neplatic najomneho

Príspevok v téme: neplatic najomneho
fazula gula

Ako vyhodit neplatica najomneho z bytu????

Mame najomníka prvy mesiac vyplatil najomne. Najomne je splatne mesiac vopred do 15 dna v mesiaci... takze ak nastupil v septembri tak za september zaplatil ale 15 septembra ma zaplatit za oktober...NEZAPLATIL...nezdviha telefon nereaguje takze sa penazi nedockame...chcem vediet ako postupovat v sulade zo zakonom...

v zmluve je napisane ze mozeme odstupit od zmluvy ak dojde k poruseniu zmluvy tj ak aj je v omeskani s jednomesacnou splatkou... mozme ho vyhodit este tento mesiac alebo musime pockat do dalsieho mesiaca???

inak ak odstupujeme od zmluvy pise sa odstupenie od zmluvy alebo neico take co musi podpisat aj on ???

mozme vymenit zamok do bytu tak aby a tam nedostali ????

0vecka

2 ta3 tieot zakony sa menili to vies ze tesne po revolucii bol problem niekoho vyhodit. potom sa to zmenilo a plno ludi vyhodili na ulicu tak ze im najprv zvysili najomne a potom ked nemohli platit tak ich vyhodili...

ta3

Vazeni diskutujuci, vidno, ze ste to nezazili na vlastnej kozi, zakon je na Slovensku iba teoria, prax je uplne ina a pozna to iba ten, kto osobne niecim podobnym presiel, ja mam co sa tyka sudneho prikazu na vystahovanie a policie iba negativne skusenosti, ako pise Fagula gula, pokial v byte nie je mrtvola, to nikoho neazujima. V nasom rozsudku o rozvode znelo, ze byt budem uzivat s detmi ja a x-manzel sa ma vystahovat do nahradneho bytu, kedze nic nepodnikal, byval s nami a za nic neplatil (ani vyzivne), tak som kupila jednoizbovy byt, do ktoreho sa pravdaze odmietol nastahovat, tak som poziadala sud o vykon rozhodnutia rozsudku, teda o uradne vystahovanie do nahradneho bytu, sud vobec nezaujimalo, ze spolunazivanie v spolocnom byte po rozvode je neunosne, nepomohlo ani to, ze nas syn situaciu znasal uz tak zle, ze som s nim chodila po psychologoch a vobec sud nezaujimalo, ze ja a moje deti potrebujeme klud, aby som sa o ne mohla popri zamestnani patricne starat a zivit ich, lebo vyzivne bolo smiesne nizke a ani to neplatil, a sud nezaujimalo ani to, ze musim platit najomne za dva byty (ak niekto ma chut namietat, ze som nemusela, tak hned odpoviem, ze musela, ak by som nebola platila, o byt by som bola prisla a s nim aj o sancu x-manzela dostat z bytu von), sud cely rok nepristupil k naplneniu pravoplatneho rozsudku a k vystahovaniu manzela do nahradneho bytu, napokon, ked sa manzel odstahoval, ale nie do 1-izboveho nahradneho bytu, ale k rodicom, uz som nevladala platit dva najmy, tak som ten jednoizbovy nahradny byt predala a ked som ho predala, zase sa mi manzel zacal tlacit naspat do bytu a horory zacali odznova, keby sa mi bol nanosil znovu do bytu, ziadna sila by ho uz nebola dostala von, lebo vsak uz by ho nebolo kde vystahovat, nahradny byt uz bol predany, tak som poprosila jedneho kamarata silaka, aby ked sa tak stane, aby ho nasilim z bytu vyhodil von, nastastie bol to dobry kamarat a bol ochotny toto pre mna urobit. Mala som teda pravoplatny rozsudok, ze x-manzel sa ma vystahovat do nahradneho bytu v rukach, mala som v rukach dokaz o pripravenom nahradnom byte a ked som sa s tym obratila na policiu, aby mi ho pomohli vystahovat, odbili ma, ze oni v tom nemozu nic podniknut, tak som isla na to uradnou sudnou cestou, no pomoci som sa za cely rok nedockala ani tam, takze Jajka, darmo pravo stoji na Tvojej strane, to je iba bezcenny papier a nic viac. Taketo mam skusenosti s vystahovanim a mam aj dalsie, zase iba negativne skusenosti, co sa tyka vysporiadania BSM, hoci uradne originaly o vlastnickych pravach na polozky, na ktore manzel nemal legalne pravo som mala v rukach, nepomohlo mi to a nepomohlo mi ani odvolanie sa na krajsky a potom ani na najvyssi sud, toto sa odohralo pred cca 20 rokmi, mozno sa odvtedy nieco zmenilo k lepsiemu, ale silne o tom pochybujem, vlastne toto bezpravie na Slovensku bola jedna z pricin, preco som opustila republiku natrvalo.

