ja néchcém mojé diéta

Príspevok v téme: ja néchcém mojé diéta
linda cako

Dobry den prajem.Ja som vam uz pisala pred viac, ako rokom o pomoc a vy ste mi poradili,aby som sa obratila na ochrancu verejnych prav,na p.antalovu, ako som aj urobila.Ide o vec, kedy moja znama porodila dieta a preukazala sa mojim rodnym listom, ktory mi odcudzila.nasledne dala dieta na adopciu a tu sa to vsetko zacina. Porodnica, matricny urad,socialna kuratela atd.. vybavili vsetky potrebne papiere o narodeni dietata, vystavenia rodneho listu a adopcie, na zaklade odcudzeneho rodneho listu,naco icm ziaden obciansky preukaz netrebalo a ja stale figurujem ako biologicka matka.OMBUCMAN MA IGNORUJE,ako aj policia,urady aj sudy.kazdy od toho dava ruky prec a ja uz nemam trpezlivost na prosebne maily prokuraturam, policii ani inym instituciam, ktore pochybili.prosim Vas kam sa mam obratit? co mam robit? ta znama sa uz priznala, priznali ochybenie aj v porodnici, a odvtedy vsetky institucie hadzu vinu jeden na druheho a vo veci sa nic nedeje.uz neviem, ako ich donutit, aby vec napravili.ten chlapec, ktory jechybou statu moj syn,uz dovrsil 7rokov.bojim sa, ze si ma o par rkov najde,zazvoni i pri dverach a vynada,alebo pichne noz do chrbta so slovami, preco som ho opustila. skuste ma pochopit prosim, ved ja nechcem nic, len aby sa ti, co pochybili postavili k tejto veci konecne zodpovedne a vec napavili.pozrite, mam 30 rokov a pomyslam na vlastne babatko. no ako mozem?????? kolko rodnych listov s mojim menom bude n matricnom urade, ako matka deti? s priatelom sa snazime o babatko a ja nechcem chodit placuci s bruskom po uradoch zobrat aby mi to dieta vymazali z rodneho listu,a s dietatkom nechcem bhat po uradoch a znova prosit,a žobrat o napravu. PROsIM VAS, NA KOLENA, KAM SA MAM OBRATIT??? DOKEDY MAM PYKAT ZA CHYBU sTATU??ved aj v obycajnom mhd, ak nemam listok, kontrolor si vyziada moj obciansky preukaz, aby mi mal kam napisat pokutu A ak nemam, tak zavola mestsku policajnu hliadku a ta si ma hned overi a to ide len o par centovy listok.ako je mozne, ze pri narodeni dietata, nikto nic neoveroval, ani nasledne dodatocne neziadal?NA KOLENA VAS PROSIM, POMOZTE MI, ALEBO PORADTE, KAM SA OBRATIT. s UCTOU LINDA CAKO...prepacte mi ten pravopis, ale blbne mi klavesnica....

Iveta Michael

..mňa skôr zaujíma to že dotyčná známa Lindy jej odcudzila doklad /!!/ a dopustila sa trestného činu...

Čiže stalo sa niečo zlé...a ja by som neprestala kým by som tú ženu nedostala!

Gianna28

Ja netvrdim, ze je to vsetko v poriadku a vlastne nic sa nestalo. Linda vsak sama pise, ze dieta bolo adoptovane (mozno vsak nebolo, mozno ide o nejaku inu formu nahradnej starostlivosti). Ja som len napisala, ake su pravne ucinky adopcie. Aby mohlo byt dieta osvojene osvojitelmi, musi sud rozhodnut o jeho osvojitelnosti. Ak vsak matka vopres suhlasi s osvojenim dietata bez vztahu ku konkretnym osvojitelom, nie je ani ucastnickou konania o osvojitelnosti. Takze teoreticky, keby jej znama s jej rodnym listom (aj ked ja osobne sa cudujem, ze jej to stacilo) v porodnici vyhlasila, ze suhlasi s adopciou, tak uz matku dietata neriesili a dieta mohlo byt adoptovane.
Potom uz Linda naozaj nemusi riesit rodny list, lebo v nom nefiguruje. Ale toto vsetko je stale len mozno, mozno, mozno... Pravdupovediac ja z toho prveho prispevku neviem jednoznacne vycitat, co sa vlastne stalo, tak nemozem so 100% istotou povedat, ako to riesit.
Inak pisala som aj o pripade, keby k adopcii nedoslo :-)

