Kde kupit maso ?

Príspevok v téme: Kde kupit maso ?
lost

Znie to sialene?

Po tom co som prave rozrezal "slovensku tucenu salamu" mi prislo zle a hlad ma priesiel. Mimochodom, toto by bola super motivacia pre hladovku, jest tneto humus.
bravcove mas 25%, hydinove maso 15%

to mi dava 40%

zvysok?

koža

to som akoze nejaky pes ?!

a soja..

aha, maso je drahe ze ?

o moj boze...

Je dnes este vobec mozne kupit v obchode maso CISTE?

Ktore nema v sebe ATB, vitaminy, chemikalie, do ktoreho nepychaju vodu, aby okradli zakaznika.

Alebo je tento slovensky kvazinarod uz tak lahostajny voci svojmu zdraviu, ze clovek nema ziadnu sancu nakupit kvalitne maso?

Alebo mam na balkone chovat hydinu?

Uz ani tuniak nie je to co to byvalo. Ten "olej" je redsi ako to co zo mna vyjde na zachode, ked to zjem. Je toto normalne ?!

Minule som btw kupil avivaz a bula taka riedka, ze by som to mohol prirovnat k vode z vodovodu. Ak by som si to vsimol v obchode, seriozne by som to vylial na hlavu manazerovi, nech mu dokazem ze som zakazik co sotji za svojim slovom !!!

Cize, otazka znie:

Kde kupit kvalitne, zdraviu NESKODNE maso ?

Dakujem.

Slobodna

Lidl je predsa správna voľba !-)
ja som tam spokojná, ale pre stále nespokojného losta ešte taký obchod nepostavili a taký výrobok nevyrobili aby teba uspokojili :))

lost

alebo len ja mam smolu :)

prave som v jednej muffine z francuzska nasiel nejaky "strapec" asi z hrozna :D

to nie je prvy krat, co sa taketo veci najdu v tovaroch :D

no v USA by som uz vysudil milion ..

lost

no lenze niektore zlozenia su aj take prefikane ze napriklad:

"zlozenie : 80% ciste maso* 10% voda 10% vzduch"

a potom dole ze

*10% maso, 90% voda

cize 10% z 80% je maso realne :D

tak neviem ci lidl je zrovna kvalitny, nie su vsetky na jedno kopyto ?

inac asi mas pravdu ze ku dokonalosti sa neda dostat :P

Slobodna

nakupuj v Lidli a kupuj nemecké výrobky, ktoré sú v porovnaní s inými kvalitné. Lenže ty si lost filozof, ty budeš aj o banálnej veci filozofovať donekonečna aby si nakoniec dospel k záveru, že riešenie proste neexistuje :) Treba voliť menšie zlo, pretože dokonalosť neexistuje :) a tiež ti odporúčam čítať zloženie výrobkov pred nákupom :) napr. kvalitná šunka s podielom minimálne 80% čistého mäsa.

lost

inac sunka je tiez salama ?

:)

doubledog, no hej, podporoval som tie sracky (ale len salamu :P maso nie), ale uz nie :) ...

dufam ze krachnu :D

a preoc som ho kupil bez citania zlozenia?
nie je na vyber.. v danom obchode bola len jedna tocena (chcel som zmenu od kuracej-morcacej sunky) a az po rozbaleni som to zistil.

ved defacto tu nie je ina volba.. bioobchody mozu byt, ale kde mam istotu ze to nie je made in tesco a len prelepene na BIO ? :) to iste co robia so salamou a jej spotrebou.. prelepia to..

ta farma, nevies ci tam maju aj hydinu?
taketo nieco musim najst .. je prakticky jedno kde .. hlavne nech maju kvalitne produkty :)

doubledog

ale inak, nechapem, preco si kupis nejaky vyrobok a az potom zistujes, co obsahuje.

ked si ja kupujem salamu, tak urcite taku, co obsahuje viac masa a malo sajrajtu.

kvalitne vyrobky kupis aj u nas, ale kedze vacsina nasho kvazinaroda (vratane teba) kupuje sracky, tak to tak aj vyzera.

*inko

lost, ak nevieš bez mäsa žiť a zároveň odmietaš, to čo ponúkajú naše reťazce, tak si urob seitan :DD
www.youtube.com
ja som to nikdy nejedla, ale vraj je to niečo na spôsob mäsa..ale fakt neviem :D skús:)))

lulu22

doma máme šťastie, že mama má priateľa polovníka a guláš mávame z najkvalitnejšieho mäska :) inak mám rada kuracie mäso a kupovávali sme ho v jednej malej predajni, kde boli kurence z chovu z jednej neďalekej dediny, veľmi kvalitné a dobré. Lenže sme sa dozvedeli, že už i tam predávajú kurčatá dovážené z Polska!!! v obch.reťazcoch určite mäso nekupujeme. A salámy, párky, tlačenky, pašteky? fuj. nikdy. len domáce klobásky plné mäska :)

lost

nj :D ale to je "podvod" :D ja bez masa , to sa neda :D ved maso je maso, predsa len, i ked mna nic nezasyti na viac ako 2-3 hodiny, som chodiacia šrotovna :D