depresia, zachvat plaču

Príspevok v téme: depresia, zachvat plaču
alicienka

prosím aké sú hlavné príznaky depresie?
mam iste problemy a dnes sa mi stalo ze prisiel na mna neskutočny zachvat placu, ledva som sa vedela nadychnut a strasne sa mi triasli ruky a neskutočne ma bolel hrudník resp. taky tlak som cítila. Bolo to velmi zlé, bala som sa. ledva som sa vedela ukludniť a nemohla som sa poriadne vyplakať. viete mi dať nejaku radu ako sa zachovať ked ma nieco takéto chyti znova? moze to byt zaciatok depresie? za posledne 2 tyzdne som sa velmi trapila, psychicky a toto bola bodka na i a preto som to nezvladla. Stava sa taketo aj niekomu inemu? ako to riesite? dakujem za vsetky rady.

luciano

Hlavným príznakom depresie je porucha nálady. A však okrem nálady je postihnuté aj myslenie, chovanie a niektoré telesné funkcie. Medzi typické príznaky depresie patria:

* Prestrvávajúca smutná, úzkostlivá alebo „prázdna“ nálada
* Negatívny pohľad na seba a seba podceňovanie
* Pocity beznádeje, pesimizmu alebo bezmocnosti
* Seba obviňovanie a strata zmyslu života
* Strata záujmu a radosti
* Nespavosť, predčasné ranné prebúdzanie sa, alebo naopak nadmerná ospalosť a spavosť aj v priebehu dňa
* Strata chuti do jedla, výrazné zníženie váhy, alebo naopak prejedanie sa a priberanie hmotnosti
* Pokles energie, únava, malátnosť (jednoduché činnosti si vyžadujú nadmernú námahu)
* Nezáujem o sexuálny život
* Nadmerné polihovanie alebo posedávanie, neschopnosť prinútiť sa k činnosti, odkladanie činnosti
* Myšlienky na smrť alebo samovraždu, pokus o samovraždu
* Nespokojnosť, nervozita, nadmerná podráždenosť
* Obtiaže so sústredením sa, zapamätaním si rozpamätávaním sa s pamäťou vôbec (našťastie prechodné) problémy s rozhodovaním
* Pretrvávajúce telesné príznaky ako bolesť hlavy, poruchy trávenia, zápcha, dlhodobé bolesti
* Ťažoba na hrudi, stuhnutosť alebo ochabnutosť svalstva, rýchla únava
* Nadmerné obavy a starosti, časté pocity napätia, robenie si starostí z maličkostí

Ewka12

ahoj,tieto stavy som mala po rozchode s priatelom,ked ma opustil a odisiel do zahranicia.strasne som schudla a nemohla spavat,mala zachvaty placu a uzkosti,u mna pomohol len cas a prebolelo to.mat pri sebe dobrych ludi kto pomoze a vypocuje,komu sa mozes vyplakat bez hanby,hlavne to nedustit v sebe a vyrozpravat sa niekomu komu veris,kupila som si vonnu lampu s ukludnujucimi olejmi,vzdy vecer zapalila pred spanim,vonne kupele,brala som aj lieky na spanie-homeopatika

Genesis

depresiu mas vtedy ked bez zjavneho vonkajsieho dovodu sa citis smutno alebo ti je az do placu, nemas ziadnu motivaciu nic robit, jednoducho citis sa taka bez energie a zivota.

zjavny vonkajsi dovod je napr:

1. umrtie blizkej osoby
2. vela smoly za sebou
3. malo lasky
4. opodstatnene komplexy (to znamena z dvovodu nizsej inteligencie, nedostatku fyzickej pritazlivosti atd) - pokial ale si pekna a mudra a mas komplexy tak to normalne neni :)
5. zdravotne problemy
6. samota malo kamaratov
atd atd atd

jednym slovom pokial si vies odpovedat na otazku co ta trapi tak to s velkou pravdepodobnostou o depresiu nepojde. Ale psychiatri by mali urcite iny nazor a supli by ti antidepresiva :) ale to nie je nic nove od psychiatra malokto odide bez receptu na antidepresiva :) oni uz maju taky tik v ruke vypisovat recepty :)

alexandraaaa

ako myslis ako dlho to vsetko trva? mysliš depresia? no dlho, uz 4 rok beriem AD, a stale ma chytaju hrozne stavy :(

alicienka

je to hrozne. plakala som ako male dieta :( chúda to molo byt hrozné preplakať celú noc. trva dlho tento stav u teba?

alexandraaaa

ja som takyto zachvat mala v piatok celu noc som preplakala rano na druhy den som nemohla rozlepiť oci, boli opuchnute, stava sa mi to a tiež neviem co v tej chvili robiť, mne nepomaha nič :(