Steniatko ma asi pruh. Čo teraz?

Príspevok v téme: Steniatko ma asi pruh. Čo teraz?
User_37597

ahoj.tak zas potrenujem mensiu radu.dva tyzdne maju nase steniatka (shitzu) jedno je on jedno ona a vcera som si vsimla ze ma nad bruskom hrcku,nie tvrdu ale citit ju a som si takmer ista ze to je pruh.jej mama pred tym nemala a je druhorodicka.no a teraz neviem co mam robit.mam s nou bezat k zverolekarovi?nie fakt ako sa to riesi u steniatok?tiez to asi treba dat operovat ze?a kolko to stoji a moze byt operacia vykonana ihned?aj ked ma len dve tyzdne?nechcem aby nam umrelo.mali sme tri.jedno zomrelo pred tyzdnom :(

Lauraagaja

Čo sa týka pruhu ..dnes som to bola vyoperovať ...a fenka má 3 a pol mesiaca a je to NO...a asi je prvoradé aby šteniatko malo všetky očkovania a až tak môžte vyoperovať pruh..aspoň takto nám to vravel nas veľmi dobrý veterinár..operácia trvá cca30-35 minut a stojí to 30€ ..a psík musí ísť na lacno a musí byť vyspineny..asi toľko k tomu pruhh

jula m.

presne ako píše Deria. Ide ma rozdrapiť, keď vidím ako niektorí dvíhajú psa len za predné labky. A infarkt dostávam, keď takto nechávajú rodičia svojím deťom vláčiť psíkov. To nie je hračka !!!!!!!!!!!!!!!!!

Deria

Ano, Janka, moze. Psik sa ma vzdy zdvihat tak, ze jedna dlan sa polozi na hrudnik a druha pod zadok. To plati ako pre steniatka, tak aj pre dospelého psa.

Janka606

Bojim sa ze aj moj psik dostal pruh. Dnes sme boli u veterinara a povedal ze moze dostat lebo nema zarasteny pupok tak som si chcela pozriet na internete ako to vyzera az som prisla k tomu. Zacala som si citat komenty a napadlo ma ze ho aj chytam zle, ako ja ho len dvihnem za predne labky a potom ho drzim uz normalne moze dostat pruh aj z toho?

kliko

už to tu raz písali, psíkovia majú pruh ak sa zle dvíhajú, že chytíš predné labky a dvíhaš, musíš chytiť aj pod zadočkom...

User_37597

bibi123
hej hej su to tie steniatka ale kurnik ma tu neobvinujte ze sa stalo to co sa stalo.
inak ja som to myslela tak ze prvy krat rodila a narodili sa dve s toho jednu uz pri narodeni bolo mrtve.a teraz druhy porod boli 3 jedno zomrelo pred tydnom a pol a mame este dve..inak su uplne v poriadku vyzeraju ako male prasce :D

bibi123

bibisa-to su tie steniatka z pribuzenskeho spojenia? Matka so synom, co tu bola pred 3mesiacmi zalozena tema?
Samozrejme ma to mrzi, steniatko treba zobrat k veterinarovi, da sa to operovat, ale asi az neskor, pupcek je len tak trosku vypukly, alebo velmi? Inac nie je moc v poriadku, ze Vam 2 steniatka umreli..:O((( Taka umrtnost nebyva ani pri pocetnejsich vrhoch

emma.m

nasa mala pruh ked sa narodila mali to vsetky steniatka a operovali jej ho ked mala 7 tyzdnov. tak asi sa to nemoze ekd je este taka malicka ale neviem. skus sa spytat zverolekara. neviem ake je to drahe my sme jej ten pruh museli dat preoperovat lebo mala nejaku alergicku reakciu a cele jej to zahnisalo. nieje to nic vazne ale urcite to treba riesit. skus sa aspon informovat u zverolekara