Iveta Michael

A ako som už napísala aj ja treba to dať do médií!!!!

BEZ ODKLADU !!!!!!!!!

Tak sa to začne riešiť až budeš prekvapená...držím palce!

Iveta Michael

Giana

ale jakub má pravdu...ty si to napísala ako keby sa vôbec nechumelilo...no problem,že?

ale ona ten problém zatiaľ ešte má a treba to dať do poriadku inak zrejme nebude mať pokoj!

Aj ja mám známeho právnika a ten povedal že pokiaľ sa vlastný rodič toho dieťaťa nezriekne tak adopcia nie je možná len tak ako si to napísala.

Gianna28

jakub111111, to ze mas kamaratov pravnikov, nie je argument :-)

Adopcia v skutocnosti funguje tak, ako som napisala. Ci adopcia v skutocnosti prebehla, to ja neviem.

Ak dieta adoptovane nebolo, tak samozrejme v rodnom liste dietata figuruje ako matka nadalej Linda. Vtedy treba podat na sud navrh o urcenie materstva. Sud na zaklade vykonanych dokazov urci, kto je matkou dietata. A potom na zaklade pravoplatneho rozsudku bude na matrike vymazana z rodneho listu.

jakub111111

giana 28 to si napisala hlupost
bude tam figurovat to by sa ho musela zriect ale to nejde tak lahko ako to tu pisete.

ja sa poznam s pravnikmi su moji kamarati ale najlepsie ozaj by bolo keby to medializujes daj to do sprav,
ako nahle sa to bude pretriasat na verejnosti tak sa to vsetko urychli ved vies ako to tu chodi vsetko
a ta znama co to spravila tento podvod by si mala posedet niekde, taketo veci su trestne.

Gianna28

Adopciou zanikaju povodne rodicovske prava a povinnosti bilogickych rodicov a vznikaju adoptivnym rodicom, ktori su namiesto biologickych rodicov zapisani aj do rodneho listu dietata. Takze ak je dieta, o ktorom pises, adoptovane, ty uz v jeho rodnom liste zapisana ako matka nie si. A myslim, ze sa nemusis obavat, ze chlapec, ked dospeje, pride sa ti vyhrazat. Pre tento pripad si mozes zabezpecit napriklad cestne prehlasenie biologickej matky o tom, co sa v skutocnosti stalo. Po pravnej stranke a ani po ziadnej inej, Ti nic nebrani mat vlastne dietatko.

Iveta Michael

no prečítala som si to ešte raz každé slovko...vieš tak jednoznačne urob ten krok naber odvahu a utekaj do médii - do Markízy alebo Jojky to bude také sústo pre telku že až...a myslím že média aj ked vysielajú občas hovadiny zase v tomto vedia byť dôslední a zrejme by ti pomohli!

Hm...kks,to mi celé pripadá ako z nejakého psychotrileru,ale určite sa nájde ah z toho východisko len nesmieš váhať! na čo ešte teda čakať??

Iveta Michael

Linda

sorry ale ako čítam tak čítam Tvoj text plný zúfalých riadkov a....ničomu nerozumiem!!!

Rada by som Ti poradila le nechápem vôbec o čo ide...písala si to zrejme rozrušená a nečítala som tvoju prvú tému takže neviem o aký problém sa jedná..kks:((((((