Má niekto skúsenost s darcovstvom vajíčka?

Príspevok v téme: Má niekto skúsenost s darcovstvom vajíčka?
annaka

mojou jedinou cestou stat sa matkou je umelé oplodnenie s darovanými vajíčkami.nakoľko u nás na slovensku vraj sa to nedá,ideme s manželom do brna.to,že budeme musiet zaplatit cca.6000 eu,to sme už prijali,ale rada by som vedela,či z vás niekto už prešiel stouto cestou,a či máte nejakú skúsenost v tomto smere.bola by som rada,keby sa mi niekto z vas ozval.dakujem

annaka

macka26-dájú sa kúpit vajíčka,a idem do Brna,tam je už prichystané ktomu všetko,..a nech stojí čokolvek,idem do toho...velmi sa teším,neodradí ma nikto a nič

netehulka

Napisala som vlastny nazor, to mozem, nie?
Nemusime mat vsetci ten isty, ci ano? Vsak nech si robi, co chce, mne to moze byt jedno!

macka26

netehulka. ked chces moralizovat a mudrovat, zaloz si vlastnu temu. nikto ta neprosi o odcudzovanie.
a agnes.. ked chces prispievat do temy, trosku si nastuduj problematiku, lebo na slovensku system nahradnej matky neexistuje a kym bude KDH v parlamente, ani dlhe roky existovat nebude

annaka

Dakujem vám obom Ilek a Talentmania za pekné slová a pochopenie,prajem vám,aby vám vyšlo všetko,po čom túžite,nech vám slúží zdravíčko,a prosím,chodťe na rôzne stránky,píšťe nám,ktorí potrebujeme pomoc,radu,dodáte nám silu...slová dokážu veľa...a ostatným skeptikom len toľko,aby nikdy nemuseli prejsť tými všetkymi ťažkosťami,čo mi...

talentmania

llek mas velmi prijemne a krasne prispevky a jednym z tych je aj tento.
Dufam ze to uz bude stacit vsetkym na pochopenie.

llek

Je pravda, ze ide o velmi narocnu temu.Plati ale aj to, ze na vec sa inak pozera ten, kto len diskutuje, ale sa ho to priamo netyka ako ten, co je v situacii, ze velmi chce dieta, ale nejde to. Ten hlada cestu ako naplnit svoju tuzbu, zisti si ake su moznosti v jeho situacii, zladi to so svojim nabozenskym ci ateistickym vyznanim a rozhodne sa pre niektoru z moznosti. Mat deti je jednou z najprirodzenejsich ludskych tuzob a clovek je ochotny pre jej naplnenie velmi vela urobit. Ja chapem zeny, ktore hladaju cestu ako tuto tuzbu naplnit, ked to nejde tou uplne prirodzenou cestou. Nastasie dnes nastal velky pokrok a mnohym ludom to dopomoze k stastiu. Pre mna plati co sa tyka deti a ich rodicov jedna vec - v skutocnosti je rodicom ten, co dieta vychova a privedie do dospelosti, nezavisle od toho ci je jeho vlastne ci adoptovane, ci je to jeho vlastny ci nevlastny geneticky material. Moje vajicko nieje dieta, je to vajicko, ak by pomohlo inej zene mat dieta, bol by to prijemny pocit, ale to je vsetko. Ja si nemyslim, ze by deti z umeleho oplodnenia nejako velmi riesili, ze co a ako, ak maju dobry vztah so svojimi rodicmi, tak co maju co riesit, ze ci vajicko ci spermie boli vlastne ci nevlastne.
Annaka, drzim palce, nech to sa to podari

talentmania

Toto je dost narocna tema hlavne ked sa do nej pletie nabozenstvo.
Tiez si myslim ze posledne riesenie je IVF.Par vyskusa vsetko mozne a nemozne tiez sme si tym presli mozno by sa to podarilo aj inou cestou no len asi sme nemali na liecitelov stastie iba na sarlatanov:(
Adopcia u nas je velmi narocny a dlhy proces ktory aj tak nemusi dopadnut ako v telenovele:(
musite splnat ich poziadavky ktore su ani nebudem komentovat ake.....Takze drzim vsetkym palce aby vam to dobre dopadlo a aby ste sa dockali vasho vytuzeneho dietatka.A prajem aj zdravym parov nadalej vela zdravia aby tento pocit nemost splodit dietatko nikdy nezazili:D))