Neviem čo to je :(

Príspevok v téme: Neviem čo to je :(
Bezradná1992

Prajem príjemný večer všetkým :/ Aký je môj problém? Ani neviem či to problem je alebo nie je, ale je to čím ďalej tým horšie...
Neviem ani ako to vysvetliť... :/ Snáď tým, že proste občas, alebo skôr veľmi často :/ pomeliem slovíčka, zle vyskloňujem povedané slovo a tak :/ Pritom skloňovať viem:D Chcela by som sa dostať na Výšku :/ Veď mám na to aj známky, len keď mám hovoriť som naozaj stratená :/ Veľmi mi to znižuje sebavedomie, neviem čím to je proste keď sa hoc s niekým takým rozprávam z okolia, s kamoškou a zrazu to pride pomeliem slová , napr. dnes sa mi stalo že namiesto piatkový večer som povedala piatočný...Ja viem je to hlúpe, proste sa zosmiešňujem, keď až na tretí krát sa mi to podarí :/ Veľmi ma to štve, viem že si možno myslíte že koktám alebo niečo také, ale koktanie to nie je :( Čo mám robiť? :(

jajka001_

tak sa zakokces a zasmejes sa. snad nechces aby ti strach z niecoho takeho banalneho branil v zivote a v studiu a v kariere.

Bezradná1992

Ale mňa to veľmi trápi. Chcem to zmeniť, ale nedá sa to vôbec ovplyvniť. Nechcem takto rozprávať celý život. Čo robiť? A čo to bude na výške ak naozaj dostanem tú trému? :/

jajka001_

to je normalne...bezne ludi opravujem, pomaham im ked im vypadne slovo a mne sa to tiez stava. ucitelky na strednej a zakladnej som zvykla opravovat :))

xy:)

ked pleties len pripony a zle sklonujes, tak to nie je az take nestastie, ved tak rozprava polovica republiky :) hlavne ze nekokces :)

Bezradná1992

Lenže ja chcem študovať ekonomiku...To to je pre mňa dosť veľký problém :( Ja nemám problem niečo dať na papier, skúšky by som urobila, ale čo potom? :/ Hovorím, že pri tréme by to bolo v poriadku, ale ja popletiem slovo v úplne bežných situáciach :( Jednoducho sa mi stáva to, že napr. sa zaseknem a nedokončím slovo, alebo dám tomu slovu nejakú hlúpu nedomyslenú príponu...Proste nechápem to :(

jajka001_

to je v pohode. tiez ked som v strese alebo sa ponahlam alebo aj len tak ze nesustredim sa, myslim jedno a poviem druhe. netrap sa tym

ibaja

poznáš výraz dislexia? disgrafia .. myslím že to bude tiež niečo s dis... som disgrafička a ani neviem či to je dys aleob dis :D takže ... trénuj sa ... veľa čítaj ... okrem toho na výšku môžeš ísť naša profka to má tiež a myslím že je Mgr. takže no problem :) cieľavedomosť ti pomôže ked niečo chceš chod si za tým akohovoríť by nemal byť problém ked nenadavaš za každým ked sa nevieš vykoktať alebo ked proste len poveiš piatočný a nie nejaký vianočný to je jedno nie?? a naša profka je super :)

Bezradná1992

Ako stáva sa mi to aj pri tréme a dosť často, ale nielen keď mám trému...Stáva sa mi to v úplne bežných situáciach, keď hovorím s kamoškou a tak... :/

ta3

je to trema a ta dokaze byt dost neprijemna ak sa proti nej nebojuje a ako?, zvysuj svoje sebavedomie poznanim, ze si svojimi vlastnostami jedinecna, ze aj ostatni naokolo aj ked posobia velmi sebaisto, su to taki isti ludia ako Ty s rovnakymi kladnymi strankami a slabostami ako aj Ty, nikto nie je stopercentny, nemas sa preco citit menejcenna, musis sa naucit mat rada samu seba, musis si verit, potom trema ako prisla, tak aj odide, preprogramovat pohlad na seba a svoje okolie nie je lahka zalezitost, ale snaha bude zurocovana po cely zivot, preto sa oplati investovat do seba