Bolest pecene...

Príspevok v téme: Bolest pecene...
yaRRo

caute vsetci.mam taky dost velky problem.asi tri mesiace som uzival lieky s vysokym obsahom niacinu plus alkohol atd.pred mesiacom som bol na testoch a mal som mierne zvysene testy.lenze teraz ma pecen zacala doslova boliet a citim ju.bojim sa aby sa nieco vazne nestalo a neposkodil si ju.zacal som brat tabletky na reg a ochranu pecene.skuste mi niekto prosim vas nieco poradit.vrela vdaka.

RNG

Na pecen pridam aj ine byliny, najma ciernu redkovku a cynarin, vytazok z articoka.Tie su tiez pomocne pri cisteni a regeneracii pecene.
Taktiez je dolezite pri cisteni pecene brat hodne mikrovlaknin, lebo zamorena zlc(tokom zlci sa pecen cisti) sa v crevach reabsorbuje aj s toxinami spat do krvi, pokial sa nenasiakne do mikropvlaknin a nevynesie z tela von.
Preo aj pre rozne ine dovody odporucam kazdemu brat exttra mikrovlakniny 15 az 20 gramov denne s litrom vody.

mirecko107

mozem povedat ze sylimarin mi pomaha je to lepsie tiez som to prehanal z alkoholom je to takx tichy alkoholizmus kazdy den poharik a je to tu telo dalo varovanie je to pre mna tazke ako pre kazdeho. pecen neboli ale boli zlcnik ten varuje. ze treba prestat aj mne sa ta modrina pravila na boku to si cievky papajte mrkvu kaleram ja si to iba nad parou povarim a jem. musel som brat aj pankreolan trocha mi to zlcnik utisi.mam rste nospu ale tu som este neskusil mate niekto skusenost?

Terusiiiiik

Zarad do svojho jedalnicka viac jablk, cesnaku, chrenu a mrkvy... pomaha to vazne :))))) .... ja som to niekde na internete citala, ked som mala ja problemy s pecenou a najviac mi asi mrkva pomohla...

Peto T

Regeneráciu pečene podporuje vitamín C. Pri vysokých dlhodobých dávkach (od 10g denne) dokonca pôsobí preventívne voči cirhóze (aj u alkoholika), ale takéto dávky nie sú vhodné pri poruchách obličiek alebo metabolizmu železa alebo medi, a pri deficite G6PD.

Odporúčam aspoň 1g denne. Užíva sa rozdelene na viackrát počas dňa, s jedlom, veľa piť.

Viac v kapitole hepatitída:
rizikaockovania.sk

Samozrejme, pečeň nemá bolieť, keď bolí, vhodné je vyšetrenie.

RNG

Bolest je sposobena niecim mikrobialnym. Pokial nevies, co to je, adresoval by som to extraktom z olivoveho listu, kym sa lekari rozhoduju, co to moze byt.
Ak ti to prejde z molivoveho listu(a telesnej obrany), asi ta to viac nebude zaujimat, co to sposobilo....
Vyckavat sa neoplati.

Ivka 1

Bolesti pri močení môžu byť bakteriálneho
pôvodu - Escherichia coli/ ak to
neprejde,choď k lekárke a žiadaj o bakteriálne vyšetrenie moču. Viac na
google - e coli, dozvieš sa viac.
Na to slepé črevo dávaj pozor, hoci myslím,že v tomto prípade sa bude jednať
o spomínanú baktériu, príznaky sú celkom
totožné.

janka

RNG: A co ta bolest pri moceni? Moze to mat nejaku suvislost?? Ivka 1: Slepe crevo stale mam. Lekarka mi zatial nedala ziadne antibiotika.