Kto cital/videl secret-tajomstvo ??

bingham

genesis...ono tebe tazko nieco vysvetlit...lebo ty si paradoxne ako taky krestan....vsetko si vysvetlis a prisposobis podla seba(tak aby to tebe sedelo a davalo zmysel)... :))

myslim si ze musia byt aj ludia co zmyslaju podobne ako ty....mozno casom zmenis nazor... :))

Genesis

Každá viera je spochybnitelná a praxou vyvrátitelná :)

Je to rovnaký kec ako alternatívna medecína :)

keby tieto veci naozaj fungovali nikdy by nevzniklo toľko ateistov :) a postupne by viera nezanikala tak isto ako alternatívna medecína. Keby totiž naozaj fungovala a mala dobré výsledky tak by ju nikdy nevytlačila dnešná medecína :)

To čo vám viera môže dať je dočasná falošná nádej. Tí silno veriaci majú dokonca doživotne falošnú nádej pretože aj keď im prax narušuje ich vieru oni si to vždy vedia nejak vysvetliť prečo to práve teraz nefungovalo a viera zostáva zachovaná :)

Pre krestanov všimnite si ako dopadol papež :) ... postrelený s množstvom chorôb kde ho celý lekársky zbor držal pri živote a predlžoval jeho trápenie ... človek čo takmer celý život zasvetil bohu :) ... škoda len že sa naň nejak ten váš boh vysral :)

vyserte sa na bohov a vieru a začnite vnímať realitu ... a radsej sa snazte pochopiť a vážit si jeden druhého a spravajte sa k sebe ludsky a navzájom si pomáhajte pretože okrem jeden druhého a zvierat a iných žijucich bytosti na tejto zasranej planete nemáme nikoho.

0vecka

2 lillia krestanstvo je ovela viac spochybnitelne ako ezoterika... proste zakladom knizka s plno hrubymi historickymi chybami a sama sebe si protireci...

podla mna su krestania a takyto vyznavaci secret asi na rovnakej urovni...

lillia

sweater, mne nastastie nikto nic do hlavy od mala nevtlkal,a tiez som presla urcitym procesom hladania :-). dokonca aj tu tak oblubenou ezoterikou, ale som rada ze som z toho von :-)
no a tak nakoniec mi zo vsetkeho vyslo krestanstvo, ako najblizsie k pravde.
samozrejme nikto s tym nemusi suhlasit, ja myslim, ze treba hladat, rozlisovat, neuverit na zaklade jedneho zdroja hned vsetkemu ...

ta3

Sweater, casom zmenis nazor aj na to, uvidis a co hovoris o klapkach na ociach a usiach niektorych veriacich ci uz v to alebo ono a o zamere nabozenstva vychovat stado bojazlivych a poslusnych oveciek, taktiez plne s Tebou suhlasim

sweater

takisto s usmevom spominam na diskusiu o neoholenych nohach ta3, ale nazor nato som nezmenil :-). a lillia to ze si krestanka vobec neznamena ze ti ostatne nabozenstva nemaju co povedat, myslim ze toto je ten dovod preco sa niektori medzi sebou stale tlcu, im ani hladanie pravdy, oni slepo veria ze to ich nabozenstvo je jedine skutocne a ten kto veri niecomu inemu alebo im oponuje ma byt podla nich zniceny. je mi to az divne aky su to hlupacikovia, a presne sa dostavam podla mojho nazoru k podstate podotykam ze NIEKTORYCH nabozenstiev, ich cielom je proste vtlkat od malicka detskam do hlav sprostosti, a potom ked vyrastu maju k dispozicii armadu slepo veriacich fakty igorujucich a v mene nabozenstva ochotnych ludi spravit cokolvek...