fazula gula

ako moze sud zrusit zmluvu ved v zmluve mam ze mozem odstupit od zmluvy v pripade nezaplatenia najomneho...ale len to ze policia nema dokaz ze oni nezaplatili...

0vecka

2 fazula podla mna s tym musis najprv na sud a ten zrusi zmluvu a potom tam uz nemaju co robit tak zavolas policiu...

fazula gula

my sme najomnikov pred tym vypratali tak ze sme odpojili elektrinu...ale viete co to stoji vybavovacky ??? musite cakat na odpojenie 2 tyzdne a ked sa chcete pripojit musite ist osobne do elektrarne a tam si vyckat kym vas zavolaju a znovu vas pripoja a znovu tam musia nieco pripocitavat a spocitavat...a vodu to neviem ako sa da odpojit...a vymenit zamky ??? co ak ten co tam byva si tie zamky vymeni a ty nemas kluc...je to mozne lebo aj to sme raz urobili...ale pri tych novsich dverach sa to neda...a zas kupovat stale nove fabky a ked to chces nasilu vybrat tak treba kupit novy cely zamok aj vlozku aj ten vonkajsok tak to stoji pekne peniazky...a co ak vam tam este urobia brajgel ??? alebo zmiznu s vecami co su vase...okradnu vas ?? rozbiju tam nieco ?? verte tomu ze to je zlozite...kto si to nezazije ten nevie...

ale s tou policiou ma to zaujalo...takze mozem zavolat aj policiu na neplaticov ??? ako ?? ved ten policajt nevie ze dotycny najomnik porusil zmluvu ze podla zmluvy ma vypoved a povie si co ak podla zmluvy tam moze byt ??

ako nevyznam sa mam len 17 ale vravim co mi hovoria vlastne skusenosti...

bibi123

no tak v nasej rodine sa to uz stalo velakrat, aby to bolo aj z Tvojej strany seriozne-(nakolko september+asi kauciu ma vyplatenu), nechala by som ho byvat do 30.9. s tym, ze by som mu napisala smsku, ze 1.10. prides a bud Ti zaplati, alebo budete musiet ukoncit zmluvu pre hrube porusenie podmienok. Jednaj s nim slusne, ziadne vyhrazanie sa, lebo Ti moze za ten cas nechat pustenu teplu vodu, znicit, ukradnut prislusenstvo,...
Co sa tyka policajtov-tí nechcu taketo veci robit, cize sa Ti moze stat, ze Ti povedia, ze to nie je v ich kompetencii(napr.ked ma za September zaplatene, tak to nie je ani zakonne), ze oni nemozu ludi vyhadzovat na ulicu a ze si to mas vyriesit sama. Nevstupuj do toho bytu, aby si nakoniec Ty z toho nemala problem... Jeden clen rodiny to riesi tak, ze neplaticovi zaplati nahradne byvanie na 2 mesiace niekde inde a do 10minut su zbaleni, vraj mu tie peniaze za tie nervy nestoja...

0vecka

podla mna investuj do pravnika... alebo to vyries s nejakymi darebakmi ale radsej by som zasiel za tym pravnikom sa poradit...

bingham

ved to je to najpodstatnejsie... (zmluva) ale snáď...jej to dobre dopadne..a mozno jej este aj da tie peniaze...