Vekova hranica po ktorej sa clovek uz nezmeni ?

Príspevok v téme: Vekova hranica po ktorej sa clovek uz nezmeni ?
XanderAnonym

Chcel by som sa vas spytat, privitam vsetky odpovede odborne aj neodborne aj teoreticke ..

Clovek je tvor prisposobivy a z roka na rok sa jeho psychika a charakter dokaze o nieco zmenit na zaklade jeho skusenosti a navykov ale mna by zaujimalo ci existuje urcita hranica, vekova, za ktorou uz clovek svoj charakter a navyky proste nedokaze zmenit aj keby chcel ..

Dovod preco ma tato otazka zaujima je prosty, chcem sa zmenit pretoze so sebou nie som spokojny denno denne si vycitam na sebe to a to a mam preto male sebavedomie a hrozne socialne navyky. Mam 21 rokov a zrazu ma striasla predstava ze takto zostanem az do smrti .. zeby my uz nebolo pomoci ??

Debatu mozte rozvynut aj do roviny "ake skusenosti dokazu cloveka zmenit".

Dakujem za kazdu odpoved ..

- mira

Vlastnosťou každého živého organizmu je neustála výmena látok s okolitým prostredím. Je známe, že bunky nášho tela sa neustále obnovujú. Takto sa za 7 rokov obnoví každá bunka nášho tela, sme úplne iní ako pred 7 rokmi. Tak ako sa mení telo , môže s zmeniť aj psychika, závisí to od toha, aké sú vstupy, také sú výstupy. Ak sa chceš zmeniť, zmeň najprv stravu, jedz veľa zelniny, ktorá zabezpečuje pružnosť organizmu, pružný organizmus nie je rigidný, prispôsobuje sa neustále sa meniacim vonkajším podmienkam, zabezpečí adaptabilitu a imunitu. /Pozri sa na zelené výhonky stromu a porovnaj s tvrdým kameňom, ktorý nie je schopný ohybu/
Obmedzuj soľ, syry, vajcia a mäso, pečenú múku, ktoré robia organizmus tvrdým, neschopným zmeny. S telom zatvrdne i psychika. Trvá to síce dlho /min. 7 rokov/ ale oplatí sa.

vindicta

XanderAnonym: clovek sa sice do istej miery meni, ale charakterove crty 20r. cloveka je prakticky nemozne zasadne zmenit. To, v akom prostredi bol vychovany, v akom zil a akych ludi mal okolo seba vytvori isty celok, ktory nezmenis. Mozno tak prestanes jest cokoladu a zacnes cvicit, ale povahu a chrakter? Z vlastnych skusenosti mozem povedat, ze vobec nezmenis...

lost

Nemyslim si ze ludia su iny ako kedysi :)

Menia sa extremne malo, stale su idioti. Vid Hitler a vid dnesny vladcovia..

Aky je rozdiel?

Ziadny, len sa menia sposoby a herci..

tot vse ;)

Jooe Ker

tak tak, dvojsecna zbran, ale mlady clovek by to mal aspon zvazit :) ono tie knowhow stoja cas, no mozno je v istom zmysle nutne si cez to prejst sam, ab yto clovek pochipil ?? :/

blahblahblah

RE: to LOST

a vies o tom ze clovek sa meni?... ze dnesny ludia su uplne iny ako ti pred tym?... meni sa DNA... a ta moze za vsetko... je to ako novy druh cloveka... trochu nastuduj a zisti ze ludia su uz iny ako kedysi....

blahblahblah

zmenit sa mozes kedykolvek. ide len o teba a tvoje zmyslanie o sebe... da sa vsetko, treba si verit. proste sa tak rozhodnut a ucinit a stavat iba na svojom rozhodnuti... najprv musis byt spokojny sam so sebou a to zmenis ked chces....
a co sa tyka hranice... myslim ze uz po tridsiatke je to v haji... myslim si...

kafe

Xander, človek sa mení stále. Staré návyky sa dajú odnaučiť a nahradiť novými. Takými, ktoré sa ti budú páčiť. Charakter.. podľa mňa sa dá zmeniť aj ten. Neboj sa, určite nebudeš taký aký si TERAZ až do smrti. Ak človek chce, dokáže sa zmeniť. Neurobí to za teba prostredie ani kolektív, tí ti môžu byť nápomocní. Si mladý, potrebuješ sa oťukať, okresať a máš na to ešte dosť času, aby si zo seba urobil to, čo sám chceš byť. Takže veku sa určite neboj, že po nejakej hranici by to už nešlo.

angela85

ja som do takych 24 rokov bola dost nespokojna sama so sebou, casto som po veceroch plakala a myslim ze za posledne dva roky som vyronila slzicku len zriedkavo. dovtedy som bola dost nestastna a neschopna a teraz nad takymi vecami nerozmyslam. proste sa snazim menit svoj zivot
mam pocit ako keby som konecne vtedy vyrastla z puberty a dospela a zacala inak chapat zivot okolo seba a prestala som sa tolko bat malichernosti, aspon teraz su to pre mna malichernosti