svrbenie pošvy

Príspevok v téme: svrbenie pošvy
llennka

dobry den! Mám 15 rokov a jeden problem.Už asi 3deň ma svrbi pošva netušim co to môžem mať a už vôbec čo s tým mam robiť.Ešte to nechcem povedať mame pokial neviem naisto že to neprestane.Zvláštne je že mi to začalo zrovna vtedy ako som ochorela(nabeh na zapal pluc),v tej istej dobe sa mi stredom jazyka spravila prasklina ktora ma zo začiatku štípala.Neviem či to môže mat suvislost ale prosim ak viete co s tým mam robiť tak pomôžte. Vopred dakujem.

lafresita

Odporúčam Wobenzym... mala som dlhodobé svrbenie pošvy a neprestávalo to, gynekológ mi dal asi troje lieky, ale nič nezaberalo, tak som sa rozhodla kúpiť si wobenzym. Tento problém mám od 17tich a začalo mi to presne vtedy, keď som tiež ochorela a pravidelne tak 2x do roka to mávam už asi 10 rokov. Paráda... Neriešila som to, ale treba to riešiť hneď!!! Potom to takto dopadne. S wobenzynom som maximálne spokojná...

Terca123456789

ahoj, ja mám podobný problém, presne včera ma začal boleť krk, akokeby som bola nachladnutá a takisto mi to pomaly išlo do uzlín a už mi červená aj hrdlo.. takže verím tomu že zajtra už budem chorá.. (poznám moje začiatky choroby) a presne to isté ako ty dnes ma začala svřbiť pošva ja nechapem :/

marieanna

Zrejme Ti to spustili lieky, ktoré si užívala pri nábehu na zápal pľúc.
Ihneď povedz o probléme mamičke a choďte ku gynekológovi. Čo najskôr! Tichom:( nič nevyriešiš!
Ak sa Ti začína zápal, nech sa to rieši ihneď a odborne.
Si ešte veľmi mladá na to, aby sa Ti z banality urobil chronický zápal, ktorý sa ťažšie hojí a môže mať pre Teba veľké následky aj do budúcnosti... Potom budeš banovať.
Zapamätaj si, každým dňom sa Ti to môže zhoršovať!!! Nečakaj, až Ti z pošvy pôjde hrudkovitý výtok!!!
marie.anna53@gmail.com

Requiem

Ja mám s tým skúsenosť :) Keď si chorá, tak sa v tele vytvárajú nejaké kvasinky, (a ak si užívala antibiotiká, tak duplovane - mne to "príde" vždy, keď som ich jedla - čo teraz už ale nemôžem, teda sa liečim "domácimi spôsobmi") a tie kvasinky spôsobujú zápal vonkajšej strany pošvy, je to malé množstvo bieleho tvarohovitého výtoku a fakt nepríjemné sverbenie, najlepšie je ísť k lekárovi, nie je to žiadna hanba :) mne dal 3 tabletky do pošvy, každý večer jednu a bolo to preč :) taktiež krém 2x denne po hygiene - Fungicidin? alebo nejak tak sa to volá :) zmizne to aj samo - no je to zdĺhavé a môže sa to vrátiť čoskoro... najlepšie je naozaj ísť k lekárovi, nech dá masť alebo čípky...:) pekný deň

Iveta Michael

myslím že ten Canesten pomôže...je to naozaj dobrý krém a mnohé to len potvrdili,vyskúšaj..porad sa v lekárni!

matolog

presne tak od toho su rodicia, aj ked ti moji mi moc neradili ze co mam na co ;) (aj ked zas na druhej strane nemozem povedat, ze sa o mna nezaujimali)

llennka

fu ha toto bol asi osud.Prišla mama či niesom hladna povedala som jej to a hned vedela čo robiť.Myslim že fakt nemusim byť vystresovana jej o niečom takomto povedat:)