Na akú školu by ste dali svoje dieťa/dcéru/

jankaaaaaaaa

leticia: tak to bbolo fakt odveci ze ucto je tazsie ako gympel...
dakovna: nehcela by ist tvoja dcera aj na strdenu zdravotnu? ale ked je pevne rozhodnuta zee chce ist na medicinu na vysku tak aj ten gympel je dobra volba, ale zas mozno z tej zdravotnej bude mat vacsie sance spravit prijimacky. neviem no..

xy:)

leticia, ze OA je tazsia ako gympel :D :D no to hadam fakt nemyslis vazne :D uctovnictvo si skus porovnat s matikou na gympli, chemiou, alebo fyzikou alebo biologiou, potom zistis, ze uctovat je ovela jednoduchsie. lenze to moze vypotit iba niekto, kto na gympli nebol a ani okolo neho nikdy nesiel.

LETICIA

dakovna, mas blbe predstavy, na gymnaziu su vacsi tupci ako na inych skolach, tam uz ju vezmu bez skusok, ked ju bavi chemia a prirodopis, tak na gymnazium, ale to neznamena, ze aj potom o 5 rokov bude chciet ist na medicinu. ja som chcela ist na obchodnu akademiu a zistila som, ze chcem nieco ine a prijali ma a nemusela som chodit ani na gymnazium a povedala by som, ze obchodna je este tazsia ako gympel, skus si robit uctovnictvo.

dakovna

moja dcera je teraz deviatacka. Tiez nevie na aku skolu by chcela ist. Uci sa vyborne. Najviac ju bavi chemia a prirodopis. Asi to bude tym, ze tieto predmety ich uci rovnaka ucitelka...
V poslednej dobe dcera spomina medicinu. Som jej rozpravala pribehy kolegyninej dcery , kt. ju studuje na VS, ako tam robia pitvy... atd, ci by to zvladala. Vraj ano. No ma este cas. Myslim, ze pocas studia na SS, ju to este bude tahat aj na ine smery. Ak by jej vsak tuzba po medicine ostala, bola by som rada.
Tak ju dame na gymnazium. Znamky na to ma a z gymnazia ma vacsiu sancu dostat sa na akukolvek VS.

jankaaaaaaaaa

ja som mala na vyske spoluziaka , kotry vystudoval priemyslovku a potom studoval DVE vysky naraz! a zvladal ich bezproblemov. niektori z gymn. chodili na opravaky a nemali to az take ruzove

jankaaaaaaaaa

tak tak. v dnesnej dobe vsade beru ziakov bez prijimaciek, beru vsetkych bez rozdielu znamok. je im to jedno, hlavne nech maju cim viac ziakov.
ked som isla ja na strednu, robili sa vsade prijimacky, aj na priemyslovky. iba ziaci s vybornymi vysledkami, nerobili ziadne prijimacky a ziaci so 4kami na vysvedckach sa na priemyslovky nedosali

carmelagiano

Aja, suhlasim s tebou. Inak v dnesnej dobe gymnazium uz nie je to, co volakedy byvalo. Skoly maju malo ziakov a biju sa o vsetkych. Sestra je ucitelka na ZS a hovorila mi, ze prijali jedneho ich ziaka - stvorkara, lajdaka na gymnazium bez problemov. Ja som chodila na OA pred par rokmi a vtedy sa tam bol problem dostat. V dnesnej dobe by som svoje dieta dala tiez na nejaku elektrotechnicku skolu, priemyslovku atd., lebo to ma uplatnenie na trhu prace, hlavne ak pojde aj na technicku VS.

0vecka

ja som bol na gympli a potom siel n astrojarinu ... prvy rocnik to bolo take vyrovnane... ale dalsie priemyslovkari vobec nestihali... proste nemali take ucebne navyky a boli menej inteligentni ... nie vsetci ale vecsina hej.... mozno je to inde inak...

jankaaaaaaaaa

aja: ja ta chapem a urcite to budes mat na vyske jednoduchsie ako gymnazisti. ak sa teda rozhodnes ist studovat na nejaku elektrotechnicku fakultu..
gymnazisti na takych specifickych odboroch na vyske maju jedinu vyhodu a to je to, ze z matiky mali trocha viac uciva ako studenti z priemyslovky, teda na skusku sa nemusia tolko ucit. ale v ostatnych odbornych predmetov, ktore su najdolezitejsie to maju naozaj velmi velmi tazke... napr. strojnictvo - rysovanie, kreslenie, elektrotechnika, materialy a pod.

jajka001_

ja si naopak myslim ze elektrotechnicka priemyslovka je najnarocnejsia zo vsetkych strednych skol a navyse sa tam ucia uzitocne veci. a absolventi idu na zmysluplne vysoke školy.