neplatic najomneho

Príspevok v téme: neplatic najomneho
fazula gula

Ako vyhodit neplatica najomneho z bytu????

Mame najomníka prvy mesiac vyplatil najomne. Najomne je splatne mesiac vopred do 15 dna v mesiaci... takze ak nastupil v septembri tak za september zaplatil ale 15 septembra ma zaplatit za oktober...NEZAPLATIL...nezdviha telefon nereaguje takze sa penazi nedockame...chcem vediet ako postupovat v sulade zo zakonom...

v zmluve je napisane ze mozeme odstupit od zmluvy ak dojde k poruseniu zmluvy tj ak aj je v omeskani s jednomesacnou splatkou... mozme ho vyhodit este tento mesiac alebo musime pockat do dalsieho mesiaca???

inak ak odstupujeme od zmluvy pise sa odstupenie od zmluvy alebo neico take co musi podpisat aj on ???

mozme vymenit zamok do bytu tak aby a tam nedostali ????

jajka001_

lost, co bolo predtym, to sa zmenilo
podnikanie.etrend.sk
teraz to funguje trhovo, nechrani zakon najomcov. predtym to bolo ine kedze ludia v najomnych bytoch tak casto nebyvali

bingham

ale lost...ved ona nemusi volat policiu...staci ked tam pride...s par chlapcami...a je po probleme....teda za predpokladu...ze tam nebude mat strelne zbrane...a pod :DD

lost

ja chapem ze zakon je taky a onaky, mozno sa to zmenilo, moje data su uz zastarane. su z priblizne 2001-2002.
ale pocul som dost drsne pribehy, v tomto smere..

ale kazdy je specificky, nie je "neziaduci" v mojom byte ako "neziaduci"

(tj. povedmze niekto nahodny sa tam pride nastahovat, napr vykladas tasky z bytu a niekto sa ti tam supne :) alebo iny priklad je ze tam ma zaplatene 1 mesiac a pritom omeskal splatnost dalsieho mesaica.. )

jajka001_

Ak ste vlastníkom predmetného bytu, nie ste povinná trpieť v ňom cudziu osobu, ktorá si protizákonne uzurpuje právo zdržiavať sa v ňom. Nikto nemôže iného nútiť, aby proti svojej vôli niečo konal, niečo strpel alebo zdržal sa nejakého konania. Akýkoľvek právny úkon, pri ktorom absentuje sloboda prejavu, slobodná vôľa iného, má za následok svoju neplatnosť

jajka001_

ako ze neznama? co sa maju co cudzie nezname osoby zdrziavat v tvojom byte ?
chodte na policiu, od coho tam su, naco platis dane?

lost

ok, a co ak by bola totoznost najomnikov neznama? ako si ich predvedu? komu to budu adresovat? vybaranidluju dvere ze "predvadzame neznameho obyvatela tohto bytu?"

a zamok sa da vymenit aj bez otvorenia dveri ;) cize ak by som chcel, na to by som necakal.

a co ak ma obvini, ze som ho fyzicky napadol?

pamatajte ze sme na slovensku ;)