Ako sa do štátnic nezblázniť

lia2222

tak uz aj ja to mam uspesne za sebou, sice nie s najlepsou znamkou, ale mam to:O))) uz viem, kde som spravila chybu, poriadne som sa pustila do toho tak tyzden pred a to uz bolo neskoro... tyzden pred sa musi uz len opakovat. hlavne treba pozitivne mysliet a verit:O))) vybornymi povzbudzovakmi su guarana, ginko caj, rozne IQ cajove zmesy, naplanovat si, kedy sa a kolko otazok naucit, nechat sa skusat od rodinnych prislusnikov a hlavne nebyt ticho, ked sa Vas nieco komisia spyta...

lia222

Fuuu, asi uz vsetci mate po statniciach a mna to caka az, respektive UZ!!! 25.juna:O((( Som na nervy, lebo som na to doteraz kaslala, odseparovala som sa vcera uz mimo BA na tyzden, takze dufam, ze sa budem moct sustredit... Najhorsie je, ze v ten tyzden 24-ma sestra statnice a 21mam dvoje prijimacky na ing.studium, ktore ma uplne ine okruhy :O((( + 60statnicovych tez, z ktorych viem zatial len 4, sice ich viem dokonale, ale len 4:O((((

cele tri roky som viac menej prechadzala so stastim, pretoze sa neviem tyzden pred skuskou zacat ucit, za to som vsak chodila poctivo na vsetky prednasky, no aj tak som zbierala vacssinou tie horsie znamky... Aj ked mam moju 60stranovu bakalarku perfektne spravenu a oba posudky na A, bojim sa, ze bude komisia prihliadat na znamky z indexov:O((( a najhorsie je, ze nemame ani ziadnu pripravu...hned ako vytiahnem otazku, hned odpovedam:O(((
Ako ste to mali vy????
Mam stresy, ze ked si nieco vytiahnem, tak do minuty nestihnem zareagovat a budem len ticho:O(((

ewelin28

no ja mam statnice posledneho maja..a. zatial dako nestresujem....ucim sa sice skoro cele dni...ale som zatial v tom, ze vsetko stiham heh :D....stresovat zacnem asi den pred statnicami..a dufam, ze sa tam potom psychicky nezosypem no :D
inak sa kusok spolieham nato, ze pocas celych troch rokov som mala vacsinou Acka az na par vynimiek...tak snad aj ked daco vediet nebudem sa nado mnou zlutuju a ten titul mi daju heh

Moralka

Zdravíčko,ja statnicujem za tyzden presne 24. 5. A viem asi len 8 otazok z 80-tich.A to mam este male dieta a pomaly nervneho manzela.Takze krasa.Ale celkom ma to bavi ucit,len keby to neboli take chobotiny.Ale tak dalo mi to vela a ked nespravim na prvy ani na druhy aspon mi to rozsirilo poznanie a som o nieco intelektualne bohatsia.Viem ze mi to za ten tutil nestoji ale vsetko zle je na nieco dobre. A ked sa mam ucit vzdy sa na to tesim,a ked sa netesim tak aspon sama seba odbavam takto ako teraz vas :)))) Statsne sa potom vsetci opijeme :)))

klujvert

ahojte, ja mam statnice ing prvy junovy tyzden a stres mam tiez, aj ked som to uz raz zazil, bakalarka a podobne nebolo tiez nic prijemne, ale ono to vzdy opadne az po uspesnom ukonceni, dovtedy je clovek stale nervozny, aj nie je uplny flegmatik a aj ked clovek pise pracu sam, tak ked chcu, tak dokazu cloveka nachytat, ale to je v pohode, to netreba riesit

katka12345

ja viem, ale u mna je to tak, ze jeden den nad tym premyslam, potom zasa nie...a atak striedavo, jeden den si poviem, ze urcite si spomeniem, druhy den rezignujem a poviem si, ze aj ked nie tak sa snad neobesim a pojdem opakovat ... uz nech prejdu tieto tri týždne a nech to mam za sebou uz s akymkolvek výsledkom .. len uz nech to rpejde... cim skor. Vsetkým drzim palce.

rada

katka12345 uc sa a nezamyslaj sa nad tym, kto ma stastie a kto sa uci a neuci... Teraz mysli na seba a na ostatnych kasli. Vzdy to tak bolo, a vzdy to tak bude. Jeden sa uci, druhy nie, jeden si vytiahne jednu otazku, a tu sa naucil ... atd. Zbytocne si robis stresy. Takze prajem ti vela trpezlivosti a nech sa ti dari a stastnu ruku na statniciach. Ja to mam uz za sebou, minuly rok, tiez externa forma.