokedy som mávala aj 2mesiace bolesti... ktoré sa postupne len z pravej strany rozšírili okolo celého kĺbu... teraz nevydržím poriadne stáť, a noha sa mi nechutne prehýba dozadu ... akoby už to koleno nedržalo nejako pokope...
P.S. viem že som to zanedbala už v začiatkoch...ale na doktorov mám smolu... a vždy keď sa niekde ukážem, považujú ma za simulanta... vďaka nim mám už aj poškodené zápästie, ktoré mi tak isto asi už nik nedá dohromady...

Adaaaaa

Krali.cek- mám podobný problém ako ty,len a ľavom klene zvonka. mám tam takú akoby hrču, lekár mi povedal že je to gauglion/ či ako to povedal/, koleno bolí nepravidelne, niekedy viac keď som v kľude. V noci ani spať nemôžem. Sama neviem popísať ako a kde to bolí, sama tomu nerozumiem. Asi pre 8 rokmi som mala úraz na lyžiach, a neoperovalo sa to,lebo som sa bála. v piatok idem k ortopédovi, pretože bolesť sa stupňuje a ja len dúfam že to nebude nič vážne..Bolesť môjho kolena je tak strašne nepravidelná že som ešte minulý mesiac v pohode zumbovala..

Maros75

Kralicek......no ak sa ti na nohu nikto nepozrie..........tak to nechaj tak a claptaj ako do teraz.Uz ked bude zle s nohou.......prehupni ju cez kolajnicu a pockaj na vlak.

Krali.cek

No mne nepomáha už ani keď ho zabandažujem, niekedy mi bolersť vystreľuje až do stehennej kosti alebo do píšťaly ... ale najviac to bolí v okolí jabĺčka... niekedy snohou nehýbem aj týždeň no bolesti mám stále... mastičky nezaberajú vôbec... a pbstreky neviem či by pomohli... a hlavne pokiaľ sa mi na to žiaden lekár nepozrie...nemôžem s tým robiť nič

Ivka 1

Presne tak len mastičky nestačia. Vekom ale aj pri väčšej fyzickej záťaži (šport, ťažká práca )dochádza k vysýchaniu klbového maziva ( nielen v kolenách) a k následnému odieraniu chrupaviek.V klasickej medicíne sa to rieši obstrekmi,ktoré prinášajú úľavu od bolesti ale neriešia problém. Je potrebné užívať prípravky s chondroitínmi,chondrosulfátmi,MSM a kyselinu hyalurónovu v tabletkách. Zabezpečí sa tak obnova chrupaviek a doplnenie maziva.

epifany

i mna boli od jesene do jari koleno,lekar dava iba protizapalovu masticku,ta nie vzdy reaguje....vyriesil som to tak,ze ked sa mi koleno ozyva,tak ho zabandažujem na den (stahujucim obvezom ci suchym zipsom) a vetsinou potom isty cas ok