výživné na manželku

Príspevok v téme: výživné na manželku
klleo

Dobry den, chcem sa opytat, ako je to s plateným výživného na manželku? Manželstvo mojich rodičov je v koncoch, matka je alkoholička, odmieta sa liečiť, o chvíľu príde o prácu (zrejme práve preto že pije). Otec by sa s ňou aj rozviedol, ale ona sa mu vyhráža, že bude platiť výživné a on sa toho obáva, pretože peňazí nemáme dosť a ešte k tomu študujem v bratislave, čo je finančne dosť náročné...matka mi finančne vôbec nepomáha, nestará sa, že tým výživným by ublížila hlavne mne, lebo by som musela ukončiť štúdium..je možné, že by súd zvážil finančnú situáciu otca, jeho vysoké výdavky na moje štúdium a jej alkoholizmus a zamietol by jej nárok na výživné? som už z tejto situácie zničená, matka nám len strpčuje život, ale zbaviť sa jej je ťažké, lebo si to finančne nemôžeme dovoliť..fakt nevidím v živote žiadnu férovosť, nechce sa mi tu už žiť :((

výživné

Výživné sa platí 5 rokov, ale ak sú zlé podmienky, môže to súd zvážť a predĺžiť, myslím. Treba to konzultovať s právnikom. Netreba sa však báť vyhrážok, každý prípad je iný, všetko prehodnotí súd. Pozri na porada. sk.
www.porada.sk