naco je vysoka skola

0vecka

2 jankaa vsetci odbre vieme ze skolu treba tak mozno co sa mediciny alebo prava tyka aj to by mohol niekto namietat ze len kvoli legislative vsetko ostatne sa da naucit v praxi... :)

alebo povedz konkretne o com hovoris :)

jankaaaaaaaaa

0vecka: cloveka s praxou uprednostia pred clovekom s VS jedine na pozicii, kde tu skolu ani netreba, a o tom hovorim, o skolach ktore su zbytocvne, pretoze na nich vystuduju ludia obory, ktore vobec netreba studovat 5rokov, staci nato prax

0vecka

ja mam titul ale myslim si ze vysoka skola ma zmysel tak pri starte proste skor si najde miesto niekto s vyskou... zase ak ma niekto 5 rokov praxe v obore ale je bez vysky tak ho urcite skor zoberu... a potom zase ak ma niekto prax 20 rokov a nema vysku a niekto ma prax 15 a ma vysku tak ten s vyskou je na tom lepsie...

cize vyska ma urcite zmysel otazne je ci to za tych 5 rokov stoji...

a v zahranici skoly uznavaju ...

froum

gugil ty si aky obmedzenec

Cela moja rodina zije v zahranici a nepoznam cloveka okrem mna z mojej rodiny ktory nema VS.Netrep tu sprostosti ze s nasim titulom sa neda zamestnat v zahranici ba dokonca aj na poziciu ktoru si vystudoval.Lenze potrebujes na to aj trosku rozumu a hlavne vediet jazyk.vela VS nevie perfektne jazyk tak sa samozrejme zamestnaju v zahranici ako casnici:)Ja sice VS ako jediny nemam a ani ju nepotrebujem keby ze chcem tak si ju mozem dovolit nie len tu na Slovensku ale kludne si ju mozem zaplatit aj v zahranici.Ty si asi z tych co zije v zahranici a uz vsade bol a vsetko videl vsak?Skor si aj ty nastuduj nieco o zahranici a potom tu davaj rady ako sa tam zije a studuje zrejme mas velke medzere v tomto smere

ojka

popri tom ako sa tu vadíte, tak ma napadla jedna úsmevná situácia, ktorá sa prihodila na prvej hodine istého predmetu u nás v prváku. Daná vyučujúca nám povedala, teda schladila nás tak, že povedala: "Nemyslite si, že vás všetkých necháp prejsť a vyjdu z vás samí inžinieri. Kto nám bude potom kanále kopať?" ((((((((((((-:
no ale teraz k teme. Niekto ide na VŠ s tým, že si chce predlžiť študentský život, niekto chce titul, aby mohol mať vyšší plat, niekto sa tam chce fakt niečo nové naučiť.... Ja osobne som v praxi toho dosť už využila, čo sme sa učili, tak ja frflať na školu nebudem (: Ale napr. spolužiak, on je na škole výhradne kvôli titulu, každú skúšku spraví podvodom, ťahákmi, "hendsfríčkom", alebo dá obáločku....(to také verejné tajomstvo o ňom),... tak takí ľudia podľa mňa na školu ani napatria...

look

gugil je asi vysokoškolák,ktorý sa zamestnal v zahraničí v päťhviezdičkovom hotely ako hajzelmama :p

"talentmania radšej byt predavačka na Slovensku ako hajzelmama v zahraničí aj napriek tomu vidieť ze maš väčšiu inteligenciu ako gugil 8D))a hlavne sa nehanbíš za svoje povolanie!!!Ako lost písal bez robotníkov by sme sa asi ťažško zaobišli ale bez titulovaných magorov ano vrátane "gugil"
A presnejšie nájdu sa aj výnimky,ktoré si titul zaslúžia!

lost

no neviem ci by sme sa ako psolocnost zaobisli skor bez smetiarov, alebo bez pravnikov ;)

predstavu si moze spravit kazdy sam :D

LETICIA

suhlasim s jankaaaaaaa pekne napisane, ale urcite tu vznikne hadka, lebo netitulovany si budu obhajovat svoju pravdu a titulovany svoju, ako ty zvykom na fore byva...

wewa ked pojdes do zahranicia ako robotnicka do skladu, casnicka, upratovacka tak tam to nepotrebujes, lebo vacsina po ss, sa hned trepe astala vista cz, kto nema v hlave, ma v rukach a samorejme aj ta prax, musis byt cielavedoma, sikovna... ja studujem externe a myslim, ze to niesu zabite roky, lebo si aj pracujem, takze nestudujem len pre titul, ale pre seba samu, ze chcem byt niekde inde ako robotnik v zahranici.

gugil lebo to je na hlavu postavene, taky ucitel,co sa musi stvat s detmi, v dnesnej dobe to uz niesu deti, skus sa postavit do triedy a vybudovat si respekt a nieco do tej hlavy im natlacit, ale ked raz ziak nema nato predpoklady, tak ich nema, ale aj ldi co poskytuju sluzby potrebujeme...kto bude ucit nase deti? bagrista? kombajnista? kadernicka ba robotnik? a taky co nevie kolko je 2+2 a napise ti do fakturky ze namontovali sme lYsty, tak ma viac, ale zase medzi inteligenciou je nula, urcite kazdy sa inac diva, na pana v monterkach a v obleku. ale teraz malo kde najdes inteligenta, mam kamosa co je inzinier a nevzali ho za casnika a nastastie robi to co vystudoval... dufam, ze v mojom odbore sa zamestnam, len vsetko chce cas. zober si to aj z druhej strany,je podla teba zivot ist niekde na turnus, doma mat rodinu, prist na tyzden pofrajerovat, ze mam peniaze a znova si tam, kde si bol a mozes ist znova driet. uvediem ti prklad, moj kamos vystudoval pravo a je europravnik v luxembursku...

gugil

laskavo mi nepis,vs mam a ty ma vobec netrapis,si obycajna naivka,a este dodam to ak sa clovek vyjadruje na nete neznamena ze aj v realite