Behanie - chudnutie

Príspevok v téme: Behanie - chudnutie
malystromcek

Ahojte :-) chcem sa podelit o moju skusenost,,,mam 20, 170 cm 68 kg a zacala som behat, kazdy den hodinu, domov pridem uplne spotena ale zaroven stastna a naplnena endorfinami ze som to zase zvladla :-) je to uz cca 2 tyzdne, 2-3 dni beh, 1 den prestavka (hlavne ked som citila trochu pretazene koleno) pitny rezim mam 4-5 litrov cistej vody/zeleneho caju,,,strasne ma to chytilo, je to super, aj s kondickou nemam problem, len ide o to ze este nevidim vysledky na svojom tele a viacmenej ani na vahe :) chcela by som dat dole 5-8 kg no dolezitejsie nez tie cisla je to ze zlepsenie chcem na sebe VIDIET ! :) a teda vyformovat si postavu tak KEDY SA UZ DOSTAVIA TIE VYSLEDKY ?? :))

malystromcek

Nazdar expertka bibisa :-) vidim ze ty si asi jasnovidka alebo potom slabozraka ked nevies poriadne citat :-) zakladatelka temy si NEMYSLI a ani NECHCE za tyzden schudnut 10 kg :-) stravujem sa normalne vsetko je ok chcela som len vediet kedy asi budem vidiet na sebe prve vysledky = vidiet, a nie citat ciselka z vahy, tie su mi viacmenej ukradnute je rozdiel vazit svaly a tuk ... behanie ma BAVI :-) nerobim to preto ze musim ale ze chcem ... a nemienim s tym prestat, je to nadherny relax ked uz clovek nemusi riesit pichanie v boku a kondicku a to vedomie ze robi nieco pre seba,,, dufam ze som ta nijako neurazila no nemam rada ked niekto prekruca :-)

User_37597

tu som nasla anieco na nete.precitaj si hlavne poslednu vetu.je to velmi stara znama info ze tieto vsetky sugare niesu tak nizkoenergicke a "healthy".su fajne mastne a maju vysoky glykemicky index..mozno aj v tom robis chybu!

„Vláknina přispívá k dobrému trávení a snižuje glykemický index – proto zlepšuje a prodlužuje pocit zasycení. Pro redukční dietu je tedy velmi důležitá,“ říká Gabriela Knosová a dodává, že vysoký podíl vlákniny bývá například v trvanlivých lisovaných chlebech, které se prodávají ve vakuových baleních. Jejich obsah vlákniny se pohybuje od sedmi do dvanácti gramů na sto gramů hmotnosti. Navíc je takový chléb „vlhký“ – není zbaven vody a tudíž má i příznivý obsah energie: osm set až devět set kilojoulů na sto gramů.

Snad nejvyšší podíl vlákniny je pak v trvanlivých knäckebrotech. Ty se ale pro dietu příliš nehodí

ajjaja

xdanielax, dakujem za rady. No ja neviem, ci by som mala navysit ... Takto sa stravujem straaaasne dlho. V podstate som vzdy takto jedavala, ja som na taku zdravu stravu, mne sa uz aj baby v robote smeju :)
Napriek tomu som vahu mala stale, roky rovnaku. Tak ked som teraz zacala cvicit som myslela, ze nieco pojde dole, ked som s takou stravou stala vahovo. Bojim sa navysit :(
Trochu prilohy je ze napr. 2 zemiaky, kopcek ryze :) Pecivo takmer nejedavam, preto tie kneckebroty. Ale zase su bohato ozdobene sunkou, tvrdym nizkotucnym syrom a zeleninkou :)
Ja nebehavam, ja som sa len zamontovala do beziacej temy :) 2 mesiace cvicim minimalne 4x tyzdenne, niekedy aj 5-6x. Striedam jumping, plavanie a stacionarny bike.
Ja uz mam teraz problem jest tych 5-x denne, velakrat jem aj ked nie som nejak hladna ... Neviem si predstavit jest este viac :( Este skusim jeden mesiac bojovat takto a potm asi vyskusam nieco porobit s tou stravou.

xdanielax

ajjaja, no ten jedalnicek nevyzera zle. ale niekde je chyba. Vravis, ze sa takto stravujes uz dlho. Je mozne, ze ti to je malo, preto nechudnes. A ked si pridala pohyb, telo si zacalo ukladat energiu. Chce to zmenu! Ovocie na desiatu by si mala doplnit este niecim dalsim, napr. syrom, orechmi alebo niecim podobnym. Ranajky su ok..ale dva platky knakebrotu?? to neni nejako malo? kolko to vazi? daj si normalny celozrnny chlieb (60 - 70g) a mas vybavene. hento si nechaj na veceru. Obed:masko s trochou prilohy. to co je trochu? daj si jej viac a vela zeleniny, olovrant je okej, vecera moze byt napr ten knackebrot so syrom, tvarohom, cottage, alebo tuniakom ..alebo si nieco uvar..daj si aj prilohu ale menej nez na obed.
Co jedavas pred/po behani?? a behas v dobrom tempe?

