Neviem co dalej :/

Príspevok v téme: Neviem co dalej :/
trdloMakove

mam len 17 rokov a tolko problemov a trapenia, ze uz nedokazem ani zit.Este pred rokom bolo vsetko dobre(ako tak),ale moj ocino,s ktorym nemam bohvieaky vztah zrazu oslepol na jedno oko a tym padom nemohol chodit do roboty,uz rok je doma a je to horsie a horsie ako po financnej stranke,tak aj po zdravotnej.Mame rodinny dom a tie financne naklady su tu dost velke.Mamina zaraba 300 eur a ocino dostava 200 co ide hned prec.Prezivame zo dna na den.Mozno je na tom niekto este horsie co mu urcite nezavidim.Mamina dostala pred mesiacom zapal zil a doktor jej odporucal aby zostala najmenej 2 mesiace doma,no ona aj napriek tomu chodila do roboty,no a samozrejme sa jej to zhorsilo natolko,ze ledva chodi.Cize zostala bez roboty a dostavame socialne davky cca. 170 eur co je este horsie.Jediny kto by nas mohol zachranit je moj brat,ktory zaraba dost penazi,ale on je taky rozumny ze vsetko to minie za 2 tyzdne a potom este od maminy pyta.Ocino,ktoreho nezvyknem takto pekne oslovovat,pyta od maminy peniaze tiez(na cigarety).On s bratom nam cele dni nadavaju,ze aky je v dome bordel pricom stale upratujeme,len aby boli spokojni.Mam taky pocit ze nas chcu totalne vyšťaviť.chodim este aj na sukromnu skolu ktoru treba platit a ja ju nemam zaplatenu uz pol roka.chodim v starych satach do skoly,kde sa pozeram na spoluziacky,ktorym trcia peniaze z topanok a len im ticho zavidim.Teraz su tu moje stavy uzkosti,hanbim sa za svoju postavu mam uz pomaly 70 kg pri vyske 165 cm,co mi na sebavedomi moc neprida,kazdy vecer mam zachvaty placu,nemozem dychat chcela by som nieco spravit pre maminu a mladsieho brata,ktory ma 8,chcela by som ja zarobit niejake peniaze lenze brigada v tomto meste to je takmer nemozne a aj keby bola mozna tak som do 6 v skole.Napadali ma uz take myslienky si zarobit,ze mi je z toho zle,ale zufaly clovek mysli na vsetko...Neviete mi niejako poradit?co mam robit?ja takto uz zit nedokazem :( uz som pomyslela aj na samovrazdu,ale tak riesit by som to nechcela

trdloMakove

domcik-s tou rodinou je to asi tak ze ocinova mama nam povie ze nevieme hospodarit s peniazmi(co si myslim ze s tym sa hospodarit ani neda)a rodicia z mamininej strany ti sa snazia nam pomoct.a dakujem ze mi drzis palce,budem sa snazit byt silna :)a ver ze aj ja by som mu jednu...s chutou
zrukynoha-uz sa to viac ani zredukovat neda.Tak to jej aj ja opakujem ze neni mu povinna nic davat,ze nech sa snazi si to vypocitat na ten mesiac,lebo si zvykne,tak som zvedava na buduci mesiac :) zo zaciatku som sa snazila robit nieco dobre vzdy ked prisiel brat z roboty tak som mu dala obed na stol,ale nepovedal mi ani dakujem,tak som sa na to vykaslala...a dakujem aj tebe,skusim mu poupratovat izbu,mozno padne na zadok :)

zrukynoha

To že niektorí ľudia majú aj horšie problémy nič nemení na fakte, že u vás je to zlé. V každom prípade by som hľadal najväčšie výdavky a tie sa snažil zredukovať. Ak Tvoja mama dostáva tú podporu, nie je snáď povinná dávať časť peňazí synovi, ktorý pracuje..
Čo sa týka vašich vzťahoch medzi sebou, v tom ti asi ťažko niekto poradí. Skús možno niekoho niečím prekvapiť, urobiť lepšiu náladu doma nejakým skutkom, niečím i keď je to asi ťažké v takej situácií.

domcik

tak po prve je mi to luto..viem ake to je ked je všetko krasne a potom sa začne všetko zrucať kusok po kusku..ja ani neviem čo ti mam poradiť sama neviem ako by som na niečo take reagovala a ako to riešit.snad pomoc od rodiny?..stary rodičia,tety ujovia atd. nemôžu finanče pomocť?...držim ti palce a tvojmu bratovy by som jednu,....zostan silna

trdloMakove

prestup na statnu skolu,tak to nejde pretoze chodim na umelecku skolu a to by som musela ist zas od 1.rocnika,brat by pochopil taku vec jedine keby vymenil mozog a nelutujem samu seba(mozno trochu,ale lutujem hlavne moju maminu,pretoze to psychicke tyranie od kazdeho,to sa neda pocuvat)a ja si uvedomujem ze su na tom ludia horsie,niektori lepsie, to je jasne ja len opisujem aka je situacia a cakam na niejaku dobru radu.A ja by som nespachala samovrazdu,ale tie myslienky obcas mam a kazdy ich ma ked je v tazkej situacii

slnečnicaa

Prestup na štátnu školu,prip nemás možnosť získať štipko, prip vysvetli rodinnu situáciu v škole a mohla by si to zaplatiť po častiach,bracho nech si uvedomí hodnotu peňazí-čast nech dáva mame na domácnosť, ty sa prestaň ľutovať-ľudia sú na tom fakt horšie. Samovražda nieje riešením, vieš koľko stojí taký pohreb?