Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Interné vyšetrenie-bežný postup?

Príspevok v téme: Interné vyšetrenie-bežný postup?
Ontário

Ahojte.
Na konci tohto mesiaca ma čaká operácia nosnej priehradky- Septoplastika.
Dnes som sa bol dať objednať na Interné vyšetrenie, no bol na odchode, tak mi povedal, že mám prísť podvečer o 17:30. Prišiel som sa podvečer objednať, no zobral ma hneď dnu a vyšetrenie mi spravil. Bol som dnu maximálne 3 minúty. A to je aj moja otázka. Také vyšetrenie, ako je interné, prebieha tak rýchlo?

Vyzliekol som sa, ľahol si, nalepil na mňa tie prísavky, aj ku členkom, mal som to na sebe pár sekúnd. Potom ma posadil, popočúval, aj na chrbte, zmeral mi tlak a pulz, spýtal sa pár otázok, alergie, opuchy, závraty, bolesti srdca. No povedal som mu o pocitoch na odpadnutia od srdca ako keby pred mesiacom, ale viac ho to nezaujímalo, nepýtal sa viac na to. Vytlačil mi papier s EKG či čo to je a mohol som ísť domov. Na papier mi napísal brucho voľné priehmatné, no brucha sa ma ani nedotkol. Dnu som bol MAX. 3 minúty. Má takto prebiehať interné vyšetrenie? Díky za odpovede.

Ontário

No deň pred operáciou som ešte objednaný ku anestéziologičke, či čo to je. Dvere vedľa internistu. Keďže on nevidel krvné testy, zoberiem ich so sebou, keď pôjdem ku tejto anestéz....

Lenča: Neviem ako to teda je s tým bruchom, ani to nejdem teda ďalej riešiť, ale tie prísavky z EKG mi na telo dávala sestrička. Ale pokiaľ ma nič v ňom nebolí, ani keď si ho ohmataním pomačkám, tak je všetko ok :-)

lenca45

Moze sa to zdat, ze to bolo rychle, ale objektivne, pri takej prehliadke Ti velmi nemal co viac robit. Hlavne je EKG a krv. Priehmatnost brucha citil uz pri zavadzani pristrojov na EKG. Keby si brucho nemal priehmatne, tak by si ho mal ako kamen alebo s nejakym abscesom, ktory by si vsimol. Mal si len bezne predoperacne vys., si zrejme mlady clovek, takze nemal co dalej riesit. Navyse takychto kontrol. vysetreni robi lekar velmi vela, teda vie rychlo zhodnotit aj dany stav - na zaklade mnohych skusenosti. Ja ked som bola na int. vys. - tiez to prebehlo podobne, len s rozdielom, ze som mala vysledky krvnych testov :)

Lulu2011

Ontário - to sa cudujem, lebo internista musi tie vysledky vypisat do spravy, ktoru odnesies k anesteziologovi, tak brucho mas priehmatne hadam ;)hlavne je to ekg, ze srdce je ok no a potom vysledky krvi ako je zrazanlivost, to je dolezite tiez

Ontário

LuLu: Na výsledky krvi sa ma spýtal, ale nemal som ich, nakoľko som si po ne dnes bol u obvodnej, no stredisko, čo ich vykonáva, poslalo len polku výsledkov a druhú polku odôvodnili tým, že sa im mení nejaká technika, systémy, že ešte nie sú. Komplet budú v piatok. Takže ku internému som šiel ešte bez nich, no vyšetril ma aj tak bez výsledkov a spravil záver.
Brucha sa ma nedotkol, ale na papier napísal voľné priehmatné.

Janka: EKG mi spravil, pozrel sa na to, povedal, že srdce v poriadku.

Lulu2011

na interne sa ide s vysledkami krvi, lekar ich zhodnoti, urobi ekg, to ti robene bolo a prehmata brucho, to je vsetko

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.