Ako sa do štátnic nezblázniť

cheatet

coze??, ono to nie je o kategorii skoly. Ja som sa ucila cca mesiac (3 tyzdne + diplomka) a ini sa ucili tyzden a par ludi vobec, vykaslali sa na to. Spravili sme vsetci (znamky uz sice rovnake neboli, ale aj tak, nik sa ich na znamky pytat nikdy nebude).Dolezite je to, kolko si kto zapamatal z celeho studia, ake mal stastie a ako sa vedel vynajst. Ja som sa musela drvit, inak by som to asi nespravila. Otazky som si vytiahla lahke, ale 1 bola taka, ako sme pocas 5 rokov vobec nebrali takze ucenie bolo na miesta a jedna bola najbrutalnejsia celkovo, takze som bola len a len rada, ze som sa ju naucila. Tretia bola uplne trivialna otazka a obhajobu ma ani nenechali povedat, nakolko veduci mojej diplomky bol v porote, takze to brali ako obhajene. Spoluziacku predo mnou ale vytrapili poriadne. Chuda odpovedala skoro hodinu a pytali sa jej na vsetko odpredu aj odzadu. Mna len prebehli a chclan po mne bol tiez dost dlho. Neviem od coho to zavisi, ale niekomu tie 4 dni naozaj mozu stacit, inemu v ziadnom pripade.

coze??

Chocholusik, to si akoze na aku vysku chodila? 4 dni pred statnicami?! Zartujes?! To musi byt ina kategoria.
Neviem, z kolkych predmetov si statnicovala a kolko otazok mali jednotlive predmety, ale aj tak.

chocholusik

ahojte
nevzdávajte to!!!
ja som sa učila 4 dni pred štátnicami a dalo sa to zvládnuť...(týždeň ešte pred tým som si to len čítala a farebne vyznačovala,ale to nerátam ako učenie, aj keď aj to pomohlo)
sú to všetko veci, z ktorých ste mali skúšky...niečo Vám z toho v hlave určite ostalo...
hlavne to nevzdať..ono to nie je také zlé ako to vyzerá..ten stres je na tom najhorší..veď už len pár dní a príde zaslúžený oddych :o)
Držím všetkým palce.

katka...

Hadam sa nechces vzdat 9 dni pred koncom? A makala si 3 alebo 5 rokov. To by bola hlupost a lutovala by si to. Tak sup sup do ucenia, mas este dost casu.

katka...

sim, len to vydrz, zaber a uc sa. Nemysli na to, ze nestihas, pokojne sa uc, akoby si isla na normalnu skusku. Viem, ze sa to lahko povie, ale pokus sa. Aspon par podstatnych viet ku kazdej otazke. Tam na obkecavanie aj tak nie je cas. A ak zacnes zo zaciatku sama rozpravat, tak ta stopnu, ze im to staci. Teda u nas to tak bolo. Nie je nad ten pocit, ak to mas uspesne za sebou. Ja som mala statnice tuto stredu. Den predtym som si vsetko opakovala, ale mala som pocit, ze to vidim prvykrat. Ale v tom strese ma napadli aj veci, ktore som sa ani neucila. :) Tak vela stastia a nevzdavaj sa.

sim

Ahojte vsetci, tak tym co to maju uz za sebou tak uprimne gratulujem a zavidim. Ja mam statnice v utorok a nervy vo vedre.Ucim sa druhy den, lebo este aj pracujem ludia pomoc mam pocit, ze coskoro skolabujem alebo ma porazi.

studentka :(

ja mam skusku o desat dni-existencnu-je to 300 otazok a neexistuje,ze sa to naucim a to cumim do toho uz straaaaaaaasne dlho,nejde to,zblaznim sa asi,ja neviem,ci som taka blba,ako to ini zvladli....

študent-zúfa

Čaute,
ja mám štátnice 12.6. a neviem s toho v podstate nič chytám paniku. Vôbec mi to do hlavy neskáče. Zajtra si idem pre posudok kvôli bakalárke a s toho mi je taktiež hrozne zle. No vidím to na nejaký september. :( neskoro som sa k tomu dostala popri robote sa to nejako nestíhalo a teraz som doma už asi týždeň a si to len čítam . 100 začarovaných otázok ach jaj. Toto nedopadne dobre.
Držím všetkým palce

katka...

Dnes som to uspesne zvladla. :) Stres je to naozaj velky. Treba sa hlavne ucit, ale len zakladne veci, na omacky tam nie je cas a pytaju sa aj nieco napr. z praxe. A obhajoba, ktorej som sa tak bala, bol najmensi problem. Ale boli aj taki, ktori s obhajobou problem mali, kedze ani poriadne nevedeli o com maju zaverecnu pracu.
Takze zaverecne zhrnutie: Ucit sa, vediet ciele zaverecnej prace a vsetko dobre dopadne. A este nehadat sa s porotou, na vsetko im treba prikyvovat. :)