Ako je to s uzivanim proteinov?

Príspevok v téme: Ako je to s uzivanim proteinov?
neira

dobry den, zaujimalo by ma ako je to s uzivanim proteinovych doplnkov.
som vegetarianka a v niektore dni sa mi stava ze jem menej bielkovin ako by sa malo. a kedze sa snazim schudnut tak tie bielkoviny potrebujem. (nesnazim sa nabrat nejake extra svaly, no nechcem o ne ani prist)

avsak neviem ako je to s tymi proteinami, ci sa maju uzivat vylucne len pri cviceni, pretoze necvicim kazdy den.

a aky protein je najviac vhodny? videla som jeden vanilkovy v dm-ku ale niekde som citala ze nie je az taky dobry, ze vyhodnejsie je kupit 100% Whey protein od fitco. nasla som jeden aj na slovenskej stranke akurat je to velmi vela penazi na mna a dost velke balenie. (viem ze po preratani to vyjd emenj, no neviem ci mam na to minut tolko penazi naraz).

juliana32

ked protein tak uz nieco prirodne, tiez som veganka a berem ryzovy protein Plantforce Rice Protein, je bez lepku a laktozy, kupujem ho na veganskej stranke vitarian. sk

- mira

Arnie, v minulosti som tiež bola na mäse, dlho som sa cítila dobre, bola som štíhla a v športe tiež dobrá. Až raz to prišlo a mala som obrovské bolesti, choré viaceré systémy, zlé výsledky testov, a to som nebola ešte stará. Dostala som sa z toho až tak, že som uplne prehodnotila celkový životný štýl. Teraz sa cítim lepšie ako v 18-tich.

Genesis

doubledog odpoved:

nemozem robit reklamu ale daj si do vyhladavaca ryzovy protein alebo nutriexact :)

tam najdes ryzovy protein 80 percentny ale neochuteny medzi surovinami

arnie11

- mira Moje skusenosti mi vravia nieco ine. Nebol som vegetarian, ale nejedol som vela masa. Pred casom som zacal jest viac masa a znizil mnozstvo polysacharidov v strave. Po tejto zmene sa mi znizila chut na sladkosti (pred tym som ich jedol niekolkokrat denne), trochu som schudol a mam lepsiu fyzicku vykonnost. Inak pri vegetarianskej strave moze telo trpiet aj nedostatkom vitaminu B12.

- mira

Neira, doporučované dávky bielkovín sú prehnane vysoké.
Na regeneráciu buniek stačí celkom malé množstvo, asi 1 pol. lyžiaca strukovín na jednu porciu, k tomu bielkoviny z obilnín. Ako zdroj energie sú priaznivejšie polysacharidy z obilnín, ktoré sa spaľujú čisto bez odpadných látok, a preto nie sú škodlivé.
Vegetariánska strava správne zostavená obsahuje dostatok bielkovín.

arnie11

Nie je lepsi ako proteinovy doplnok steak? :-)
Pravdupovediac pride mi to trochu divne ak je niekto vegetarian a mysli si ze mu jeho strava nedokaze pokryt telesne naroky. Chapem to ked je niekto presvedceny ze je to zdravsie a ze je v takej strave vsetko potrebne.
Nemusis mat obavy ze z toho vajecneho budes mat hned svaly ako Arnold. A vyrysovanie svalstva (tehlicky na bruchu) zavisia aj na inych veciach, napr. ake mas geneticke predpoklady, aky je energeticky prijem a vydaj. Aj bez proteinov, ak budes mat vacsi vydaj ako prijem budes mat vyrysovane svaly (len nie take velke).

neira

takze to mozem normalne uzivat aj mimo cvicenia a nic sa nestane? som rada :)

tak ten vajecny potom asi nie, ono nemam nic proti svalom ale nemam az taky zaujem o tehlicky alebo cosi :)

zrejme si vyhladam na nete nejaky neochuteny, aby som zbytocne nedoplacala za tu prichut najma ked su tam tie umele sladidla, o tie velmi nestojim.

dakujem za radu :))

Genesis

proteinov je mrte vela. Daju sa pouzit kazdy den aj ked v ten den necvicis. Nie je pravda ze srvatkovy protein je najlepsi v podstate je to len velky bluf ... jednoducho bolo vela odpadneho produktu ktory vznika pri vyrobe syrov nazyvany srvatka a kedze nikto nevedel co s nim tak natlacili kulturistom ze je to naj protein :) a kedze kulturisti su naivne bytosti a ak im niekto povie ze z toho budu mat svaly tak schrumu vsetko tak sa stal zo srvatkoveho proteinu hit :)

v podstate trh na slovensku ponuka protein vajecny (susene vajecne bielka), srvatkovy, sojovy, psenicny a ryzovy a protein z hrasku a pripadne este hydrolizovany kolagen

co sa tyka proteinov daju sa kupit ako ochutena zmes alebo potom ako surovina neochutena.

Ochutene proteiny su daleko drahsiou alternativou. Za trochu prichute a umeleho sladidla si vedia vyrobcovia proteinov zauctovat velmi pekne peniaze :)

Co sa tyka proteinu podla mna je naj vajecny ale to len v pripade rastu svalovej hmoty.

Na tvoj ucel myslim je vhodny ten srvatkovy.

BTW nemusis kupovat v DM ku :) ... na nete je plno internetovych predajcov kde si najdes lacnejsie proteiny od roznych vyrobcov :)