ajjaja

Jem v podstate kazde 3 hodiny. Pijem len cistu vodu, sem-tam zeleny caj, alebo rozne bylinkove striedam. Vypijem denne cca 2 l ( som typ co stale beha s flaskou ), v dni ked cvicim este o pol litra viac ( pri cviceni ).
Tu mozarellu ani nezjem na jeden krat, mam ju na dva a obcas kupim tu light :) Ale mozem ju skusit radsej uplne vynechat.
Mam 167 cm a 71 kg :( Netuzim mat 50 kg, nikdy som tolko nemala. Uplne by mi stacilo nejakych 65 kg.
Bola som dokonca aj na vysetreni stitnej zlazy. To bolo cisto nahodou, lebo sa v rodine vyskytli 2 pripady poruchy st. zlazy, tak som pre istotu isla lekarke. Ale vsetko v poriadku.
Mozno som ozaj len pripad, ze to jednoducho trva dlhsie, kym sa telo " prepne ". Dala som si zaväzok, ze do konca roka vydrzim aj keby co bolo :)

User_37597

pozri normalny zdravi clovek nema problem schudnut..za dva mesiace by sa malo nieco malo ukazat aj keby to bol len cm..inak tu mozarelu by som uplne vylucila to je dost tucny syr.
vies podla mna to bude uz nieco ohladom zdravia.aku mas vahu?
ja som minuli rok schudla 3kg za mesiac co som len cvicila skoro kazdy den zumbu...velku rolu v tom hral pitny rezim,velke tepla,hodina zumby.nic viac.dokonca som jedla normalne vsetko+sladkosti.a rok pred tym som od januara do juna schudla 5 kil len vdaka tomu ze som sa prestala prezierat,zacala jest kazde 3 hodiny,vymenila sladke napoje za mineralky.a veru islo dole z vahy a aj s cm..no podla mna ako som uz hore pisala nieco neni v poriadku.
a inak prepac ak som ta urazila tym ze som ta strcila do jedneho vreca zo zakladatelkou. :)

ajjaja

bibisa, tak tu expertku som ti len vratila :) Ale ano, zakladatelka temy asi ocakava vysledky skoro, to mi je jasne. ale pises, ze " cakate za kratku dobu extra viditelne zmeny ". Fakt po 2 mesiacoch cakat pol kila alebo 1 cm su podla teba EXTRA videtelne zmeny?
Ja som uz nizsie napisala, ze som sa aj merala a ani po tych 2 mes. nic ani z cm. Opät opakujem, ze necakam 10 cm :))
Premerala aj prevazila som sa az teraz, po tych 2 mesiacoch...
No ale nechajme to, myslim, ze by bolo vhodnejsie, keby sa vyjadril niekto, kto ma aj nieco k veci, nie len kritizovat a komentovat. Aj som ta prosila o radu, ake mas skusenosti, ale evidentne nic ...

User_37597

je mi ctou sa tu objavit (ajjaja) a poradit ti ako expertka ako si ma uz nazvala.
napisala som pravdu a ty si to nechces priznat.vobec som sa do nikoho nenavazala len som konstatovala.a je to tak.cakate za kratku dobu extra viditelne zmeny.to je chyba!cim viac ocakavas a nic nevidis tym rychlejsie stratis ten entuziazmus a skoncis s cvicenim..ako tu uz bolo spominane-treba sa merat nie vazit.vazit sa mozes tak po pol roku.a nepovec mi ze ani 1cm ti za tu dobu nezmizol napr z brucha!

ajjaja

xdanielax, mne praveze ani na cm nic. Ale tak ja budem urcite pokracovat dalej. Stravovala som sa vzdy tak nejak zdravo, takze tam som velmi nemala co menit. Asi takto:

R: 2 platky kneckebrotu + sunka + syr + zelenina, obcas vlocky s mliekom, ale to ozaj raz za cas

D: ovocie

O: nejake mäsko s trochou prilohy, alebo zel. salat s kur. mäsom, zemiaky s brokolicou, ryzove reaznce so zeleninou, celozrnne cestoviny s tuniakom atd.

O: mliecny napoj + napr. pol graham rohliku s niecim, alebo jogurt s troskou vlociek

V: mozeralla s rajcinkami, uhorkou, tvaroh, cotage s kneckebrotom a zeleninou ...

Nemyslim si, ze by tam bola nejaka zavazny chyba ... Ale ako vravim, takto som sa stravovala uz veeeelmi dlho a nic. Preto som teraz skusila pridat pohyb, ale aj tak nic ... zatial :)